Kripto Para

Hot Coin Geleceği – 2022 İçin İyi Bir Yatırım mı?

Piyasa her ne kadar henüz genç olsa da, o zamandan bu yana yatırımcıların büyük çoğunluğu, kripto para birimleri ve blockchain ağlarının finansal hizmetler için geliştirildiğine inandılar.

Bu düşünce ve inanç, bugün piyasadaki çoğu blok zinciri ve kripto para birimi için hala geçerli olsa da, bu yoldan gitmeyenler de var. Çünkü birçok kripto para birimi blockchain ağını farklı amaçlar doğrultusunda da kullanıyor.

Holochain projesine ait Hot coin de bu kripto para birimleri arasında yer alıyor. Hot coin geleceği ve önümüzdeki beş yıl boyunca öngörülen fiyat tahminini de içerecek şekilde bugün ona bakacağız.

Holo coin yorum ve fiyat tahminlerine geçmeden önce bu kripto para birimini ve Holochain projesini daha yakından tanımanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü Holochain amaçlarını anlamak aslında Hot coin geleceği hususunda da birçok noktaya ışık tutacak.

Holochain Nedir?

Holochain, diğerlerinden farklı olarak finansal amaçlar için tasarlanmayan bir blok zinciri ağıdır. Arkasında bulunan teknoloji diğer ağlarla benzer olsa da amaç çok farklıdır.

Holochain, teknik olarak Ethereum altyapısı ile çalışmaktadır ve bu da onu merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için mükemmel bir platform haline getirmektedir. İlginç bir şekilde, uygulamalara Holochain uygulamalarının kısaltması olan HAPS adı verilmektedir.

Geliştiriciler, uygulamaları ağda barındırmaktadır ve her işlem bunun bir bölümünü almaktadır. Bu, tüm uygulamanın merkezi olmadığı anlamına gelmektedir. Bu tür bir blok zinciri ağı, bir Ethereum ağıyla aynı avantajları da sunmaktadır.

Uygulamaları barındırma gibi bakım maliyetleri de düşüktür ve bir uygulamayı barındırmak için merkezi bir birim yoktur. Bu da güvenliği artırmaktadır. Blok zincirinin gelişmesiyle birlikte çalışmalar için ek programlama dilleri de eklenmiştir. Holochain ile şu an HTML, Lisp veya JavaScript ile yazılmış uygulamalar geliştirmek mümkündür.

Holochain, bir avantaj olarak rakiplerinin aksine DHT algoritması uygulamaktadır. Holochain’in ile öne çıkan en büyük bir diğer avantaj ölçeklenebilirliktir. İkinci önemli avantaj ise, ağ üzerinde herhangi bir şey yazabilmek için ağ genelinde fikir birliğine ihtiyaç duyulmamasıdır.

Hot Coin Nedir?

Blockchain ağları, kullanıcılarını yaygın olarak token’lar ile ödüllendirmektedir. Holochain tokeni ise Hot coin olarak isimlendirilmektedir. Bu coin piyasada HOT kısaltması ile bilinmektedir.

Holochain ağındaki ödül sistemi, örneğin Bitcoin’de olduğu gibi, işlemleri madencilik kullanan ağlar gibi çalışmamaktadır. Ancak tabii, Holochain kullanıcıları için günün sonunda ödül Hot coin’dir.

Mart 2018 yılının sonlarında, Holochain tokeni Hot coin 0.0001 dolar fiyatla halka arzını gerçekleştirdi. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Hot coin bir ERC-20 tokenidir, bu nedenle fonlar etherde toplandı. Ardından bir ay sonra yaklaşık 20 milyon dolar veya o dönem ona karşılık gelen 30 bin ether almayı başardılar.

Hot Coin Fiyat Geçmişi ve Fiyat Dalgalanmaları

Hot coin geleceği için konuşmadan önce, kripto paranın tarihini ve fiyat geçmişini inceleyelim. Hot coin, Nisan 2018’de piyasada, ICO’sunun sona ermesinden iki gün sonra, ICO sırasındaki fiyatın dört katı olan 0.0004 dolarlık bir fiyata ulaştı.

Bu gelişmenin ardından ertesi hafta fiyatın 0.0018 dolara ulaşmasıyla Hot coin önemli bir artış yaşadı. Sonraki yıl 2019’da ise Hot coin fiyatının gözle görülür bir seviye kaydetmediğini gördük.

Piyasaya çıktığı zamanki fiyatının altına düştükten sonra 2018’de ve 2019’un başlarında bazı ani yükselişler gördük ve ardından Hot coin fiyatı daha da geriledi. 2021 yılında ise Nisan ayında bir yükseliş gözlemledik ve bu yükselişin ardından fiyat zirve noktasından gerilemeye devam etti.

İçerisinde bulunduğumuz 2022 yılı itibariyle Hot coin anlık güncel fiyatı şu anda 0.007191 dolar seviyesinde ve halk arz fiyatının üzerinde. Kripto paranın piyasa değeri ise 1,267,743,837 dolardan biraz fazla.

Hot Coin Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Uzun vadede kripto para birimi geleceğine yönelik kesin tahminlerde bulunmak güç olsa da analistler, Hot coin geleceği hakkında iyimser yorumlarda bulunuyor. Analistlere göre, Hot coin ilgi çekmeye devam ederse önünde başarılı olmaması için bir engel bulunmuyor.

Sıradan internet kullanıcıları için bir kripto para birimi olan Hot coin, tahminlere göre 2022 ve 2025 arasında, dört yıllık bir süre boyunca başarılı bir şekilde gelişmek için iyi bir konumda yer alıyor.

Öte yandan, bir başka analiz sitesi WalletInvestor, Hot coin için bir alım ya da satım tavsiyesi olup olmadığı konusuna şüphe ile yaklaşmadıklarını ifade ediyor. Bu anlamda Hot coin geleceği için olumlu tahminler paylaşıyor.

Analistler, Hot coin fiyatının bir yıl içinde 0.0270 dolara yükselmesini bekliyor. Ek olarak da Hot coin’i uzun vadeli yatırım için iyi bir seçenek olarak görüyorlar. Beş yıl içinde ise Hot coin fiyatının 0,05 dolara ulaşması bekleniyor.

Hot Coin Uzun Vadede İyi Bir Yatırım Olabilir mi?

Hot coin geleceğine yönelik doğru bir tahminde bulunmak için ilk etapta Holochain’e bakmak gerekiyor. Bu açıdan en başta Holochain’in yüksek potansiyele sahip birçok blok zinciri ağından biri olduğunu belirtmek önem teşkil ediyor.

Ağın geliştirilme şeklinin birçok avantajı olabilir, özellikle de Ethereum ile karşılaştırıldığında, ancak en büyük dezavantajın topluluk desteğinin bulunmaması olduğunu söylemek gerekiyor.

Mevcut trendle, her ne kadar bazı analistler olumlu tahminler paylaşıyor olsalar da, Hot coin fiyatı önümüzdeki beş yıl içinde iyi bir yatırım olacak seviyeye yükselmeyebilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Diğer yandan, Hot coin fiyatının iyi bir yatırım olacak noktaya gelmesini sağlayabilecek bazı durumlar da bulunuyor. Örneğin, daha fazla geliştirici bu ağa katılırsa veya büyük bir şirket ağdan yararlanmaya karar verirse, önümüzdeki yıllarda fiyat 1 doları bile aşabilir.

Genel olarak Hot coin ve geleceğine ilişkin, net bir şeyler söylemek mümkün olmasa da, bu kripto parayı takibe almak faydalı olabilir. Trendi takip etmek ve Holochain’de işlerin nasıl gittiğini izlemek, ilerleyen süreçte doğru karar almaya yardımcı olacaktır.

Can Çelik

Kripto para piyasaları ile ilgilen ve bu anlamda çeşitli eğitimlere de katılan Can Çelik, Bitcoin başta olmak üzere piyasalardaki en popüler dijital para birimleri üzerinde işlemler yapıyor. Üniversite eğitimi ile İşletme lisans derecesine de sahip olan Can Çelik, kripto para piyasasına yönelik araştırma ve deneyimlerini Konupara'da paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir