Bankalar

Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Borç Birleştirme Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ziraat Bankası, kredi kartı ve nakit avans borçlarını ödeyemeyen, ödemekte güçlük çeken banka müşterilerini rahatlatacak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen uygulamada, herhangi bir bankada nakit avans ya da kredi kartı borcu olan müşteriler uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi alarak borçlarını birleştirip ödeyebiliyorlar.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi adı verilen nakit avans veya kredi kartı borcu birleştirme uygulamasında, uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle esnek geri ödeme kolaylığı sunuluyor. 24 aya kadar olan geri ödeme planlarında %1,10 faiz oranı uygulanıyor. 60 aya kadar olan geri ödemelerde ise faiz oranı %1,20 olarak sunuluyor.

Ziraat Bankası tarafından verilen Birleştiren İhtiyaç Kredisi diğer bankalarda bulunan kredi kartı ve nakit avans borçlarının ödenmesinde de kullanılabiliyor.

Başvuru Şartları Neler?

Bankalardaki kredi kartı borçlarını yapılandırmak ve tek bir bankada uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleriyle birleştirmek isteyenler Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapabiliyor.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla kredi kartı harcaması veya nakit avans kullanımı sonucunda borçlarını ödemekte zorluk çeken ya da hali hazırda borçları gecikmeye düşmüş olan banka müşterileri başvuruda bulunabiliyor.

Borçları yasal takibe girenler başvuru yapamıyor. Başvuru için borç ekstrelerini götürmek zorunlu. Ayrıca başvuru yapacak kişilerden maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve kefil de talep edilebiliyor.

Bu uygulama, hem Ziraat Bankası hem de diğer banka müşterilerinin, mevcut gelirlerine en uygun ödeme planları ve düşük faiz oranları ile borçlarının daha ödenebilir bir hale getirilerek yönetilebilir olmasını amaçlıyor.

Geri Ödeme Seçenekleri ve Faiz Oranları Neler?

Farklı bankalarda, birden fazla kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, bu borçları ödemekte her geçen gün daha da zorluk çekebilirsiniz. Zira borçlara karşılık faizler de zamanla büyük bir yük haline gelmeye başlıyor.

Ziraat Bankası borçların daha ödenebilir bir hale gelmesi amacıyla verdiği Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nde, kredi kartlarından şu anda alınan faiz oranlarının altında bir faiz oranı ile tüketiciye borç birleştirme kredisi sunuyor. Aynı zamanda bunu yaparken esnek geri ödeme vadeleri de sağlıyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi geri ödeme vadeleri ve faiz oranları şu şekilde:

 • 24 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,10
 • 60 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,20

Ziraat Bankası borçlarını birleştirmek isteyen vatandaşlar için en fazla 60 aya kadar geri ödeme planı sunuyor. Vadeler ihtiyaçlara en uygun şekilde belirlenebiliyor. 24 aya kadar %1,10 faiz oranı uygulanırken, 60 aya kadar %1,20 faiz oranı uygulanıyor.

Başvuru Nereye Yapılıyor?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Ziraat Bankası Şubeleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Nakit avans ve kredi kartı borcu bulunan, bu borçları birleştirmek isteyen banka müşterilerinin uygulamadan yararlanabilmeleri için Ziraat Bankası Şubelerine şahsen başvuru yapmaları yeterli oluyor.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, son başvuru tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Bankadan yapılan son açıklamaya göre borçlarını birleştirmek isteyen vatandaşların herhangi bir Ziraat Bankası Şubesinden başvuru yapmaları şu an için mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

15 Yorum

 1. Vakıfbank benzer bir uygulama başlatmış. Faiz oranları aynı maksimum 36 vade diyor. Yararlanan arkadaşlar görüşlerini yazarsa seviniriz.

 2. Bankanın kredi ödeme geçmişine bakması veyahut sgk hizmet dökümü vs istemesi gayet normal. Borcunu ödeyemeyecek adama siz borç verir misiniz? Kartların iptali de mantıksız değil. Borç ödenecek vatandaş gene harcayıp borçlanacak ne anlamı kalır böyle bir durumda…

 3. Bu borç birleştirme kredisi yüzünden ziraat şubeleri baya kalabalık. İşe yetişeceğim diye bekleyemedim pazartesiye kaldı ama boş çıkıyor insanlar. Bu nasıl iş anlamadım. Alan eden tanıdığı alan var mı bu krediyi?

 4. Babam emekli geliri var onun adına birlikte görüşmeye gittik durumu anlattık. Kart borcumuz 10 bin lira civarında. İnternetten ekstrelerin de çıktısını alıp bir hesaplatalım bakalım dedik yok geliriniz yetersiz dediler. Kara listede falan değil adam. Saçma bir şey yapmışlar.

 5. Çok ciddi bir tuzak var dikkatli olun. Şöyle eğer kredi notunuz düşükse yaklaşmayın bile birleştirici krediye.

  Ziraat bankasına gittim. Borcumu hesapladılar kart ekstresine göre borç hesaplandı 2 doküman verildi bunları borçlu olduğum bankaya verilip banka dolduracak imza kaşesini atacak ve böylece borçlu olduğum bankalar 31 aralık 2018 tarihli borç dökümünü ve kart iptalimi isteyeceğim ki 3 bankaya kart borcu olanlar eyvah diyorum uğraşamazsınız bile. Eğer yaparlarsa ki yapmıyorlar velev ki yaptı borçlu olduğum banka ziraat bankasına döneceğim ve maaş bordrosu ve imza sirküsü ayrıca son 6 aya ait sgk prim belgemle ziraat bankası eğer kredi notum düşükse krediyi vermiyor ve kapattığınız kartların o güne kadar asgarilerini ödeyen siz artık direk borçlarını ödemeye mahkum kalıyorsunuz. Siz kartınızı iptal etmeden de ziraat bankası kredi vermek için sisteme giriş yapamıyormuş. Dikkatli olun.

  1. Arkadaş harfiyen doğru söylemiş arkadaş ziraat bankası 31.12.2018 ve öncesi hesap ekstresi istiyor sıkıntı yok bankalar veriyor niçin istiyorsunuz diye soruyor aslında onlar için önemi yok aslında sizin kredi kartı kapatmak için ziraat bankasının imzalatmaya vereceği evrakları bilmiyormuş gibi davranıyor sonra hesap ekstrelerini veriyor ziraat banka götürüyorsun kredi kartını kapatmak için 2 sayfa daha kartların kapanması ile ilgili evraklar veriyor bunu imzalatmak istediğinizde önceden başkaları imzalatmaya getirmemiş gibi mal ayağına yatıyorlar biz kapayalım borcunuzu taksitlendirelim diyorlar tamam taksitlendir oran ne olacak dediğimde size ne kadar taksitlendiriyorlar 1.10-1.20 dediğimde sanki haberlerden oranın ne olduğunu bilmiyormuş gibi davranıp biz imzalayamayız diyorlar yüzünüze bile bakmıyorlar.

 6. Bu uygulamayı anladık ki yerel seçimler için pr çalışmasıymış. Borcunuz var diye öyle kolay alamıyorsunuz. Çekeyim krediyi azar azar öderim diye düşünmeyin. Vermemek için her yolu düşünmüşler.

 7. Borcu yasal takipte olanlar niye başvuru yapamıyor? Bu saçma. Borcumuzun yasal takibe girmemesinin bir nedeni var. Ödemelerde güçlük çektiğimiz ödeyemediğimiz için yasal takipte. Ziraat’le bugün görüşeceğim umarım yararlanabiliriz.

 8. Merhaba, öğrenciyim (açık lise) kredi kartı almak istiyorum bankalar kredi kartı verir mi? Aylık gelirim 1400 tl arası gelir belgem yok.

  1. vermezler arkadaşım. gelir belgesi istiyorlar aylık gelirini belgelemen lazım. öğrenci olarak almak istiyorsan ünivitersite öğrn. olman lazım. üniv. öğrencileri alabiliyor hatırladığım kadarıyla gelir belgesi istemiyorlar.

 9. Daha önce yapılandırılan kredi kartları da bu kapsam içindemi acaba.

  1. Açıklamaları okudum. Öyle bir şey denilmiyor. Yani daha önce yapılandırma yapılmışsa bile gerekli şartlar sağlandığında borç 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle mevcutsa başvuru yapılabilmeli sormak lazım.

 10. Maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, kefil, imza sirküsü gibi evraklar istendi benden.

 11. Kredi kartı borç ekstrelerinizi götürerek başvuru yapıyorsunuz. Krediyi nakit olarak elinize saymıyorlar yani siz gidip yatırmıyorsunuz borcu onlar ödüyorlar. 1 Ocak sonrası yapılan harcamalar geçerli sayılmıyormuş ayrıca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu