Kripto Para

Bitcoin’in Tarihi Düşüşleri ve Düzeltmeleri

Bitcoin nedir, nasıl alınır? 2008 yılından bu yana kullanımda olan Bitcoin kripto paralar arasında zirvede yer alır. Piyasaya çıktığı günden beri ciddi düşüşler ve yükselişler gösteren bu sanal para günümüzde alışveriş ödemelerinde de kullanılabilir hale gelmiştir. Peki Bitcoin nedir? Bitcoin’in çıkış ve gelişim sürecine baktığınızda fiziksel bir karşılığı olmadığını, sanal olarak alım satım yapıldığını ve herhangi bir merkezden yönetilmediğini görebilirsiniz. Sahip olduğu özellikler nedeniyle bitcoin 1. nesil blockchain olarak da ifade edilmektedir. Bu avantajlardan yararlanmak için siz de bitcoin nasıl alınır sorusuna yanıt arayarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Dağıtık bir yapıda tasarlanan bitcoin kontrole ya da düzenlemeye tabî değildir. Bu sayede sıfır noktasından başlayarak binlerce dolar değerlere kadar çıkmıştır. Bu yükselişle birlikte piyasada farklı kripto birimleri de kullanılmaya başlanmıştır. Altcoin adı verilen bu kripto paraların her biri gelişmiş özelliklere sahiptir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

İlk başarılı kripto para olan bitcoin nasıl alınır diye araştırdığınızda madencilik ve kripto para platformları olmak üzere iki farklı seçenek görebilirsiniz. Genellikle borsa üzerinden alım satım diğer yönteme kıyasla daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise bitcoin madenciliği için gelişmiş özelliklere ve donanıma sahip bilgisayar gerekir. Aynı zamanda madencilik sisteminde matematiksel şifrelerin çözümü için ekstra zamana ihtiyaç vardır.

Bitcoin alımlarında fiziksel paralarda olduğu gibi karşılık olarak altın ya da değerli bir maden alımı söz konusu değildir. Fiziksel olarak para basımı mümkün olmayıp sanal olarak üretilir ve temelinde tamamen matematiksel formül bulunan bir sistem olarak ifade edilir. Bu nedenle bitcoin al işlemi yaptığınızda ya da bitcoin nedir diye araştırdığınızda somut bir karşılık beklentisine girmemelisiniz.

Bitcoin Fiyat Değişimleri, Grafik ve Yorum

Bitcoin nereden alınır diye baktığınızda kripto para piyasalarının yaygın şekilde kullanıldığını görebilirsiniz. Bunlar arasından seçim yaparken günlük işlem hacmi yüksek, güvenilir ve düşük komisyon oranlarına sahip sitelere öncelik verebilirsiniz. Kullanacağınız adreste bitcoin fiyat grafiği, kullanıcı yorumları ve analizleri gibi ekstra bilgilerin de bulunması yararınıza olacaktır. Bu bilgilerde bitcoine ait son işlem fiyatı, son 24 saate ait ortalama, en yüksek ve en düşük fiyatları öğrenebilirsiniz. Uygun ortam oluştuğunda işlem yapabilmek için kripto para kullanıcı hesabına sahip olmanız gerekir.

Dilerseniz bitlo.com üzerinden ücretsiz hesap oluşturarak hemen platformu kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hesap sayesinde bitcoin nedir, bitcoin nasıl alınır gibi soruların cevabını uygulamalı olarak görebilirsiniz. İşlemler sırasında aklınıza takılan sorular için bitlo.com uzman ekibinden anında canlı destek de alabilirsiniz.

Konupara Ekibi

Konupara Ekibi, okuyucu ihtiyaçlarını analiz ederek para yönetimi, birikim, krediler, kredi kartları, kredi notu, mevduat hesapları gibi bankacılık ürünleri ve yatırım konularında araştırmalar yapıp kapsamlı yazılar hazırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir