Kripto Para

Goldman’ın kararı kripto para piyasasını olumlu yönde etkilemeye devam ediyor

ABD yatırım bankası Goldman Sachs kripto para birimlerine giriyor.

Bloomberg’ün haberine göre, Goldman kripto para birimleri için haziranda ya da daha öncesinde faaliyete geçirmek üzere ayrı bir işlem birimi kurmayı planlıyor ve kripto para birimlerinin güvenliğine ilişkin ayrıntılar üzerinde çalışıyor.

Daha önce kripto paralar karşısında temkinli bir duruş sergileyen Goldman, bitcoin vadelilerinin sunulduğu CME Group ve Cboe Global Markets’ten de dijital para satın alan birkaç büyük şirket arasında yer almıştı.

Yeni işlem biriminin kurulması, hem dijital para birimleri ve hem de Goldman’ın kendisi için kazan-kazan olabilir. Zira bu, kripto para birimleri için, piyasaya likidite ve derinlik kazandırıyor. Bu durumun, kripto para birimleri için aşırı fiyat dalgalanmalarını azaltması ve piyasalara fiyat istikrarı getirmesi bekleniyor.

Aynı zamanda, yeni işlemler Goldman’ın da kârını artıracaktır. Yeni işlem biriminin yerleştirilebileceği şirketin emtia bölümü, emtia fiyatlarındaki düşüşün ve müşteri faaliyetinin azalmasının ardından yakın zamanda kayıp bildirmişti. Bu açından kripto paralardaki oynaklık Goldman için ilginç ve kazançlı bir oyun olabilir.

Bu yıl yüzde 75 ila yüzde 100 arasında değişen oranlar ile yılın en uçucu varlıkları arasında yer alan ve hafta ortasından bu yana inişe geçen bitcoin, Goldman Sachs’ın dijital paralar için işlem masası kuracağını açıklamasının ardından, yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

CoinMarketCap’teki piyasa değeri sıralaması bakımından ilk beşte yer alan dijital para birimlerindeki değişimler (saat 16:17 itibarıyla): Bitcoin yüzde 12.86, Ethereum yüzde 14.82, Bitcoin Cash yüzde 32.19, Ripple yüzde 21.59 ve Litecoin yüzde 25.64 yükseldi.

IOTA yüzde 13,68 yükseliş kaydederken, Cardano yüzde 21.05 ve Dash yüzde 20,66 yükseliş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu