Bankalar

Yabancılar Kredi Çekebilir Mi?

Ülkemiz, Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin bankalardan kredi alıp, alamayacağını ilişkin olarak bugün Yabancılar kredi çekebilir mi? sorularınıza açıklık getirmeye çalışacağız.

Uzatmadan hemen cevap verelim, evet çekebilirler. Hangi ülke vatandaşı olursa olsun fark etmeksizin yabancı uyruklu bir kişi Türkiye’nin herhangi bir bankasından kredi çekmek için talepte bulunabilir ve kredi alabilir. Hatta bazı bankalar özel hizmetleri çerçevesinde yabancı kişilere ihtiyaç kredisi yanı sıra konut ve mortgage kredisi gibi ürünler kullandırabilirler. Bu örnek ürünleri birazdan tek tek anlatacağız. Fakat, bundan önce bazı şartlar ve koşulları sağlamanız gerekiyor bu şartlara bir bakalım.

Daha öncesinde yazdığımız, Yabancılar Kredi Kartı Alabilir mi? isimli yazımızda da yabancı kişilerin ülkemizde bu ürünleri belirli koşullar altında kullanabileceklerini belirtmiştik aynı şartlar krediler içinde geçerli. Biraz daha açıklayalım; Türkiye bankalarından kredi almak isteyenlerin bir garantör eşliğinde başvuru yapmaları gerekir. Bunun dışında, oturma izni, yabancı kimlik belgesi ve/veya çalışma izni kredi başvurusu esnasında istenilen belgeler arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin En Büyük Bankaları arasında aktif büyüklük toplamıyla ikinci banka olan İş Bankası, yabancı uyruklu kişilere özel kredi veren bankalardan biridir. Yatırım veya oturma amacıyla ülkemizde konut almak istiyorsanız uygun faiz oranlarıyla İş Bankası tercihleriniz arasında olabilir. Bunun dışında, faizsiz olarak hizmet veren katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans da yabancı kişilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye Finans faizsiz çalıştığından dolayı çekeceğiniz kredi için kar payı almakta ve minimum 2 maksimum 120 ay vadeye kadar kredi verebilmektedir. Soru ve görüşleriniz için bize yorumlardan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu