Yapı Kredi İletişim Numarası: 0850 222 0444

21.01.2022

Yapı Kredi iletişim numarası 0850 222 0 444 ve 444 0 444’dür. Bu telefon numaralarından herhangi birini arayarak Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma sürecini tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma aşamasını tamamladıktan sonra hesaplarınız hakkında bilgi alma, kayıp veya çalıntı kart bildiriminde bulunma ve diğer birçok bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma kısa yolu, ilgili numaralardan herhangi birini aradıktan hemen sonra 0 (sıfır) tuşlaması yapmaktır. Bu tuşlamayı yapmanın ardından oldukça hızlı bir şekilde müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Hatırlatmak gerekir ki, Yapı Kredi iletişim numarası arandığında, sesli yanıt sistemi müşterileri karşılamaktadır. Bu sesli yanıt sistemine yapacağınız işlem hakkında kısa bir bilgi vererek gerekli yönlendirmenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak elbette, birçok banka müşterisi sesli yanıt sisteminden ziyade, doğrudan müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek istemektedir. Böyle bir durumda, sesli yanıt sistemine birkaç kez “müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi İletişim İçin Alternatif Seçenekler

Türkiye’nin önde gelen özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi, dijital bankacılık kanallarına yaptığı yatırımlar ve geliştirmeler ile de ön planda yer alan bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu çerçevede, Yapı Kredi iletişim ve Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma işlemleri için banka, müşterilerine bazı farklı seçenekler de sunmaktadır. Müşteriler bu alternatif seçenekleri kullanarak da banka ile iletişim sağlayabilmektedir.

Bir Yapı Kredi Bankası müşterisi olarak banka ile iletişime geçmek için kullanabileceğiniz ve en azından aklınızda bulundurmanız gereken diğer alternatif seçenekler şu şekildedir:

Yapı Kredi Çağrı Merkezi

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma işlemini gerçekleştirmek adına doğrudan 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaraları arayabilirsiniz. Yapı Kredi iletişim numarası banka ile iletişime geçmeniz en hızlı yolları arasında bulunmaktadır.

Diğer alternatif iletişim seçeneklerinin aksine Yapı Kredi çağrı merkezi numarası ile birçok bankacılık işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemlere hesap açma, hesap kapatma, bakiye sorgulama, kredi veya kredi kartı başvurusu yapmak dahildir.

Yapı Kredi WhatsApp İletişim Numarası

Yapı Kredi müşteri temsilcisi numarası ile çağrı merkezine bağlanma seçeneğine ek olarak, bir de bankanın WhatsApp iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Bu numara +90 850 222 0 444 şeklindedir.

İlgili numarayı belirtilen şekilde telefon rehberinize eklediğiniz takdirde WhatsApp üzerinden Yapı Kredi’nin müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için eklediğimiz videoyu izlemeyi düşünebilirsiniz.

İlgili numarayı telefon rehberinize eklediğinizde, onaylanmış bir işletme hesabı olarak Yapı Kredi, WhatsApp hesabınızda görünüyor olacaktır. Bu işlemin ardından dilediğiniz herhangi bir zamanda müşteri temsilcileri ile yazışarak görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi İletişim Formu

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma veya anlık olarak iletişime geçme konusunda herkes yeterli zamana sahip olmayabilmektedir. Böyle bir durumda iletişim formu aracılığı ile bankaya ulaşmak en iyi yollardan biri olabilmektedir.

Söz gelimi, diğer seçeneklere ek olarak Yapı Kredi iletişim formu yolu ile de sorunlarınızı bildirebilir veya dilediğiniz herhangi bir konuda bilgi verilmesi için banka ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim formunu doldurduğunuz takdirde banka sizi en kısa süre içinde aramış olacaktır.

Yapı Kredi Sosyal Medya Hesapları

Yapı Kredi, sosyal medya mecralarında da oldukça aktif bir banka olarak faaliyet göstermektedir. Müşteri memnuniyetini ilk sıralara yer alan bu bankaya birçok sosyal mecra üzerinden ulaşmak da mümkündür.

Yapı Kredi’ye Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal mecralar üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak tabii, bu hesapların “mavi tik” olarak adlandırılan resmi hesap özelliğine sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bankanın resmi sosyal medya hesaplarının onaylanmış profiller olduğuna dikkat etmeniz, Yapı Kredi ile güvenli bir şekilde iletişime geçmenize yardımcı olacaktır. Bir alternatif olarak bu seçeneği de değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi ile Yapabileceğiz İşlemler

Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile doğrudan bankanın iletişim numarasını arayarak birçok bankacılık işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir “Tek Şifre” sahibi olmanız yeterlidir.

Halihazırda Yapı Kredi internet bankacılığı ve mobil uygulaması kullanıyorsanız, ilgili kanallarda kullandığınız “Tek Şifre” bankanın çağrı merkezi iletişiminde de kullanacağınız parola olacaktır. Eğer şifreniz bulunmuyorsa, bankaya ulaşarak kolayca bir şifre alabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanma suretiyle hesap bakiyelerinizi, kredi kartı limitlerinizi ve borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, örneğin hesabınızda bakiye bulunuyorsa kart ya da kredi kartı borçlarınızı da telefon bankacılığı üzerinden ödeyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Yapı Kredi iletişim numarası üzerinden dilediğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarına verilen faiz oranları, güncel döviz kurları veya hesap işletim ücretleri gibi konuları bunlara örnek olarak gösterebiliriz.

Öte yandan, bankanın müşteri temsilcisi numarası ile vadeli veya vadesiz Türk lirası, euro ve dolar cinsinden hesap açılış işlemleri yapabilirsiniz. Yine mesela Yapı Kredi günlük para çekme limiti artırımı gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi İletişim Numarası ile Görüşmelerde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yapı Kredi iletişim numarasını doğru bir şekilde tuşlamanız ve bankanın çağrı merkezine bağlandığınızdan emin olmanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsurların başında yer almaktadır.

Bu nedenle bankayı arama esnasında numara tuşlaması yaparken herhangi hata yapmamaya dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dikkate değer bu husus, bankacılık işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, banka ile doğru kanallar üzerinden iletişime geçmeye dikkat etmeniz gerçekten önemlidir. Örneğin, yanlış sosyal medya hesaplarına yazmamak için ilgili profillerin “onaylı” olduğuna bakmanız mühimdir.

Ayrıca, bankanın hangi kanalından iletişime geçerseniz geçin, Yapı Kredi müşteri temsilcisi sizden birebir olarak herhangi bir şekilde şifre talebinde bulunmayacaktır. Hesaplarınızın güvenliği için her ne olursa olsun banka çalışanları ile bu tür bilgileri paylaşmamanız önemlidir.

Toparlamak gerekirse sonuç olarak, Yapı Kredi müşteri temsilcisi veya iletişim numarası ile bankacılık işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Bunun haricinde dilediğiniz pek çok bankacılık işlemini internet bankacılığı, ATM ve şube kanalları üzerinden de yapabileceğinizi hatırlatmış olmak isteriz.

YORUMLAR

 1. Emre dedi ki:

  Arkadaşlar boşa uğraşmayın onlarca yöntem denedim bağlanmıyor müşteri temsilcisine. Son çare seli yanıt sistemine kredi kartımı iptal etmek istiyorum derseniz, 10 saniyede müşteri temsilcisine bağlanıyor.

 2. İshak Kınık dedi ki:

  Sırf siz elaman tutup onlara para vermemeniz için bilgisayarla muhatabız ve bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanmıyor! 25 dk mı çaldınız hakkam zehir zıkkım olsun!

 3. Yakoamoz dedi ki:

  Arkadaşlar sesli yanıt servisinde kayıp ve çalıntı kart deyin otomatik olarak direk müşteri temsilcisine bağlıyor.

  1. Cem dedi ki:

   Temsilciye bağlanma yolunu sürekli değiştiriyorlar. Sesli yanıt sistemine arka arkaya 4 ya da 5 kez müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum da denebilir. Eninde sonunda bağlıyor. Komik ama düştüğümüz durum ne yazık ki bu.

 4. necati dedi ki:

  Böyle lanet bir şey olamaz. Saatlerdir uğraşıyorum ama bağlanamıyorum, öyle bir seçenek yok. Borçlarımı bitirip bu banka ile tüm ilişkilerimi keseceğim.

 5. Anonim dedi ki:

  Admin +1
  Tavsiye için teşekkürler sayenizde bağlanabildim.

 6. Serkan Özdemir dedi ki:

  Müşteri hizmetlerine bağlanmak imkansız. Siz nasıl bankasınız ya?

 7. Melek dedi ki:

  Nasıl bir banka nasıl bir müşteri hizmeti dediğiniz şey ya hizmet verdiğiniz yok bir kere bile müşteri hizmetine bağlanmıyor.

 8. süleyman elmas dedi ki:

  Ne saçma sapan müşteri hizmetleri… Koç gurubu personel giderlerini düşürmek için müşteri kaybetmeyi hedefliyor… Bravo…

 9. Anonim dedi ki:

  Bu kadar rezil bir çağrı merkezi olamaz bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için sabahtan akşama kadar tüm tuşlama sistemlerini denedim acilen müdahale edilmesi gereken bir durumda tek bir temsilci dahi yok! Sesli robot’la banka çalıştıran tek banka sizsinizdir herhalde bir daha asla bu bankayı kullanmama kararı aldım üçüncü dünya ülkesinde dahi bankacılık hizmeti veremezsiniz kaldı ki burası Türkiye!!!

 10. Kenan kimyager dedi ki:

  Bankaya 2 gündür müşteri temsilcisine ulaşamıyorum hesap ekstrem 3 aydır gelmiyor hesabımı nasıl takip edeceğim tek çözüm hesabı kapatmak olacak.

 11. Serkan dedi ki:

  Çok sorunlu. Müşteri temsilcisine bağlanmak çok zor. Finansbank süper.

 12. Anonim dedi ki:

  Sesli yanıtmış… Konuşmaktan ne dediğinizi anlamıyor… Müşteri temsilcilerine 7/24 ulaşmak HİKAYE…

 13. Ali dedi ki:

  Lanet olsun böyle sesli yanıt sistemine insan bi tuş koyar bağlanmak için 8 saattir sesli yanıttan geçilmiyor yazık reklam yapmayı biliyorsunuz bir tuş koyamadınız bağlanmak için gitti bütün dakikalarım hemen iptal ettireceğim bütün ailemin ve yakınlarımın kartlarını her bankanın online işlemlerde hızlı bağlan destek bölümü var yapsana ondan niye rezil ediyorsun adamı

 14. Cihangir dedi ki:

  Arkadaşlar yapı kredi müşterisi ile görüşmek için 444 0 444 arayın kadın konuşunca 2 tekrar konuşsun 2 sonra 0 başın şifre ve kredi kartınıızın şifrenizi yazın müşteri servisi ile görüşürüz yani 2-2-0 gideceğiniz kodlama iyi günler

 15. Kadir dedi ki:

  Berbat bir banka resmen dolandırıcılık bir müşteri hizmetlerine bağlanamıyoruz. Biraz müşteriyle ilgilenmek lazım koltuğunda hakkını veren yetkililerin bu işe bir el atmasını bekliyoruz.

 16. savaş tüfekçioğlu dedi ki:

  sayın yetkili, bu nasıl bir çağrı merkezidir ki 1 saat geçti e-mail atamıyorum. Hep ulaşmamıştır mesajı alıyorum. lütfen ilgilenir misiniz.

 17. Yasemin dedi ki:

  Ne biçim banka ya bi müşteri hizmetlerine bağlanmadi tam 10bucuk saat uğraştım

 18. Kemal Akdoğan dedi ki:

  “Bize Yazın” bölümünden şikayetim için mesaj yazdım beş kere yazmama rağmen “ulaşmadı” bilgisi geldi. Bankanız görevlileri tarafından telefonla çok sık aranmaktayım. 70 yaşın üzerinde olduğum için bundan rahatsız oluyorum. Sırf bu sebeple kredi kartımı iptal edeceğim. Lütfen görevlilerinizi bilgilendiriniz ve bir daha hiçbir konuda beni telefonla aramamaları konusunda uyarınız. Lütfen çok rica ediyorum.

 19. vindictive dedi ki:

  Bu ülkede bankalara hırsızlık yapma ayrıcalığı hangi yasa ya da yasalara istinaden tanınmış! bilen var mı? Yıllık aidat uygulaması yargı kararlarına rağmen inatla nasıl uygulanabiliyor?

  1. anonim dedi ki:

   aynen öyle bu sebepten dolayı bende kredi kartımı iptal ettirdim.

 20. Anonim dedi ki:

  Musteri hizmetlerine neden baglanilmiyor bu kadar sorumsuzluk olurmu bes para etmez bi banka

 21. Şahin uzunhasan dedi ki:

  Ya arkadaş böyle bir banka olabilir mi bir saattir arıyorum bir türlü müşteri hizmetlerine ulaşamıyoruz ne kadar çok ilgileniyorsunuz tebrik etmek lazım sizleri

 22. Anonim dedi ki:

  Müşteriye Hizmet ETMEMELİ’ birimine ulaşamamanın sebebi bankanın daha az personel çalıştırma politikası. Biz kart kullanıcıları yıllardır aynı sorunu yaşıyoruz ama banka yetkilileri sorunu çözme konusunda hiç bir adım atmamakta.

 23. UĞUR ÇOBAN dedi ki:

  Müşteri hizmetlerine neden ulaşılamıyor. Bu kadar kötü bir bankacılığı nasıl beceriyorsunuz anlayamıyorum. Birde özel sektör diyorsunuz. Bu mu sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız. Bu sebeple bankanızdan tüm işlemlerimi en kısa zamanda tamamen keseceğim.

 24. UĞUR ÇOBAN dedi ki:

  Aynen katılıyorum. Bu kadar kötü hizmet veren bir banka olamaz. Bu sebeple bu ay bu banka ile olan tüm alış verişimi keseceğim. Müşteri hizmetlerine ulaşılmıyor ki sorun çözsünler. Zaten böyle bir düşüncelerinin olmadığı belli oluyor.

 25. BAŞAK dedi ki:

  Çağrı merkezine sen bağlanamıyorsun ama sana çok iyi bağlanıp kampanyaları bildiriyorlar o da enteresan. Radikal bir karar alıp bu bankaya kökten çözüm getirmek gerek bağlanamadığım bankaya neden kazandırayım deyip onunla tüm ilişkilerini sıfırlayacaksın olay bitecek.

 26. derviş arık dedi ki:

  Hırsızlık ve düzenbazlık her kurumun vazgeçilmezi olmuş. Yapı kredi de bu trene dahil. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için günlerdir uğraşıyorum nafile bizi salağa bağlamışlar. 20 yıldır bu bankanın kredi kartını kullandım ama bunlarda ahlaksızlaştı.

 27. Fahrettin dedi ki:

  Bankaya çalışanlarına ulaşamayalım diye her şey yapılmış.

 28. Önemli Değil dedi ki:

  20 seneden beri Yapı Kredi Kredi Kartı kullanıyorum ve her yıl 91 TL üyelik aidatı ödüyorum… O kadar salağım.

 29. Erdal Güzel dedi ki:

  Müşteri temsilcisine bağlanmak deveye hendek atlatmak gibi bir şey. Görüşme şansımız olmuyor. Sorunları çözemiyoruz.

  1. DEMİRKAN dedi ki:

   Daha önce ödediklerini bile alabilirsin bankadan ekstre iste kaymakamlık tüketici hakem heyetine müracaat yap 2 ayda sonuçlanır. Aidat yasal değil yargıtay kararı bozdu.

 30. Osman KELEKÇİ dedi ki:

  burdan YKB müşterisi olarak MÜŞTERİ HİZMETLERİNE ulaşamayan veya ulaşıpta çözüm bulamayan görüş sahibi arkadaşlar sızlanmalarınızda ve şikayetlerinizde söyledikleriniz dile getirmeye çalıştığınız şikayetleriniz denizlerdeki kum tanecikleri kadar olmalıydı ama nafile sözüm bu bankanın ÜST KADEMEDEKİ YÖNETİCİLERİNE bankacılık hizmetlerinizin MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİRİMİ yok denecek ve bir görüşmedeki temsilciyle diğer bir temsilcinizin bilgi paylaşımı ve mevzuat kıriterleri birbiriyle örtüşmemektedir. yazıklar olsun 1944 yılından beri köklü bir geçmişi olan bu kuruluş böyle kalitesiz hizmet sunmaya devam etmemelidir bankanızın 25 yıllık müşterisi olarak bunları yazıyorum. 22.11.2017

 31. Anonim dedi ki:

  Müşteri temsilcisine iki gündür bağlanamıyorum. Bu banka hakkında iyi bir duygu ve düşünce beslemek geri zekalılık olur. Sahtekar ve dolandırıcılar bu kadar çetrefilli işler içinde olurlar. İki gündür bir müşteri temsilcisine bağlanamamak, bağlanabilmenin bir yolunu bulamamak ancak bir dolandırıcı çetesiyle karşı karşıya kalmış gibi hissetirmeye başlıyor. Nedir bu müşteri temsilcisine ulaşamamak. Ulaşınca bir halk yeniyor.

 32. Erol TEKEL dedi ki:

  4440444 müşteri hizmetlerinden beni arayıp World Platinum kartı vermek istediklerini ve bu kartın özellilerini söylediler bende kabul ettim ve benim özel müşteri olduğum için bu karta sahip olduğumda 4440446 numarasını arayacağımı ve hiç beklemeden müşteri hizmetlerine ulaşacağım söylendi ama ne çare arıyorum yine beni 4440444 numarasına yönlendiriyor. Bu mu özel müşterilere yapılan hizmet hizmetinizden hiç memnun değilim. World Platinum kartı vermek için 4440444 müşteri hizmetlerinden arayan görevli gerçek banka görevlisi olduğunu isbat için dahili numarasını verdi bu numaradan araya bilirsin dedi ama ulaşmak imkansız herhalde kartı kabul edene kadar hizmet veriliyormuş.

 33. Engin Dengiz dedi ki:

  bu kadar saçma bir çağrı merkezi olur mu? TC numarasını girdikten sonra kartın son 6 hanesini gir, sonra şifre isteniyor, müşteri temsilcisine ulaşmak için hangi tuşa basmak gerekiyor söyleyen yok, zaten ulaşılamıyor. Yazık çok kötü olmuş. YKB ye yakışmamış.

 34. Ömer dedi ki:

  Bu kadar berbat bir çağrı merkezi desteği görmedim. Bazen bağlıyor bazen hat düşüyor anlamadım hiçbir şey. Yapıkredi’nin bu konuda kendini geliştirmesi gerekir. Müşteri temsilcisine bağlanmak için kırk takla atıyoruz.

 35. Arzu dedi ki:

  Neden direk müşteri hizmetleri ne bağlanamıyorum ve ulaşamadan kapanıyor

  1. Konupara dedi ki:

   Merhaba, yaşadığınız sorun bankanın çağrı merkezinden kaynaklanıyor olabilir.

  2. gulsen dedi ki:

   Olmaz olsun böyle banka hizmet sıfır. Şifremi alacağım alamıyorum. Para yatıracağım ATM hep bozuk.