Kripto Para

Genesis Vision Küresel Bir Finansal Yatırım Platformu Olmak İstiyor

Son yılların öne çıkan blockchain projelerinden biri olan Genesis Vision brokerların, yatırımcıların, tacirlerin ve borsaların beraber çalışabilecekleri ve etkileşimde bulunabilecekleri bir trust yönetim platformu olarak tanımlanabilir. Genesis Vision akıllı kontratlar ve blockchain teknolojileri sayesinde sektördeki bilgi, saydamlık ve güven eksikliği sorununun üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Sektör istikrarlı bir hızla büyürken, trust yönetimi için mevcut mekanizmalar hala modern yatırım yöneticileri ve yatırımcıların gereksinimlerini karşılamaya yetmiyor. Halihazırda yöneticiler ve yatırımcılar kendi borsalarına veya brokerlarına bağlı. Aynı zamanda, tek ve konsolide bir lokasyonda güvenilir bir istatistik ve bilgi kaynağı bulunmuyor. Bu bilgi eksikliği nedeniyle, yatırımcılar sınırlı seçimlere sahip olurken, yöneticiler ise yatırımcılardan yeni fonlar toplamakta zorluk çekiyor.

Şeffaflık konusundaki eksiklik de bu projeyi önemli kılan başka hususlardan. Brokerlar yöneticiler için istatistikler ve ticaret geçmişiyle ilgili verileri sunmada teknik becerilere sahip fakat yatırımcıların bu bilgilerin ve ticaret geçmişlerinin doğruluğunu görmeleri için bir yol mevcut değil. Ayrıca, tüm bu yatırım yapma ve komisyon ve karları dağıtma süreci piyasa katılımcılarının erişiminin olmadığı ticaret platformlarında gerçekleşiyor. Bu da Ponzi şemaları gibi dolandırıcılık içeren faaliyetlere yol açabiliyor. Sıkılaştırılan denetimler de trust yöneticilerinin lisans almalarını daha da zorlaştırarak tüm partileri olumsuz etkileyebiliyor.

Merkeziyetsizlik, akıllı sözleşmeler ve blockchain teknolojileriyle Genesis Vision bu sorunlara açıklık, sansürsüzlük ve bilgilerin değişmezliği gibi çözümler getirmek istiyor.

Kullanıcılara Nasıl Fayda Sağlıyor?

Genesis Vision’ın yapısı, trust yönetiminde yer alan tüm partilere fayda sağlamaya olanak tanıyor. Yatırımcılar farklı opsiyonlar için tüm finansal araçlara ve yöneticilere bağlanabilme fırsatı kazanıyor.

Platform, temel olarak, yatırımcılara dünyanın herhangi bir yerinde bulunan yöneticilere ulaşma seçeneği sunuyor. Yatırımcılar bir yönetici seçmeden önce, güvenilir ve tek bir konumda bulunan yönetici istatistiklerini ve ticaret geçmişlerini kolayca görebiliyorlar. Şeffaf yatırımlar ve kâr dağıtımı sayesinde de güven sorunu ortadan kaldırılıyor. Yatırımcılar hem fiat hem de kripto paralara yatırım yapabiliyorlar. Yatırım, yatırımcıların istedikleri zaman satabilecekleri bir kripto-para birimi satın almaları ile yapıldığından dolayı ek likidite de sağlanıyor.

Yöneticiler kendi kripto-paralarını markalaştırabilirken kendi ticaret stratejileri için limitsiz ölçekleme avantajından da faydalanabiliyorlar. Bunun yanında Genesis Vision fonundan da faydalanılması mümkün oluyor. Brokerlar işlem hacminde artış yaşamanın ve açık kaynak yazılıma tamamen ücretsiz katılımın faydalarını görüyorlar.

Bireysel Kripto Tokenlar ve Yatırım Stratejileri

Her yöneticinin, çıkarılma miktarı işlemlerinin başarı göstergelerine bağlı olan benzersiz kripto para birimleri oluyor. Bu şekilde, daha iyi işlemler yaptıklarında daha fazla yatırım çekebiliyorlar. Yatırımcıların kripto paralarını istedikleri noktada, yöneticinin raporları arasında da dahil olmak üzere, alıp satabilecekleri bir dahili borsa da mevcut. Bu, yatırımcıların yatırım için kendi stratejilerini oluşturup izleyebilmelerini sağlıyor. Bir tacir, bir yöneticinin vizyonuna yatırım yapmayı seçtiğinde, basit bir şekilde dahili borsayı kullanarak bu yöneticinin kripto para birimini satın alabiliyor.

Tüm bunlarla birlikte, Genesis Vision yatırımcıların diledikleri zaman kendi yatırım stratejini oluşturmalarına olanak sağlıyor ve böylece her deneyim seviyesinde yatırımcıya hitap ediyor. Mesela isterseniz, dahili borsayı ziyaret edebiliyor ve istediğiniz yöneticiyle bağlantılı kripto tokenları satın alabiliyorsunuz. İsterseniz de, geniş bir seçenekler dizisi içeren ve yapay zeka tarafından üretilen Genesis Vision yatırım portföylerini keşfedip yatırım yapabiliyorsunuz.

Genesis Vision Token (GVT) Nedir?

GVT platformun Ethereum altyapılı token’ıdır ve platform ekosisteminde önemli bir yere sahiptir. GVT, tüm yatırım işlemleri ve kar dağıtımlarında ve platformun dahili borsasında yönetici tokenlarını alıp satmada rol oynuyor.

Piyasada bulunan yaklaşık 3 milyonluk sınırlı arzdan dolayı bu tokenların fiyatı talebe yönelik belirleniyor. ICO sürecinde 1 dolardan satılan 1 GVT en son boğa sezonunda 50 dolar değerlemeyi gördü. Şu anda yaklaşık 9 dolar seviyesinde işlem gören GVT platformdan veya Binance, Kucoin gibi belli başlı kripto-para borsaları aracılığıyla alınıp satılabiliyor.

Sene başından bu yana GVT performansı (Erişim: 5 Temmuz 2018, CoinCodex)

Genesis Vision’ın borsası da alfa sürüm sonrası geçen ay genesismarket.io adresinde tam anlamıyla faaliyete geçti. Bu borsa, diğer kripto borsalarından oldukça farklı. Bilindiği üzere her kripto para her borsada listelenmiyor. Bu nedenle yatırımcıların farklı borsalarda üyelik açmaları ve kimlik doğrulama yapmaları gerekiyor. Genesis Market bu sorunları da ortadan kaldırmaya çalışıyor; kullandığı API sayesinde bu platform altında tüm kripto para borsalarından işlem yapılması mümkün hale geliyor. Bu yenilik sayesinde yatırımcıların istedikleri bir tokenı uğraşmadan ve bilgilerini farklı farklı borsalara vermeden almaları mümkün oluyor.

Başka bir deyişle Genesis Market sizin için diğer borsalardan almak istediğiniz coin ya da tokenları alıp sizin hesabınıza geçiriyor ve bu sayede çoğu kripto para biriminin yaşamakta olduğu hacim sorunu da giderilmiş oluyor.

Genesis Vision sayısı iki binleri geçen kripto para birimleri arasında şimdiye dek önemli yollar kat etti. Projenin hedeflediği kitlelerden aradığı ilgiyi bulmaya devam etmesi durumunda platform içinde önemli bir role sahip olan GVT tokenları da gelecekte önemli değerlere ulaşabilir gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu