Bankalar

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Paranızı ülkenin en büyük bankaları arasında yer alan Yapı Kredi’de tutarsanız, hesabınızdan günlük 1.500 TL’lik bir ATM para çekme limitiniz olacaktır. Daha net söylemek gerekirse, Yapı Kredi ATM para çekme limiti 1.500 TL’dir.

Büyük miktarda para çekmeniz gerekiyorsa, Yapı Kredi’nin ATM günlük para çekme limiti size düşük gelebilir. Bu durum her ne kadar dezavantaj oluştursa da esasen önemli bir avantajı da beraberinde getiriyor.

Daha yüksek para çekme limitleri, büyük miktarda paraya ihtiyaç duyduğunuzda ziyadesiyle faydalı ve avantajlı olabilir. Ancak öte yandan, daha yüksek limitler, suçluların daha büyük miktarda para çalma riskine sebebiyet verebilir. Bu da hesap kartınızı ve şifrenizi ele geçiren bir suçlunun hesabınızdan daha yüksek miktarlarda para çekebileceği anlamına gelir.

Türkiye’nin en büyük bankalarını incelediğimizde, ATM günlük para çekme limiti minimum ve maksimum sınırlarının 1.000 TL ile 7.500 TL aralığında değiştiğini görüyoruz. Yapı Kredi’yi bu tabloda ele aldığımızda ise ATM’den ortalama bir günlük para çekme limiti sunduğunu söyleyebiliriz.

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti Yükseltilebilir mi?

Çoğu banka müşterilerinin acil para çekme ihtiyacını karşılamak için ATM günlük para çekme limitini bir kere geçerli olacak şekilde yükseltebilmektedir. Siz de Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile telefonda görüşerek para çekme limitinizi yükseltip yükseltemeyeceklerini sorabilirsiniz.

Eğer limit artış talebiniz reddedilirse, yine de başka seçenekleriniz var. Yapı Kredi şubelerini kullanırsanız, yaptığınız para çekme işlemleri günlük limitinizden sayılmayacaktır. Böylece ihtiyaç duyduğunuz nakit paranın bir kısmını ATM’den diğer bir kısmını şubeden çekmeniz mümkün olacaktır.

Mümkünse, ATM kartınızı nakit para çekmek için kullanmak yerine bir satın alım yapmak için kullanabilirsiniz, çünkü günlük banka kartı alışveriş limitleri ATM’lerin günlük para çekme limitlerinden genellikle çok daha yüksektir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek, ATM Günlük Para Çekme Limitinden Sayılıyor mu?

Mevduat hesabınıza bağlı banka kartınızdan günlük para çekme limiti ile Yapı Kredi Worldcard’ınızdan günlük çekebileceğiniz nakit avans işlem limitleri tamamen farklıdır. Söz gelimi, kredi kartınızdan nakit avans çekmek, banka kartınızla çekebileceğiniz günlük ATM para çekme limitinden sayılmıyor.

Yapı Kredi Worldcard’ınız ile ATM’lerden çekebileceğiniz günlük maksimum nakit avans limitiniz 10.000 TL’dir. Ancak tabii, çekeceğiniz maksimum nakit avans limiti kredi kartınızın kullanılabilir limitinden fazla olamayacaktır.

Acil nakit para çekmeniz gerekiyorsa ve ihtiyacınız olan nakit parayı şubenizden çekme fırsatınız yoksa Worldcard’ınızı kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. Taksitli nakit avans özelliğine de sahip olan Worldcard’ınızı kullanarak nakit avans çektiğinizde ücret ve faiz ödemeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir