Bankalar

Trendyol’da Banka Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıllarda Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın yatırımcı ve stratejik ortağı olduğu Trendyol, bir e-ticaret ve mobil teknoloji şirketi olarak Türkiye’de hızla büyümeye devam ediyor.

Yaklaşık 16 milyondan fazla üyeye sahip olan Trendyol belirli zamanlarda çeşitli kampanyalar yapıyor ve bu kampanyaları sayesinde yeni üyeler çekmeye devam ediyor. Birçok yeni üye de Trendyol’da ödeme nasıl yapılır merak ediyor.

Trendyol kredi kartı ve banka kartı olmak üzere iki farklı ödeme seçeneği sunuyor. Kredi kartı ve banka kartı ödemeleri benzer şekilde gerçekleşiyor. Bu yayında, Trendyol’da banka kartı ile ödeme nasıl yapılır adımlar halinde anlatacağız.

1. Sepetinizi Onaylayın

Trendyol’da almanız gereken tüm ürünleri alın. “Sepetim” sayfasına gidin. Fiyatlar ve gönderim süreleri de dâhil olmak üzere tüm bilgileri kontrol edin. Her şey yolunda gözüküyorsa “Sepeti Onayla” butonuna tıklayın.

Trendyol Sepet Onay Sayfası

İndirim kodunuz bulunuyorsa “Sepeti Onayla” butonuna tıklamadan önce bu aşamada indirim kodunuzu mutlaka girin. Masaüstü tarayıcıda sağ alt köşede yer alan “İndirim Kodu Gir” alanı, mobil tarayıcı veya uygulamada ekranın altında yer alacaktır. İndirim kodunuz yoksa doğrudan sepeti onaylayın.

2. Banka Kartınızı Hazırlayın

Trendyol’da banka kartı ile ödeme yapmak istediğiniz kartınızı hazırlayın. Çünkü ödeme sayfasında sizden banka kartınıza ilişkin detay bilgileri girmeniz istenecek. Ödeme sayfasında kartınıza ait şu bilgileri girmeniz gerekecek:

  • Kart Numarası
  • Kart Son Kullanım Tarihi
  • Kart Güvenlik Kodu

Kart numarası banka kartınızın ön yüzünde yer alan 16 haneli sayı dizisidir. (Örneğin: 4854 4541 5222 5866)

Kart son kullanım tarihi yine banka kartınızın ön yüzünde yer alan 4 haneli bir numaradır. Kart son kullanma tarihi iki hane ay, iki hane yıl şeklinde banka kartınızın arka yüzünde yazar. (Örneğin: 03/22)

CVV kodu olarak da bilinen kart güvenlik kodu ise Visa, Troy veya Mastercard kullanıyorsanız kartınızın arka yüzünde yer alan son 3 rakamdır. (Örneğin: 254)

Ödeme yapmak için banka kartınızın internet alışveriş işlemlerine açık olması gerektiğini unutmayın. Kartınız bu tür işlemlere kapalıysa banka kartını internet alışverişine açma sayfamızdan bilgi alabilir ve kartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz. Banka kartınız internet alışverişlerine açık değilse ödeme işleminiz gerçekleşmeyecektir.

3. Ödeme Sayfasına Gidin

Sepetinizi onayladıktan ve banka kartınızı hazırladıktan sonra ödeme sayfasına gidin. “Sepeti Onayla” butonuna tıklamanız ödeme sayfasına ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Trendyol Ödeme Sayfası

Ödeme sayfasına ulaştığınızda, eğer daha önce girmediyseniz adres bilgilerinizi girin. Adres bilgilerinizi kontrol ettikten sonra, masaüstü tarayıcıda ekranın sol köşesinde; mobil tarayıcı veya uygulamada ise ekranın alt tarafında yer alan “Kart Bilgileri” bölümüne banka kartı bilgilerinizi girin.

Banka kartı bilgilerinizi girdikten hemen sonra “Ödeme Yap” butonuna tıklayın. Böylece banka kartı ile ödemenizi yapmış olacaksınız.

Herhangi bir sebepten siparişinizi iptal etmek veya para iadesi almak isterseniz bu sürecin bir hafta kadar sürebileceğini hatırlatalım. Daha fazla bilgi için banka kartına para iadesi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yağız Okan

Kişisel finans alanında uzmanlaşmış ve Sertifikalı bir serbest yazar olan Yağız Okan, 2014 yılında Konupara’ya katıldı. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, ek olarak İktisat bölümlerinden mezunu olmasının yanı sıra, Finansal Okuryazarlık Sertifikası ve MEB Genel Muhasebe Sertifikasına sahip. Krediler, kredi kartları ve mevduatlar gibi bankacılık ürünleri ve kişisel finans konusunda uzman. E-posta: yagizokan@konupara.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir