Bankalar

TROY’un hedefi kart kullanmayan yüzde 60

Hali hazırda ülkemizde yaygın olarak kullanılan MasterCard, Visa, Amexco gibi ödeme sistemlerine rakip olan Troy, yakın zamanda çeşitli kampanya ve promosyonlarla rekabet etmeye çalışacak olsa da Türkiye’de tüketim harcamalarının yüzde 60’ının nakit yapıldığını belirten Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi – Troy’un harcamalarını nakit yapan yüzde 60’lık kesimi hedeflediğini belirtiyor.

28 Nisan tarihi itibariyle ilk işlemle kullanıma sunulan Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (Troy) şimdilik yalnızca anlaşma sağlanan 10 banka aracılığıyla alınabiliyor. Önümüzdeki sene 29 bankanın tamamının Troy kart verebileceği de belirtiliyor.

Banka Kartı, Kredi Kartı ve Ön Ödemeli kart ürünleri olarak sunulacak Troy kartlara yönelik yapılacak promosyon ve kampanyaların da bankalar tarafından belirlenecek olması her bankada farklı TROY kampanyası göreceğimiz anlamına geliyor.

Mevcut banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartların tüm ödeme hizmetlerini sunacak TROY logolu kartlar, anlaşmalı bankalara başvuru yoluyla alınıp, POS cihazları üzerinden alışveriş, temassız ödeme ve e-ticaret sitelerinde kullanılabilecek.

Aynı zamanda mevcut MasterCard ve Visa kart gibi ödeme sistemlerinin geçerli olduğu banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartlar banka müşterisinin talep etmesi halinde TROY kartlarla değiştirilebilecek.

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir