BankalarMevduatlar

Ziraat Katılım’ın Bireysel Cari Hesapları

29 Mayıs’ta resmi olarak faaliyetlerine başlayan Ziraat Katılım Bankası’nın vadesiz bireysel cari hesaplarıyla ilgili bilgi vermek istiyoruz. Henüz yalnızca İstanbul Eminönü’nde tek şubesiyle hizmet veren Ziraat Katılım’ın yıl sonuna kadar 20 şubeyle daha hizmet vereceği belirtiliyor.

Ülkemizin en yeni katılım bankası olan Ziraat Katılım, adından da anlaşılacağı üzere faizsiz bir şekilde çalışacak bir banka. Katılım bankalarında genellikle kar payı kavramından bahsedilir. Tasarruf sahipleriyse çoğu zaman birikimlerini Katılım Hesapları aracılığıyla değerlendirir. Önümüzdeki hafta boyunca çeşitli günlerde sizlere Ziraat Katılım’ın ürünlerini tanıtmaya devam edeceğiz. Fakat bugün Ziraat Katılım’da hesap açmak isteyenlere vadesiz bireysel cari hesapların özelliklerini anlatacağız.

Ziraat Katılım Cari Hesap Özellikleri

Ziraat Katılım Bankası’nda iki tür cari hesap açabilirsiniz. Bunlardan ilki TL Cari Hesap, ikincisiyse YP Cari Hesap’tır.

TL Cari Hesap Özellikleri

Ziraat Katılım’ın TL cari hesabının herhangi bir bankada bulunan vadesiz hesaptan farkı bulunmamaktadır. Türk Lirası cinsinden açabileceğiniz cari hesaba para yatırabilir, para çekebilir, fatura ödemesi yapabilir, otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Aynı şekilde havale, EFT, SWIFT gibi para transfer işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Hesabınızı Ziraat Katılım ATM’lerinden, internet şubesinden ve fiziki şubelerden yöneterek bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YP (Yabancı Para) Cari Hesap

Diğer bankalarda genelde döviz hesabı olarak geçen Yabancı Para hesabını da Ziraat Katılım’dan açabilmeniz mümkündür. TL cari hesaplarda yapabildiğiniz tüm işlemleri YP (Yabancı Para) Cari Hesap üzerinden de yabancı para kullanarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

Ziraat Katılım Hesabı Nasıl Açılır?

Herhangi bir Türk Lirası cinsinden ve yabancı para cinsinden cari hesap açmak için Ziraat Katılım Şubeleri’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Ziraat Katılım Şubeleri’nden T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızla cari hesap açabilirsiniz.

Ziraat Katılım hesaplarıyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa yorum bölümden bize cevaplayabilmemiz için ulaştırabilirsiniz.

Eray Bozan

Eray, eski bir Konupara yazarı. Yazarlığı süresi boyunca ilgili olduğu kişisel finans, yatırım ve ekonomi gibi belli başlı alanlarda yazılar hazırladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir