Bankalar

VakıfBank İnternet Bankacılığı Açma ve Şifre Alma

Milyonlarca kullanıcısı olan VakıfBank’ın müşterilerine kullanıcı dostu internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri sunmasının pek de şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekiyor. Çünkü VakıfBank, ülkemizdeki en büyük bankalar arasında konumlanıyor.

VakıfBank internet bankacılığı mevduat hesaplarının kontrolü, para transferleri, yeni hesaplar açma ve fatura ödemeleri yapmak gibi birçok hizmetler sağlıyor. Üstelik bu hizmetlere bankanın teknolojik altyapısı sayesinde güvenli bir şekilde ulaşmak mümkün oluyor.

Avantajlı bu hizmetlerden yararlanmak için de banka müşterilerinin VakıfBank internet bankacılığı açma başvurusu ve şifre alma adımlarını takip etmeleri gerekiyor. Bu süreçler oldukça kolay bir şekilde tamamlanabiliyor.

VakıfBank’ın bir müşterisi olarak gerek internet bankacılığı açma gerekse de şifre alma süreçlerini nasıl tamamlayacağınızı öğrenmek için gerekli adımları izleyebilirsiniz.

VakıfBank İnternet Bankacılığı Açma

VakıfBank internet bankacılığını açmak ve kullanabilmek için öncelikle müşterilerin Bireysel Ürün ve Hizmet Paket Sözleşmesi’ni daha önceden imzamış olması gerekiyor. Bu sözleşme şu anda yalnızca bankanın şube kanalları ile imzalanabiliyor.

Daha önce bu sözleşmeyi imzalayan müşterilerin tekrar şubelere başvuruda bulunması gerekmiyor. Böylece doğrudan şifre alma adımına geçmeleri yeterli oluyor. Ancak tabii, sözleşmeyi imzalamayan müşterilerin ilk etapta herhangi bir VakıfBank şubesine başvuru yapması gerekiyor.

Ek olarak, daha önce çevrimiçi bankacılık sözleşmesi onaylanmış ise aşağıdaki adımlar takip edilerek VakıfBank internet bankacılığı açma işlemini tamamlamak mümkün oluyor:

 1. VakıfBank ana sayfasına gidin.
 2. İnternet Müşterisi Ol seçeneğine tıklayın.
 3. İşlem için kullanacağınız kart türü seçimini yapın.
 4. Tercih ettiğiniz kart bilgilerini forma girin.
 5. İnternet bankacılığı açma adımlarını tamamlayın.

Bu beş aşama içinde sizden tercih ettiğiniz kart bilgilerini girmeniz istenecektir. Bu bir VakıfBank kredi kartı veya Bankomat kartı olabilir. Kart bilgilerinizi girdikten sonra internet bankacılığı açmak için gereken adımları tamamlamanız beklenecektir. Ardından şubesiz bankacılık kullanmanız mümkün olacaktır.

VakıfBank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

VakıfBank’ın internet bankacılığını kullanabilmek için şifre almanız gerekmektedir. Bu şifre 8 hanelidir ve gerek web sitesi gerekse de uygulamalar üzerinden internet bankacılığına giriş yapmak için gereklidir.

VakıfBank internet bankacılığı şifre alma ve oluşturma sürecinin oldukça kolay bir şekilde tamamlanması mümkün olmaktadır. Şifre almak için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 1. VakıfBank ana sayfasına gidin.
 2. Şifre Al seçeneğini tıklayın.
 3. Açılan sayfadan “internet bankacılığı için şifre alma” seçeneğini bulun.
 4. Şifre almak için kullanacağınız kart türünü seçin.
 5. Kart bilgilerini girin ve şifre alma sürecini tamamlayın.

İlgili süreçte sizden şifre belirlemeniz istenecektir. VakıfBank internet bankacılığı şifresi minimum sekiz haneli olmalıdır. Ayrıca, şifreniz en az bir rakam ve harf içermelidir. Yalnızca rakam veya harf içeren bir şifre kabul edilmeyecektir. Bu sebeple şifre alma işlemini tamamlamak için bu noktaya dikkat etmeniz gereklidir.

VakıfBank İnternet Bankacılığı Giriş

Şubesiz bankacılık müşterilerinin, dünyanın herhangi bir yerinden VakıfBank internet bankacılığına giriş yapması mümkündür. Bunun için VakıfBank web sitesini ve oturum açma bilgilerini kullanmak yeterlidir.

 1. VakıfBank web sitesine gidin.
 2. “İnternet Bankacılığı” seçimi yapın.
 3. “Bireysel” seçeneğine tıklayın ve oturum açma bilgilerini girin.

VakıfBank’ın web sitesi üzerinden internet bankacılığına giriş yapmak istiyorsanız, yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Ana sayfaya girip orada “İnternet Bankacılığı” menüsünü bularak oturum açabilirsiniz.

Bankanın web sitesine dünyanın her yerinden erişebilir ve online bankacılık üzerinden sunulan hizmetleri kullanabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki, web sitesi haricinde VakıfBank mobil uygulamaları üzerinden de internet bankacılığı girişi yapabilirsiniz.

VakıfBank Mobil Uygulama ile İnternet Bankacılığı Giriş

VakıfBank mobil uygulamaları ücretsizdir. İnternet bankacılığı müşterilerinin cep telefonu veya tablet ile giriş yapmaları mümkündür. VakıfBank mobil uygulamaları iPad, iPhone, Android ve Windows 10 cihazları üzerinden kullanılabilmektedir.

 1. VakıfBank uygulamasını Google Play Store veya Apple App Store’dan indirin.
 2. Mobil uygulamayı açın.
 3. İnternet bankacılığı giriş bilgileri ve şifrenizi girin.
 4. “Oturum Aç” seçeneğine tıklayın.

VakıfBank, müşterilerin mevduat hesaplarına, yatırım hesaplarına ve kredi kullanmak veya fatura ödemek gibi diğer finansal ihtiyaçlarına mobil uygulama üzerinden erişimlerini kolaylaştırmaktadır. Mobil uygulamada da web sitesi internet bankacılığı hizmetleri sunulmaktadır.

VakıfBank İnternet Bankacılığı Özellikleri

VakıfBank, internet bankacılığı üzerinden birçok ürün ve hizmet sağlamaktadır. Müşterilerin web sitesi veya mobil uygulama üzerinden bu hizmet ve ürünleri kullanabilmeleri mümkün olmaktadır.

Genel olarak, çevrimiçi bankacılık hizmetleri, müşterilerin hesaplarına 7/24 erişmelerini sağlamaktadır. VakıfBank’ın mobil veya çevrimiçi bankacılık hizmetleriyle müşteriler şunları yapabilmektedir:

 • Mevduat hesaplarının kontrolü
 • Yeni mevduat hesapları açma
 • Hesaplar arası EFT, FAST ve Havale işlemleri
 • Kredi başvurusu ve ödeme kontrolü
 • Elektrik, su, cep telefonu gibi fatura ödemeleri
 • Yeni kart başvuruları
 • Adres değiştirme veya adres güncelleme

Mobil bankacılık ve çevrimiçi bankacılık özelliklerinin tam listesi için VakıfBank müşteri temsilcilerinden bilgi almanız mümkündür. Çünkü bu genel özellikler dışında birtakım avantajı ürün ve hizmetler de sunulmaktadır.

VakıfBank İnternet Bankacılığı İletişim

Hesaplarınız veya internet bankacılığı ile ilgili bir sorun yaşarsanız VakıfBank’ın müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. VakıfBank hesaplarınızdan herhangi biriyle ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa, lütfen şu numaralar ile iletişime geçin:

 • VakıfBank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 724
 • VakıfBank Genel Müdürlük: 0216 724 10 00
 • VakıfBank Genel Müdürlük Faks: 0216 724 39 09

Bireysel veya ticari bir banka müşterisi iseniz destek ve bilgi almak için doğrudan VakıfBank müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Hesap veya internet bankacılığı başvurusu ile ilgili problem yaşıyorsanız, banka müşteri temsilcilerine durumu bildirmek ve destek almak iyi bir fikir olacaktır.

İnternet Bankacılığı Faydaları Nelerdir?

Birçok müşteri, özellikle çevrimiçi fatura ödeme, yeni bir kart talep etme veya herhangi bir banka işlemi için fiziksel bir şubeye gitme zahmetine girmek istememektedir.

Bu tür bankacılık işlemlerini yapmak için internet bankacılığı hizmetleri müşterilere esneklik ve rahatlık sağlamaktadır. Çünkü bu işlemler internet üzerinden banka şubelerine gitmeden 7 gün 24 saat yapılabilmektedir.

VakıfBank internet bankacılığı ile müşteriler, birçok bankacılık işlemi yapmak da dahil olmak üzere ek avantajlara sahiptir. Mesela müşterilerin hesap bakiyesi sorgulama, kredi veya kart başvurusu gibi talepler oluşturma seçenekleri bulunmaktadır.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir