Bankalar

Ziraat Bankası’nın Kredi Kartı Borç Birleştirme Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ziraat Bankası, kredi kartı ve nakit avans borçlarını ödeyemeyen, ödemekte güçlük çeken banka müşterilerini rahatlatacak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen uygulamada, herhangi bir bankada nakit avans ya da kredi kartı borcu olan müşteriler uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi alarak borçlarını birleştirip ödeyebiliyorlar.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi adı verilen nakit avans veya kredi kartı borcu birleştirme uygulamasında, uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelerle esnek geri ödeme kolaylığı sunuluyor. 24 aya kadar olan geri ödeme planlarında %1,10 faiz oranı uygulanıyor. 60 aya kadar olan geri ödemelerde ise faiz oranı %1,20 olarak sunuluyor.

Ziraat Bankası tarafından verilen Birleştiren İhtiyaç Kredisi diğer bankalarda bulunan kredi kartı ve nakit avans borçlarının ödenmesinde de kullanılabiliyor.

Başvuru Şartları Neler?

Bankalardaki kredi kartı borçlarını yapılandırmak ve tek bir bankada uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleriyle birleştirmek isteyenler Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapabiliyor.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla kredi kartı harcaması veya nakit avans kullanımı sonucunda borçlarını ödemekte zorluk çeken ya da hali hazırda borçları gecikmeye düşmüş olan banka müşterileri başvuruda bulunabiliyor.

Borçları yasal takibe girenler başvuru yapamıyor. Başvuru için borç ekstrelerini götürmek zorunlu. Ayrıca başvuru yapacak kişilerden maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve kefil de talep edilebiliyor.

Bu uygulama, hem Ziraat Bankası hem de diğer banka müşterilerinin, mevcut gelirlerine en uygun ödeme planları ve düşük faiz oranları ile borçlarının daha ödenebilir bir hale getirilerek yönetilebilir olmasını amaçlıyor.

Geri Ödeme Seçenekleri ve Faiz Oranları Neler?

Farklı bankalarda, birden fazla kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, bu borçları ödemekte her geçen gün daha da zorluk çekebilirsiniz. Zira borçlara karşılık faizler de zamanla büyük bir yük haline gelmeye başlıyor.

Ziraat Bankası borçların daha ödenebilir bir hale gelmesi amacıyla verdiği Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nde, kredi kartlarından şu anda alınan faiz oranlarının altında bir faiz oranı ile tüketiciye borç birleştirme kredisi sunuyor. Aynı zamanda bunu yaparken esnek geri ödeme vadeleri de sağlıyor.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi geri ödeme vadeleri ve faiz oranları şu şekilde:

  • 24 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,10
  • 60 aya kadar geri ödeme vadesi için faiz oranı %1,20

Ziraat Bankası borçlarını birleştirmek isteyen vatandaşlar için en fazla 60 aya kadar geri ödeme planı sunuyor. Vadeler ihtiyaçlara en uygun şekilde belirlenebiliyor. 24 aya kadar %1,10 faiz oranı uygulanırken, 60 aya kadar %1,20 faiz oranı uygulanıyor.

Başvuru Nereye Yapılıyor?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Ziraat Bankası Şubeleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Nakit avans ve kredi kartı borcu bulunan, bu borçları birleştirmek isteyen banka müşterilerinin uygulamadan yararlanabilmeleri için Ziraat Bankası Şubelerine şahsen başvuru yapmaları yeterli oluyor.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, son başvuru tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Bankadan yapılan son açıklamaya göre borçlarını birleştirmek isteyen vatandaşların herhangi bir Ziraat Bankası Şubesinden başvuru yapmaları şu an için mümkün oluyor.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir