Bankalar

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 220 00 00

Ziraat Bankası iletişim numarası 0850 220 00 00 ve 444 00 00’dır. Bu iki numaradan herhangi birini arayarak Ziraat Bankası müşteri temsilcisi bağlanma sürecini tamamlayabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası numarası ile birçok bankacılık işlemini hızlı ve güvenli bir şekilde şubeye gitmek zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmelerle bankacılık ürün ve hizmetleri hakkında bilgiler de alabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük finans kuruluşları arasında yer alan Ziraat Bankası, çağrı merkezi sistemine ek olarak farklı iletişim yolları da sunmaktadır. Banka ile iletişime geçmeye yardımcı olacak diğer tüm yöntemleri bu yayın üzerinden anlatacağız.

Bütün bunlara geçmeden önce, Ziraat Bankası numarası ile müşteri temsilcisine bağlanmanın en kısa yolundan da bahsedelim. İlgili numaralardan herhangi birini arayıp 0 (sıfır) tuşlaması yaparak doğrudan banka müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Banka müşteri temsilcilerine hızlı bir şekilde bağlanmak özellikle şüpheli işlemler, kayıp veya çalıntı kart bildirimleri için son derece önemli konuların başında gelmektedir. Bu nedenle bu tür durumlarda vakit kaybetmeden banka ile iletişime geçmeniz önemlidir.

Ziraat Bankası İletişim İçin Alternatif Yöntemler

Ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, genellikle yaygın olarak bilinenin aksine çağrı merkezi hizmetini tamamlayan iletişim yöntemleri de sunmaktadır.

Örneğin, bankaya çağrı merkezi yolu haricinde bir iletişim formu veya resmi sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşmak mümkündür. Üstelik bu yöntemleri kullanmak oldukça kolaydır. Ziraat Bankası ile iletişim için alternatif yöntemler şunlardır:

Ziraat Bankası İletişim Numarası

Bilinen ve yaygın olarak kullanılan ilk yöntem Ziraat Bankası iletişim numarasını aramaktır. Tekrar hatırlatmak gerekirse, Ziraat Bankası iletişim numarası 444 00 00 ve 0850 220 00 00’dır.

Bankanın müşterisi olarak istediğiniz numarayı arayarak doğrudan bankanın çağrı merkezine bağlanabilirsiniz. Çağrı merkezine bağlandıktan hemen sonra müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İletişim Formu

Ziraat Bankası ile iletişime geçmenin bir başka yönetimi ise kısa bir form doldurmaktır. Sorun, şikayet veya talep bildirimlerine göre form aracılığıyla bankaya doğrudan ulaşabilmeniz mümkündür.

Müşteri temsilcisine ulaşmak için bu yöntemi Ziraat Bankası iletişim formu doldurmaya başlayarak kullanabilirsiniz. Form üzerinden öneri, şikayet veya memnuniyet bildirimi yapabilirsiniz.

Form gönderebilmeniz için ad soy isim, iletişim ve TC kimlik numarası gibi bilgileri girmeniz istenmektedir. Bu bilgiler ile formu doldurup gönderdikten sonra banka müşteri temsilcisi sizi telefonla en kısa sürede aramış olacaktır.

Ziraat Bankası Canlı Cevap ile İletişim

Ziraat Bankası birçok bankada bulunmayan bir iletişim yolu da sunmaktadır. Bankanın “Canlı Cevap” ismini verdiği bu iletişim yolu ile bir müşteri olarak bankanın çalışan temsilcileriyle birebir yazışarak destek almanız mümkün olabilmektedir.

Bankanın bu hizmetini kullanmak için internet şubesi kullanıyor olmanız gerekmektedir. Eğer internet şubesi kullanmıyorsanız, bunun için bir şifre almanız şarttır. Dilerseniz bu bilgiyi ziraat internet bankacılığı açma sayfasından alabilirsiniz. İlgili yayında bu süreci adımlar halinde anlatmış olduğumuzu belirtelim.

Eğer, Ziraat internet bankacılığı kullanıyorsanız, canlı cevap hizmetine bankanın internet şubesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için internet bankacılığı ile giriş yapmanız ve canlı cevap butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası Sosyal Medya İletişim

Ziraat Bankası, köklü bir banka olmanın yanı sıra yenilikçi bir banka olması nedeniyle de sosyal medya kanallarını aktif olarak kullanmaktadır. Böylece sosyal medya kanalları ile de müşterilerine destek olmaktadır.

Ziraat Bankası numarası veya iletişim formu aracılığı ile bankayla görüşme sağlamak istemiyorsanız, alternatif bir seçenek olarak sosyal medya hesaplarından da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ancak, sosyal medya kanallarını kullanarak banka ile iletişim kurarken, hesapların “onaylı” ve “mavi tik” gibi işaretlere sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu güvenliğiniz açısından son derece önemlidir.

Ziraat Bankası İletişim Numarası ile Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası iletişim numarası ile talep dahilinde pek çok bankacılık işlemini yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bankanın ürün ve hizmetleri hakkında detaylı bilgiler de alabilirsiniz.

Örneğin, Ziraat Bankası müşteri temsilcisi bağlanma adımı sonrasında vadeli, vadesiz Türk lirası veya döviz cinsinden hesaplarınıza ilişkin güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. Böyle çağrı merkezi üzerinden Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun haricinde güncel döviz kurları, vadeli hesap faiz oranları, gelecek kredi veya kredi kartı borç ödemeleri ve güncel borçluluk bilgileri gibi birçok sorgulamayı da bankanın iletişim numarası üzerinden yapabilirsiniz.

Ayrıca halihazırda müşterisi olduğunuz için çağrı merkezi aracılığı ile şubeye gitmek zorunda kalmadan Ziraat Bankası hesap açma işlemleri de yapabilirsiniz. Böylece Türk lirası, euro ve dolar cinsinden hızlı bir şekilde hesap açabilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak, Ziraat Bankası iletişim numarası ile yeni kredi başvurusu ve dilerseniz kredi kartı başvuruları da yapabilirsiniz. Mesela, kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, sizin için en uygun hesapları müşteri temsilcisi ile birebir gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi ile Görüşürken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde her banka ile iletişime geçmek üzere yapmanız gerektiği gibi güvenliğiniz için birtakım faktörlere dikkat etmeniz önemlidir. Görüşmelerde dikkat edeceğiniz bu unsurlar işlemleri güvenli bir şekilde yapmanız adına size fayda sağlayacaktır.

Mesela, dikkat etmeniz gereken ilk unsur, bankanın iletişim numarasını doğru bir şekilde tuşlamak olmalıdır. Bunun için arama yapmadan önce çağrı merkezi numarasını kontrol etmeniz önem arz edecektir.

Bunun yanı sıra görüşmelerde banka müşteri temsilcileri sizden “şifre” gibi özel bilgiler talep etmeyecektir. Bu talep ancak sesli yanıt sistemine giriş yapmanız suretiyle gerçekleşecektir.

Bu kapsamda güvenliğiniz için telefonunuza gönderilecek şifreyi doğrudan banka temsilcisi ile paylaşmamanız gerekmektedir. Böyle bir durumda görüşmeyi sonlandırarak bankaya şikayet bildiriminde bulunabilirsiniz.

Son olarak, Ziraat Bankası iletişim numarası ile müşteri temsilcisine bağlanmak istemiyorsanız, işlemlerinizi doğrudan internet bankacılığı, ATM ve şube gibi kanallardan da gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.

18 Yorum

 1. Sanırım Ziraat Bankası işleri bu aralar kötü müşteri temsilcisi maaşlarını ödeyemedikleri için işten mi ayrıldılar ne oldu bir aydır müşteri hizmetlerine bir bağlanamadık. Ayıp ayıp böyle hizmet mi olur verilen iki numarayı da defalarca aradık ama cevap yok.

 2. Allah sizi bildiği gibi yapsın şurada harcadığım zamanı gidip şubeden yapsam daha kısada yapılırdı. Ne biçim bir sistem böyle oradan oraya aktarıyor direkt müşteri temsilcisi bağlanan bir sistem yapın bıktık artık bizi mağdur ediyorsunuz. Kolaylaşmış güya ne kolaylığı müşteri temsilcisine bağlanmak iğneyle kuyu kazmak kadar zor düzeltin bu durumu yeter.

  1. Valla kardeşim benim ilk bu olay çıktığında başvuru yaptım hala değerlendirme aşamasındadır diyorlar. Neyi değerlendiriyorlar anlamış değilim. Sonuçta 5000 TL’nin altında maaş alan herkese verilecek denildi. Daha nesini değerlendiriyorsun!

 3. Ziraat Bankası Ordu Ünye şubesinde bize kimse bilgi vermiyor. Tarih 3.6.2020 saat 15.30 bilginize arz edilir.

 4. Bu numaraların hiç biri çalışmıyor. Ya da hat düşmüyor. Lütfen işinizin hakkını verin.

  1. Merhabalar, içerikte belirttiğimiz Ziraat Bankası’na ait her iki telefon numarasına da ulaşım sağlayabiliyoruz, numaralar çalışıyor. Tekrar arama yapmayı deneyebilirsiniz.

 5. İyi günler Aksaray Gülağaç ilçesindeki Ziraat Bankası’ndan şikayetçiyim. Euroyu Türk parasına çevirmek istedim miktarı 500 euro yapmadılar. Veznede çalışan kişi beni Altıncılara yönlendiriyor sadece ben değil başka arkadaşlara da aynısını yaptılar bunu yapan bankanın çalışanı.

 6. Her zaman kolaylıkla yapılan işlemi yapamıyorum. OGS CİHAZI bana verildiği tarihten beri başka banka kartı ile ödeme yaparken müşteri temsilcisine bağlanmak mümkün olmadığından dolayı para aktaramıyorum.

 7. Müşteri temsilcisine ulaşmak Cumhurbaşkanına ulaşmaktan daha zor. Sizi tebrik ediyorum Ziraat Bankası.

 8. Bilgisayarla değil insanla muhatap olmak istiyorum alo deyip işlem yapıp konuşacak bir müşteri temsilcisiyle oradan ora bağlanmakla olmuyor. Yapacağınız işin…

 9. Ayıptır 30 dk dan fazladır müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorum. Sağa sola yönlendirip hiçbir şekilde bağlamıyorsunuz. Tiksindim hizmetinizden.

 10. Yeni işe başlamış birine denetin bakalım müşteri hizmetlerine ulaşabiliyor mu? Bu kadar saçma bir sistem görmedim.

 11. Berbat bir sisteminiz var. Kaç aydır uğraştırıyorsunuz. Umarım sizleri de birileri bu kadar uğraştırır.

 12. Bir müşteri temsilcisinin 2 dakikada çözeceği işlemi yarim saatte yok onu tuşlayın yok bunu tuşlayın bu kadar saçma bir iletişim ilk defa görüyorum tam 20 dakika uğraştım işlemimi de yapamadım berbat bir sisteminiz var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu