Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine nasıl ulaşacağım diyenler, müşteri temsilcisine direk bağlanmanın yolunu bu yayında bulabilir.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma gerçekleştirerek hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanmak için öncelikle telefonunuzdan ilgili bankanın telefon bankacılığı numarasını (444 0 444) aramanız gerekiyor.

*Tuşlamanız gereken numaralar parantez içinde yer alıyor.

Arama işlemini yaptığınızda, sesli yanıt sistemi size işlem menüsünü okumaya başlayacak ve ana menü sırasıyla: Kayıp – Çalıntı İşlemleri (0), Kredi Kartı İşlemleri (1), Bankacılık İşlemleri (2), Şifre İşlemleri (3) ve diğer İşlemler tarafınıza okunuyor olacak.

Müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için ana menüden yapacağınız işleme göre Kredi Kartı İşlemleri (1) ya da Bankacılık İşlemleri (2) alt menüsünü seçmeniz gerekecek.

Her iki seçiminden birini yaptığınızda, sırayla alt seçenekler okunuyor olacak. Tümünün okunmasını bekleyin. Son olarak müşteri temsilcisine bağlanmak için sıfırı (0) tuşlayın.

Kredi Kartı İşlemleri (1) için:

Ana menüden (1) tuşlaması yaptıktan sonra okunacak alt seçenekler;

Son Ekstre Bilgileriniz, Ödemeleriniz ve Ekstre Talepleriniz (1)
Limit ve Güncel Bakiye Bilgileriniz (2)
Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (3)
Kartınızın Paro Puan Özelligini Aktif Hale Getirmek (4)
Ön Ödemeli Kart İşlemleri (5)
Ek Kart İşlemleri (6)
Kredi Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (7)
Tuşlamanız gereken Müşteri Temsilcisine Bağlanmak (0)

Bankacılık İşlemleri (2) için:

Ana menüden (2) tuşlaması yaptıktan sonra okunacak alt seçenekler;

Vadesiz Hesap Bilgileriniz (1)
Yatırım, Hisse Senedi İşlemleriniz ve Piyasa Bilgileri (2)
Para Transferleri ve Fatura Ödemeleriniz (3)
Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (4)
Banka Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (5)
Tuşlamanız gereken Müşteri Temsilcisine Bağlanmak (0)

Küçük bir hatırlatma yapacak olursak, ana menüde işlemlere devam edebilmeniz için bankaya kayıtlı farklı bir numaradan arama yapıyorsanız, banka tarafından Türkiye Cumhuriyet kimlik numaranızı tuşlamanız talep edilecek. Bu sebeple de kimlik numaranızı yanınızda bulundurmanız gerekir.

Yapı Kredi Bankası’na ait Telefon Bankacılığı hizmeti ile herhangi bir zaman ya da yer kısıtlamasına bağlı kalmadan banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’na kayıtlı bulunan GSM numaranızdan Müşteri Hizmetleri numarasını aramanız halinde, herhangi bir ek tuşlama yapmadan seçimlerinize ait işlemler ile ilgili menülere basitçe ulaşabilir, işlemlerinizi zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Bankaya kayıtlı olmayan herhangi başka bir numaradan aramanız halinde ise TC kimlik numaranızı, banka ya da kredi kart numaranızı veyahut müşteri numaranızı tuşlayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı hizmetini henüz kullanmıyorsanız ya da kısıtlama bulunuyorsa, bu hizmetten yararlanmak için en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine başvuru yapabilirsiniz. Diğer yandan, İnternet Bankacılığı kullanıyorsanız, internet şubesi üzerinden de kolaylıkla telefon bankacılığı başvurusu yapabilirsiniz.

Bankaların telefon bankacılığı sayesinde banka müşterilerinin birçok işlemi yapması mümkün olabiliyor.

Kredi kartı ya da banka kartı gibi ürünlerin kaybolması veyahut çalınması durumunda, internet bankacılığından ziyade telefon bankacılığı daha çok tercih ediliyor ve ihtiyaca daha hızlı cevap veriyor. Çalınma ve kaybolma durumunda müşteri temsilcisine ulaşmak yerine doğrudan ana menüden ilgili seçeneği tuşlayarak kartınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bu gibi acil durumlar dışında bankanızın müşteri temsilcisine bağlanarak, diğer bankacılık işlemlerinizi yapmayı tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanma gerçekleştirmeden, kredi kartı, bankacılık ve şifre işlemlerinizi ilgili menüleri tuşlayarak da daha hızlı yapabilirsiniz.


32 Yorum

 1. Ne saçma sapan müşteri hizmetleri… Koç gurubu personel giderlerini düşürmek için müşteri kaybetmeyi hedefliyor… Bravo…

 2. Bu kadar rezil bir çağrı merkezi olamaz bir müşteri temsilcisiyle görüşmek için sabahtan akşama kadar tüm tuşlama sistemlerini denedim acilen müdahale edilmesi gereken bir durumda tek bir temsilci dahi yok! Sesli robot’la banka çalıştıran tek banka sizsinizdir herhalde bir daha asla bu bankayı kullanmama kararı aldım üçüncü dünya ülkesinde dahi bankacılık hizmeti veremezsiniz kaldı ki burası Türkiye!!!

 3. Bankaya 2 gündür müşteri temsilcisine ulaşamıyorum hesap ekstrem 3 aydır gelmiyor hesabımı nasıl takip edeceğim tek çözüm hesabı kapatmak olacak.

 4. Lanet olsun böyle sesli yanıt sistemine insan bi tuş koyar bağlanmak için 8 saattir sesli yanıttan geçilmiyor yazık reklam yapmayı biliyorsunuz bir tuş koyamadınız bağlanmak için gitti bütün dakikalarım hemen iptal ettireceğim bütün ailemin ve yakınlarımın kartlarını her bankanın online işlemlerde hızlı bağlan destek bölümü var yapsana ondan niye rezil ediyorsun adamı

 5. Arkadaşlar yapı kredi müşterisi ile görüşmek için 444 0 444 arayın kadın konuşunca 2 tekrar konuşsun 2 sonra 0 başın şifre ve kredi kartınıızın şifrenizi yazın müşteri servisi ile görüşürüz yani 2-2-0 gideceğiniz kodlama iyi günler

 6. Berbat bir banka resmen dolandırıcılık bir müşteri hizmetlerine bağlanamıyoruz. Biraz müşteriyle ilgilenmek lazım koltuğunda hakkını veren yetkililerin bu işe bir el atmasını bekliyoruz.

 7. sayın yetkili, bu nasıl bir çağrı merkezidir ki 1 saat geçti e-mail atamıyorum. Hep ulaşmamıştır mesajı alıyorum. lütfen ilgilenir misiniz.

 8. “Bize Yazın” bölümünden şikayetim için mesaj yazdım beş kere yazmama rağmen “ulaşmadı” bilgisi geldi. Bankanız görevlileri tarafından telefonla çok sık aranmaktayım. 70 yaşın üzerinde olduğum için bundan rahatsız oluyorum. Sırf bu sebeple kredi kartımı iptal edeceğim. Lütfen görevlilerinizi bilgilendiriniz ve bir daha hiçbir konuda beni telefonla aramamaları konusunda uyarınız. Lütfen çok rica ediyorum.

 9. Bu ülkede bankalara hırsızlık yapma ayrıcalığı hangi yasa ya da yasalara istinaden tanınmış! bilen var mı? Yıllık aidat uygulaması yargı kararlarına rağmen inatla nasıl uygulanabiliyor?

 10. Ya arkadaş böyle bir banka olabilir mi bir saattir arıyorum bir türlü müşteri hizmetlerine ulaşamıyoruz ne kadar çok ilgileniyorsunuz tebrik etmek lazım sizleri

 11. Müşteriye Hizmet ETMEMELİ’ birimine ulaşamamanın sebebi bankanın daha az personel çalıştırma politikası. Biz kart kullanıcıları yıllardır aynı sorunu yaşıyoruz ama banka yetkilileri sorunu çözme konusunda hiç bir adım atmamakta.

 12. Müşteri hizmetlerine neden ulaşılamıyor. Bu kadar kötü bir bankacılığı nasıl beceriyorsunuz anlayamıyorum. Birde özel sektör diyorsunuz. Bu mu sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız. Bu sebeple bankanızdan tüm işlemlerimi en kısa zamanda tamamen keseceğim.

 13. Aynen katılıyorum. Bu kadar kötü hizmet veren bir banka olamaz. Bu sebeple bu ay bu banka ile olan tüm alış verişimi keseceğim. Müşteri hizmetlerine ulaşılmıyor ki sorun çözsünler. Zaten böyle bir düşüncelerinin olmadığı belli oluyor.

 14. Çağrı merkezine sen bağlanamıyorsun ama sana çok iyi bağlanıp kampanyaları bildiriyorlar o da enteresan. Radikal bir karar alıp bu bankaya kökten çözüm getirmek gerek bağlanamadığım bankaya neden kazandırayım deyip onunla tüm ilişkilerini sıfırlayacaksın olay bitecek.

 15. Hırsızlık ve düzenbazlık her kurumun vazgeçilmezi olmuş. Yapı kredi de bu trene dahil. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için günlerdir uğraşıyorum nafile bizi salağa bağlamışlar. 20 yıldır bu bankanın kredi kartını kullandım ama bunlarda ahlaksızlaştı.

  • Daha önce ödediklerini bile alabilirsin bankadan ekstre iste kaymakamlık tüketici hakem heyetine müracaat yap 2 ayda sonuçlanır. Aidat yasal değil yargıtay kararı bozdu.

 16. burdan YKB müşterisi olarak MÜŞTERİ HİZMETLERİNE ulaşamayan veya ulaşıpta çözüm bulamayan görüş sahibi arkadaşlar sızlanmalarınızda ve şikayetlerinizde söyledikleriniz dile getirmeye çalıştığınız şikayetleriniz denizlerdeki kum tanecikleri kadar olmalıydı ama nafile sözüm bu bankanın ÜST KADEMEDEKİ YÖNETİCİLERİNE bankacılık hizmetlerinizin MÜŞTERİ HİZMETLERİ BİRİMİ yok denecek ve bir görüşmedeki temsilciyle diğer bir temsilcinizin bilgi paylaşımı ve mevzuat kıriterleri birbiriyle örtüşmemektedir. yazıklar olsun 1944 yılından beri köklü bir geçmişi olan bu kuruluş böyle kalitesiz hizmet sunmaya devam etmemelidir bankanızın 25 yıllık müşterisi olarak bunları yazıyorum. 22.11.2017

 17. Müşteri temsilcisine iki gündür bağlanamıyorum. Bu banka hakkında iyi bir duygu ve düşünce beslemek geri zekalılık olur. Sahtekar ve dolandırıcılar bu kadar çetrefilli işler içinde olurlar. İki gündür bir müşteri temsilcisine bağlanamamak, bağlanabilmenin bir yolunu bulamamak ancak bir dolandırıcı çetesiyle karşı karşıya kalmış gibi hissetirmeye başlıyor. Nedir bu müşteri temsilcisine ulaşamamak. Ulaşınca bir halk yeniyor.

 18. 4440444 müşteri hizmetlerinden beni arayıp World Platinum kartı vermek istediklerini ve bu kartın özellilerini söylediler bende kabul ettim ve benim özel müşteri olduğum için bu karta sahip olduğumda 4440446 numarasını arayacağımı ve hiç beklemeden müşteri hizmetlerine ulaşacağım söylendi ama ne çare arıyorum yine beni 4440444 numarasına yönlendiriyor. Bu mu özel müşterilere yapılan hizmet hizmetinizden hiç memnun değilim. World Platinum kartı vermek için 4440444 müşteri hizmetlerinden arayan görevli gerçek banka görevlisi olduğunu isbat için dahili numarasını verdi bu numaradan araya bilirsin dedi ama ulaşmak imkansız herhalde kartı kabul edene kadar hizmet veriliyormuş.

 19. bu kadar saçma bir çağrı merkezi olur mu? TC numarasını girdikten sonra kartın son 6 hanesini gir, sonra şifre isteniyor, müşteri temsilcisine ulaşmak için hangi tuşa basmak gerekiyor söyleyen yok, zaten ulaşılamıyor. Yazık çok kötü olmuş. YKB ye yakışmamış.

 20. Bu kadar berbat bir çağrı merkezi desteği görmedim. Bazen bağlıyor bazen hat düşüyor anlamadım hiçbir şey. Yapıkredi’nin bu konuda kendini geliştirmesi gerekir. Müşteri temsilcisine bağlanmak için kırk takla atıyoruz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz