Bitcoin’e Yatırım Yapmak Karlı mıdır?

Bitcoine yatırım yapmaya karar verdiğinizde Bitcoin’inin öncelikle ne olduğunu ve hangi özelliklere sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Yazımızda Bitcoin’in özelliklerini sizler için detaylı olarak anlattık.

Eğer bir uzman desteği almak istiyorum diyorsanız Icrypex kripto para borsası müşteri hizmetleri desteği 7/24 sizler için hizmet vermektedir.

Tıkla > Bitcoin’de karlı yatırımı anında keşfet.

Bitcoin’in Özellikleri

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, bir çalışma kanıtı sistemi kullanan, şifreli, sözde anonim, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Bitcoin’in her bir özelliğini aşağıda açıklıyoruz.

Takma ad

Bitcoin’in “anonim” olduğu fikri bir efsanedir. Bitcoin anonim değildir – takma addır. Başka bir deyişle, “gerçek hayat” kimliğinizi kullanmak yerine, Bitcoin ağında bir takma ad (sahte bir ad) kullanırsınız. Bitcoin ağında kimliğiniz, Bitcoin adresiniz adı verilen bir sayı dizisidir. Sahip olabileceğiniz Bitcoin adreslerinin sayısında bir sınırlama yoktur – anonimlik uğruna, yaptığınız her işlem için farklı bir Bitcoin adresiniz bile olabilir. Kriptografi anlayışına sahip olanlar için, Bitcoin adresiniz aynı zamanda Bitcoin’in genel / özel anahtar şifreleme sistemindeki genel anahtarınızdır.

Açık kaynak

Bitcoin açık kaynaklı bir ağdır. Bu, herkesin katılabileceği, herkesin ağa katılmak için ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere erişebileceği ve Bitcoin protokolünün herkes tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. Bitcoin sistemini yönlendiren mekaniklerde gizlilik yoktur, Bitcoin’in arkasındaki fikirler üzerinde kontrolü veya patenti olan bir şirket veya grup yoktur ve blok zincirini kontrol eden veya elinde tutan bir ajans yoktur. Geliştiriciler için, Bitcoin ağıyla etkileşim kuran uygulamalar geliştirmenize izin veren API de açık kaynaktır.

Merkezi olmayan

Merkezi olmaması, Bitcoin’in yukarıdaki gibi açık kaynak olmasıyla ilgilidir. Bu, Bitcoin’i düzenleyen veya siz ve Bitcoin’i aktarmaya çalıştığınız kişi arasında aracılık eden üçüncü bir taraf olmadığı anlamına gelir. Aslında, Bitcoin ilk merkezi olmayan elektronik ödeme sistemidir. Diğer dijital ödeme sistemlerini düşünün. Birisine kredi kartıyla çevrimiçi ödeme yaparsanız, kredi kartı işleminize aracılık eder, gönderenin ve alıcının ayrıntılı kayıtlarını tutar ve aracılık ücreti olarak ödemenin küçük bir yüzdesini alır.

Bitcoin dijital ödemeler yapmanıza izin veriyor, ancak işlem aracılı değil yani elinizde tuttuğunuz bir kartınız yoktur. Bir Bitcoin işlemi yapmak, birisine kart ile ödeme yapmaktan çok, nakit vermek gibidir – bu nedenle Bitcoin genellikle dijital nakit olarak kabul edilir. Bu aynı zamanda Bitcoin’in bir hükümet veya ülke tarafından düzenlenmediği anlamına gelir. Örneğin, ABD hükümeti ABD doları çıkarabilir veya oluşturabilirken, yeni Bitcoin yaratabilecek hiçbir hükümet veya finans kurumu yoktur. Bitcoin’ler yalnızca madencilik süreci yoluyla oluşturulabilir (yukarıda açıklandığı gibi).

Neden Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız?

Paranız Yalnızca Sizin

Kripto para birimleri size başka yollarla imkansız olan bir bağımsızlık seviyesi sunar. Bitcoin veya herhangi kripto para birimlerinde paranız sizindir ve sonsuza kadar sizin kalır. Elde tutmak veya devretmek için finans kurumlarına güvenmiyorsanız onların işlem ücretlerini ödemek zorunda değilsiniz. Kripto para düzeni uzun vadede, gerçekten şeffaf ve merkezi olmayan bir ekonomik özgürlüktür ve bu ayrıcalığı yaşamak kripto paralara yatırım yapmak için artı bir nedendir.

Yüksek Likidite

Herhangi örneği olan bir varlığın temel özelliklerinden biri likiditesidir. Doğası gereği, kripto para birimleri çok yüksek likiditeye sahiptir. Kripto paraları hızlı ve kolay bir şekilde alıp satabilirsiniz ve ticaret platformlarının teknolojik organizasyonu, limit emirler gibi çok çeşitli araç ve taktiklerin kullanımına izin verir.

Basit Yatırım

Hisse senetleri, tahviller veya tamamen başka bir şey olsun, her türlü yatırıma girmek geleneksel olarak karmaşık ve zaman alıcıdır. Birçok yatırım fırsatına (örneğin, gayrimenkul) giriş seviyesinde son derece yüksek meblağlarla başlamak zorundasınızdır. Sadece 100 TL ile yatırım yapamazsınız, başlamak için çok daha önemli bir meblağa ihtiyacınız vardır. Kripto para birimleri ise, zamanın gerçek bir işaretidir; hem katılmak çok basittir hem de yatırım yapmak. 100 TL hatta altında bir rakamla kripto para borsasında kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. Herhangi bir kurumla uğraşmanıza, belgeler imzalamanıza veya bankaları ziyaret etmenize gerek yok. Sadece bir hesap oluşturursunuz, bir kripto para cüzdanı alırsınız ve hiç çaba harcamadan tüm varlıklarınızı takip edersiniz.

Buraya kadar kripto para borsasında yatırım yapmak için hemfikir olduğumuza, göre kripto para borsa seçimini neye göre yapacağınızı biliyorsunuz.

Kripto para birimi satın almak veya satmak için özellikle bu yatırıma yeni başlıyorsanız seçeceğiniz kripto para borsası çok önemlidir. Bu nedenle İhtiyaçlarınızı karşılayan ve kullanımı çok karmaşık olmayan bir borsa bulmak da önemlidir. Tam bu noktada ister başlangıç seviyesinde isterseniz giriş seviyesinde olun sizi anlayan her süreçte yanınızda olan nadir kripto para borsalarından Icrypex’i öneriyoruz. Icrypex kripto para borsası  şeffaf, doğru, hızlı ve özellikle düşük komisyon prensipleriyle tercih edilebilir.

Icrypex üzerinden alabileceğiniz bir çok kripto para birimi mevcuttur. Bunlar; Bitcoin, Ethereum, Ripple vs. sıralanabilir. Kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Şimdi Kolay Adımlarla Kripto Para alıp Satmaya Başlayın!

1. Icrypex’te hesap açın

İlk adım olarak kripto paralarınızı saklayabileceğiniz bir cüzdanınız olması gerekir. Bunun için Icrypex’te hesap açarak cüzdanınızı basit adımlarla oluşturabilirsiniz.

Icrypex’te hesap açmak için tıklayın.

2. Kişisel Bilgilerini Girerek Hesap Bilginizi Tamamlayın

Hesap açma adımını tamamladıktan sonra geriye sadece kişisel bilgilerinizi girerek hesabınızı doğrulamak kaldı.

Artık hazırsınız!

Bitcoin ve kripto parayla alakalı daha fazla bilgi almak Icrypex web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu