Anasayfa Bankalar Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi İletişim İçin 3 Yol

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi İletişim İçin 3 Yol

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine nasıl ulaşacağım diyenler, müşteri temsilcisine direk bağlanmanın yolunu bu yayında bulabilir.

Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek istiyorsanız, diğer bankalara kıyasla elinizde bolca seçenek olduğunu söylemekle söze başlayalım.

Öyle ki, Yapı Kredi müşteri temsilcisine ulaşmak için bankanın çağrı merkezi telefon numarası, Whatsapp iletişim hattı veya sosyal medya kanallarını kullanmanız mümkün olabiliyor.

1. Yapı Kredi Müşteri Temsilcisinin Numarası

Yapı Kredi çağrı merkezi numarasını kullanarak müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden Yapı Kredi müşteri temsilcisi direk bağlanmak için 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralı telefon numaralarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinizi sesli yanıt sistemi ile gerçekleştirebileceğiniz gibi, müşteri temsilcine doğrudan bağlanabilirsiniz. Sesli yanıt sistemine ‘Müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum’ dediğinizde ve bu komutu verdiğinizde, müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkün olacaktır.

Sesli yanıt sistemi bu isteğinizi yerine getirmezse aynı komutu art arda birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Nihayetinde eninde sonunda bir müşteri temsilcisi ile mutlaka iletişime geçmiş olacaksınız.

2. Yapı Kredi WhatsApp İletişim Hattı

WhatsApp, Yapı Kredi müşteri temsilcisi bağlanma yolları arasında en iyi alternatiflerden biridir. WhatsApp üzerinden Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek için 0850 222 0 444 numarasını telefon rehberinize kaydedebilirsiniz. Ardından WhatsApp uygulamasına girip banka ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasından Yapı Kredi ile iletişime geçerken onaylanmış işletme hesabı ibaresini göreceksiniz. Her yeni bir sohbet başlattığınızda onaylanmış işletme hesabı ibaresinin olup olmadığını güvenliğiniz için kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte, güvenliğiniz için şifre ve kişisel bilgilerinizi müşteri temsilcisi dahil kimseyle paylaşmayın.

3. Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi ile Sosyal Medyadan İletişim

Yapı Kredi müşteri temsilcisine ulaşamıyorum ve bir türlü bağlanamıyorum diyorsanız, onların sizi aramalarını sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi’nin Facebook, Twitter ve Instagram platformlarındaki “onaylı” resmi hesaplarını bularak sorun ya da şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Sosyal medyadan bildirilen sorunlar ya da yapılan şikayetler biraz gecikmeli de olsa gün içinde değerlendiriliyor ve ardından banka müşteri ile iletişime geçiyor. Vaktiniz yoksa ve Yapı Kredi müşteri temsilcisinin sizi aramasını istiyorsanız sosyal medya kanallarını da bir alternatif olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, şu küçük hatırlatmaları yapmadan geçmeyelim:

Yapı Kredi’ye ait telefon bankacılığı hizmeti ile herhangi bir zaman ya da yer kısıtlamasına bağlı kalmadan banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi’de kayıtlı bulunan GSM numaranızdan müşteri hizmetleri numarasını aramanız halinde, herhangi bir ek tuşlama yapmadan seçimlerinize ait işlemler ile ilgili menülere basitçe ulaşabilir, işlemlerinizi zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Bankaya kayıtlı olmayan herhangi başka bir numaradan aramanız halinde ise TC kimlik numaranızı, banka ya da kredi kart numaranızı veyahut müşteri numaranızı tuşlayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi telefon bankacılığı hizmetini henüz kullanmıyorsanız ya da kısıtlama bulunuyorsa, bu hizmetten yararlanmak için en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine başvuru yapabilirsiniz. Diğer yandan, internet bankacılığı kullanıyorsanız, internet şubesi üzerinden de kolaylıkla telefon bankacılığı başvurusu yapabilirsiniz.

Bankaların telefon bankacılığı sayesinde banka müşterilerinin birçok işlemi yapması mümkün olabiliyor.

Kredi kartı ya da banka kartı gibi ürünlerin kaybolması veyahut çalınması durumunda, internet bankacılığından ziyade telefon bankacılığı daha çok tercih ediliyor ve ihtiyaca daha hızlı cevap veriyor. Çalınma ve kaybolma durumunda müşteri temsilcisine ulaşmak yerine doğrudan ana menüden ilgili seçeneği tuşlayarak kartınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Umarız bu yazımızda Yapı Kredi müşteri temsilcisi ile iletişime hususunda size yardımcı olabilmişizdir.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile yerli veya yabancı hisse senetleri, altın, dolar ve endeks işlemleri gibi tüm seçeneklerde yatırım becerilerinizi test edin. Kendi paranızı riske atmaya başlamadan önce yatırım işlemlerinizi sanal bir ortamda gerçekleştirin, gerçek piyasada ihtiyaç duyacağınız pratiğe sahip olana dek tüm stratejileri uygulayın ve yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>


40 görüş var

 1. Arkadaşlar boşa uğraşmayın onlarca yöntem denedim bağlanmıyor müşteri temsilcisine. Son çare seli yanıt sistemine kredi kartımı iptal etmek istiyorum derseniz, 10 saniyede müşteri temsilcisine bağlanıyor.

 2. Sırf siz elaman tutup onlara para vermemeniz için bilgisayarla muhatabız ve bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanmıyor! 25 dk mı çaldınız hakkam zehir zıkkım olsun!

 3. Arkadaşlar sesli yanıt servisinde kayıp ve çalıntı kart deyin otomatik olarak direk müşteri temsilcisine bağlıyor.

  • Temsilciye bağlanma yolunu sürekli değiştiriyorlar. Sesli yanıt sistemine arka arkaya 4 ya da 5 kez müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum da denebilir. Eninde sonunda bağlıyor. Komik ama düştüğümüz durum ne yazık ki bu.

 4. Böyle lanet bir şey olamaz. Saatlerdir uğraşıyorum ama bağlanamıyorum, öyle bir seçenek yok. Borçlarımı bitirip bu banka ile tüm ilişkilerimi keseceğim.

 5. Nasıl bir banka nasıl bir müşteri hizmeti dediğiniz şey ya hizmet verdiğiniz yok bir kere bile müşteri hizmetine bağlanmıyor.

 6. Ne saçma sapan müşteri hizmetleri… Koç gurubu personel giderlerini düşürmek için müşteri kaybetmeyi hedefliyor… Bravo…

 7. Bu kadar rezil bir çağrı merkezi olamaz bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için sabahtan akşama kadar tüm tuşlama sistemlerini denedim acilen müdahale edilmesi gereken bir durumda tek bir temsilci dahi yok! Sesli robot’la banka çalıştıran tek banka sizsinizdir herhalde bir daha asla bu bankayı kullanmama kararı aldım üçüncü dünya ülkesinde dahi bankacılık hizmeti veremezsiniz kaldı ki burası Türkiye!!!

 8. Bankaya 2 gündür müşteri temsilcisine ulaşamıyorum hesap ekstrem 3 aydır gelmiyor hesabımı nasıl takip edeceğim tek çözüm hesabı kapatmak olacak.

 9. Lanet olsun böyle sesli yanıt sistemine insan bi tuş koyar bağlanmak için 8 saattir sesli yanıttan geçilmiyor yazık reklam yapmayı biliyorsunuz bir tuş koyamadınız bağlanmak için gitti bütün dakikalarım hemen iptal ettireceğim bütün ailemin ve yakınlarımın kartlarını her bankanın online işlemlerde hızlı bağlan destek bölümü var yapsana ondan niye rezil ediyorsun adamı

 10. Arkadaşlar yapı kredi müşterisi ile görüşmek için 444 0 444 arayın kadın konuşunca 2 tekrar konuşsun 2 sonra 0 başın şifre ve kredi kartınıızın şifrenizi yazın müşteri servisi ile görüşürüz yani 2-2-0 gideceğiniz kodlama iyi günler

 11. Berbat bir banka resmen dolandırıcılık bir müşteri hizmetlerine bağlanamıyoruz. Biraz müşteriyle ilgilenmek lazım koltuğunda hakkını veren yetkililerin bu işe bir el atmasını bekliyoruz.

 12. sayın yetkili, bu nasıl bir çağrı merkezidir ki 1 saat geçti e-mail atamıyorum. Hep ulaşmamıştır mesajı alıyorum. lütfen ilgilenir misiniz.

 13. “Bize Yazın” bölümünden şikayetim için mesaj yazdım beş kere yazmama rağmen “ulaşmadı” bilgisi geldi. Bankanız görevlileri tarafından telefonla çok sık aranmaktayım. 70 yaşın üzerinde olduğum için bundan rahatsız oluyorum. Sırf bu sebeple kredi kartımı iptal edeceğim. Lütfen görevlilerinizi bilgilendiriniz ve bir daha hiçbir konuda beni telefonla aramamaları konusunda uyarınız. Lütfen çok rica ediyorum.

 14. Bu ülkede bankalara hırsızlık yapma ayrıcalığı hangi yasa ya da yasalara istinaden tanınmış! bilen var mı? Yıllık aidat uygulaması yargı kararlarına rağmen inatla nasıl uygulanabiliyor?

 15. Ya arkadaş böyle bir banka olabilir mi bir saattir arıyorum bir türlü müşteri hizmetlerine ulaşamıyoruz ne kadar çok ilgileniyorsunuz tebrik etmek lazım sizleri

 16. Müşteriye Hizmet ETMEMELİ’ birimine ulaşamamanın sebebi bankanın daha az personel çalıştırma politikası. Biz kart kullanıcıları yıllardır aynı sorunu yaşıyoruz ama banka yetkilileri sorunu çözme konusunda hiç bir adım atmamakta.

 17. Müşteri hizmetlerine neden ulaşılamıyor. Bu kadar kötü bir bankacılığı nasıl beceriyorsunuz anlayamıyorum. Birde özel sektör diyorsunuz. Bu mu sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız. Bu sebeple bankanızdan tüm işlemlerimi en kısa zamanda tamamen keseceğim.

 18. Aynen katılıyorum. Bu kadar kötü hizmet veren bir banka olamaz. Bu sebeple bu ay bu banka ile olan tüm alış verişimi keseceğim. Müşteri hizmetlerine ulaşılmıyor ki sorun çözsünler. Zaten böyle bir düşüncelerinin olmadığı belli oluyor.

 19. Çağrı merkezine sen bağlanamıyorsun ama sana çok iyi bağlanıp kampanyaları bildiriyorlar o da enteresan. Radikal bir karar alıp bu bankaya kökten çözüm getirmek gerek bağlanamadığım bankaya neden kazandırayım deyip onunla tüm ilişkilerini sıfırlayacaksın olay bitecek.

 20. Hırsızlık ve düzenbazlık her kurumun vazgeçilmezi olmuş. Yapı kredi de bu trene dahil. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için günlerdir uğraşıyorum nafile bizi salağa bağlamışlar. 20 yıldır bu bankanın kredi kartını kullandım ama bunlarda ahlaksızlaştı.

 21. 20 seneden beri Yapı Kredi Kredi Kartı kullanıyorum ve her yıl 91 TL üyelik aidatı ödüyorum… O kadar salağım.

 22. Müşteri temsilcisine bağlanmak deveye hendek atlatmak gibi bir şey. Görüşme şansımız olmuyor. Sorunları çözemiyoruz.

  • Daha önce ödediklerini bile alabilirsin bankadan ekstre iste kaymakamlık tüketici hakem heyetine müracaat yap 2 ayda sonuçlanır. Aidat yasal değil yargıtay kararı bozdu.

 23. burdan YKB müşterisi olarak MÜŞTERİ HİZMETLERİNE ulaşamayan veya ulaşıpta çözüm bulamayan görüş sahibi arkadaşlar sızlanmalarınızda ve şikayetlerinizde söyledikleriniz dile getirmeye çalıştığınız şikayetleriniz denizlerdeki kum tanecikleri kadar olmalıydı ama nafile sözüm bu bankanın ÜST KADEMEDEKİ YÖNETİCİLERİNE bankacılık hizmetlerinizin MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİRİMİ yok denecek ve bir görüşmedeki temsilciyle diğer bir temsilcinizin bilgi paylaşımı ve mevzuat kıriterleri birbiriyle örtüşmemektedir. yazıklar olsun 1944 yılından beri köklü bir geçmişi olan bu kuruluş böyle kalitesiz hizmet sunmaya devam etmemelidir bankanızın 25 yıllık müşterisi olarak bunları yazıyorum. 22.11.2017

 24. Müşteri temsilcisine iki gündür bağlanamıyorum. Bu banka hakkında iyi bir duygu ve düşünce beslemek geri zekalılık olur. Sahtekar ve dolandırıcılar bu kadar çetrefilli işler içinde olurlar. İki gündür bir müşteri temsilcisine bağlanamamak, bağlanabilmenin bir yolunu bulamamak ancak bir dolandırıcı çetesiyle karşı karşıya kalmış gibi hissetirmeye başlıyor. Nedir bu müşteri temsilcisine ulaşamamak. Ulaşınca bir halk yeniyor.

 25. 4440444 müşteri hizmetlerinden beni arayıp World Platinum kartı vermek istediklerini ve bu kartın özellilerini söylediler bende kabul ettim ve benim özel müşteri olduğum için bu karta sahip olduğumda 4440446 numarasını arayacağımı ve hiç beklemeden müşteri hizmetlerine ulaşacağım söylendi ama ne çare arıyorum yine beni 4440444 numarasına yönlendiriyor. Bu mu özel müşterilere yapılan hizmet hizmetinizden hiç memnun değilim. World Platinum kartı vermek için 4440444 müşteri hizmetlerinden arayan görevli gerçek banka görevlisi olduğunu isbat için dahili numarasını verdi bu numaradan araya bilirsin dedi ama ulaşmak imkansız herhalde kartı kabul edene kadar hizmet veriliyormuş.

 26. bu kadar saçma bir çağrı merkezi olur mu? TC numarasını girdikten sonra kartın son 6 hanesini gir, sonra şifre isteniyor, müşteri temsilcisine ulaşmak için hangi tuşa basmak gerekiyor söyleyen yok, zaten ulaşılamıyor. Yazık çok kötü olmuş. YKB ye yakışmamış.

 27. Bu kadar berbat bir çağrı merkezi desteği görmedim. Bazen bağlıyor bazen hat düşüyor anlamadım hiçbir şey. Yapıkredi’nin bu konuda kendini geliştirmesi gerekir. Müşteri temsilcisine bağlanmak için kırk takla atıyoruz.

Görüşlerinizi Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here