Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır? Bilinmesi Gereken Dezavantajlar ve Riskler

Kredi kartı ile bitcoin alma düşüncesine sahipseniz, bunun belirli risklere ve dezavantajlara sahip olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kredi kartı ile bitcoin almak her ne kadar mümkün olsa da, bu genellikle alım için önerilmeyen bir yöntemdir.

Kredi kartıyla bitcoin almak konusunda halihazırda belirli kısıtlamalar bulunmaktadır. Mesela, birçok kripto para borsası tarafından alım seçenekleri arasında, yasal kısıtlamalar gereği bu ödeme yöntemi sunulmamaktadır. Buna yerli kripto para borsalarını örnek olarak göstermek mümkündür.

Bununla birlikte, kredi kartı ile bitcoin almak belirli dezavantajları ve riskleri barındırmaktadır. Her ne kadar önerilmeyen bir yol olsa da, bu kılavuzda, kredi kartı ile bitcoin alma konusunda bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

Ayrıca, hem kredi kartı ile bitcoin alınan siteler hakkında hem de bu yöntemi kullanarak karşı karşıya kalabileceğiniz dezavantajlar ve riskler konusunda da bilgilere yer vereceğiz.

Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile bitcoin, satın alma aşamasında bu ödeme yöntemini destekleyen kripto para borsaları üzerinden alınabilmektedir. Kredi kartı ile ödeme yöntemi sağlayan borsalardan bir hesap açarak bitcoin alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi kartı ile bitcoin satın almak için bu hizmeti sağlayan bir kripto para borsasına ihtiyaç vardır, ki bu borsalardan birazdan bahsedeceğiz. Ancak bununla birlikte, elbette tahmin edebileceğiniz üzere bir kredi kartına da ihtiyacınız olacaktır.

Buna ek olarak, kredi kartı ile kripto para alımını destekleyen borsaların tamamı yurt dışında bulunduğundan, kredi kartınızın yurt dışı satın alma işlemlerine açık olması gerekmektedir. Tüm bu gereklilikleri sağladıktan sonra bir kredi kartı kullanarak bitcoin satın alma sürecini tamamlamanız mümkün olacaktır.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler Hangileri?

Yerli kripto para borsaları arasında yer alan BtcTürk, Paribu veya Bitlo gibi platformlar kredi kartı ile bitcoin almayı desteklememektedir. Hatta dünyanın önde gelen kripto para borsası Coinbase de bu yönde destek sağlamamaktadır.

Ancak tabii, kredi kartı ile bitcoin satın alınan siteler de bulunmaktadır. Bu siteler arasında Binance, CEX.io ve Coinmama yer almaktadır. Bu kripto para borsaları üzerinden kredi kartı kullanımı yoluyla bitcoin satın almak mümkün olmaktadır.

Kredi kartı ile bitcoin alınan siteler:

 • Binance
 • CEX.io
 • Coinmama
 • Trust Wallet
 • Changelly

Bu kripto para platformları üzerinden bir hesap oluşturup, bir kredi kartına sahip olma ve kartı yurt dışı işlemlere açma gibi belirtiğimiz gereklilikleri sağlayarak bitcoin satın almanız mümkün olacaktır.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma Süreci Nasıl Tamamlanır?

Burada kredi kartı ile bitcoin alma olanağı sağlayan bazı borsalardan maddeler halinde bunu ne şekilde yapıp, süreci nasıl tamamlayabileceğinize ilişkin adımlardan bahsedeceğiz.

Bu adımları tamamlayarak bir kredi kartı kullanımı yolu ile bitcoin satın almanız mümkün olacaktır. Adımlar halinde ilerlemeniz de hiç kuşkusuz ki satın alma sürecini başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Binance

 1. Kripto para borsası Binance üzerinde bir hesap oluşturun
 2. Oluşturduğunuz hesaba ilişkin doğrulama adımlarını tamamlayın
 3. Kripto para alım satım platformuna giriş yapın
 4. Alım satım platformundan bitcoin alımını tıklayın
 5. Ödeme yöntemi olarak kredi kartı seçeneğini seçin
 6. Ödeme formuna kredi kartı bilgilerinizi girin ve alımı tamamlayın

CEX.io

 1. Kripto para platformu CEX.io’da bir hesap açın
 2. Açtığınız hesaba ilişkin doğrulama sürecini tamamlayın
 3. CEX.io para alım satım platformuna giriş yapın
 4. Platformda bitcoin almak için seçiminizi yapın
 5. Ödeme yöntemini kredi kartı olarak seçin
 6. Ödeme formunda yer alan kredi kartı bilgilerini doldurun ve alım sürecini sonlandırın

Coinmama

 1. Platformda bir hesap oluşturun
 2. Coinmama hesabı için gerekli doğrulamaları yapın
 3. Kripto para alım satım ekranına giriş yapın
 4. Karşınıza çıkan ekranda bitcoin’i seçin
 5. Kredi kartı ödeme yöntemi seçeneğine tıklayın
 6. Kart bilgilerinizi doğru bir şekilde girin ve alımı tamamlayın

Görüldüğü gibi, bu adımlar halinde kredi kartı ile bitcoin satın alma süreci kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Ayrıca bahsi geçen bu borsalar kredi kartı ile kripto para alımı için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ek olarak, ödeme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kredi kartınızın yurt dışı harcamalara açık olduğundan ve yeterli limite sahip olduğundan emin olmanız önemli olacaktır.

Kredi Kartıyla Bitcoin Almak Hangi Riskleri Taşır?

Kredi kartıyla bitcoin almak veya diğer kripto para birimlerini satın almak birtakım riskler taşımaktadır. Bu risklerin en başında da kredi kartı bilgilerinin güvenliğini sağlamak yer almaktadır.

Günümüzde en popüler ve güvenilir görünen kripto para borsalarının dahi belirli zamanlarda siber saldırılara uğradığına şahit olmaktayız. Bu kapsamda buna benzer bir saldırı kredi kartı bilgilerinizin de çalınmasına sebep olabilmektedir.

Bu riskin önüne geçmek için asıl kartınıza bağlı olacak bir sanal kredi kartı oluşturmayı düşünmeniz önem teşkil etmektedir. Oluşturacağınız sanal kredi kartına sadece satın alma tutarı kadar bir bakiye aktarmanız ve alım sürecini tamamladıktan sonra kartınızı işleme kapatmanız bu tür riskleri bertaraf etmenize yardımcı olacaktır.

Öte yandan, kredi kartı ile bitcoin alma sürecini tamamladıktan sonra yine siber saldırılar sebebi ile varlıklarınızı daha güvenli yerlerde saklamanız da faydanıza olacaktır.

Nitekim bu da güvenilir bitcoin cüzdanlarına ihtiyacınız olduğu anlamına gelmektedir. Bu nokta dilerseniz, en iyi bitcoin cüzdanı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bitcoin varlığınızı güvenli alanlarda tutmak günümüzde son derece önem arz etmektedir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartı ile bitcoin almak belirli dezavantajlara da sahiptir. Bu dezavantajların en başında da yüksek işlem komisyonları gelmektedir. Çünkü kripto para borsaları kredi kartı ile alımlarda yüksek komisyonlar talep etmektedir.

Diğer ödeme yöntemlerine kıyasla kripto para borsalarının kredi kartı ile satın alma işlemlerinde yüksek komisyonlar talep etmesi dikkat etmeniz gereken dezavantajlar arasında yer almaktadır.

Bununla birlikte, kredi kartı ile bitcoin almak bir borçlanma dezavantajını da beraberinde getirmektedir. Çünkü nakit bir para kullanmak yerine kart kullanmak borçlanmanız anlamına gelmektedir.

Kripto para piyasasının oldukça yüksek dalgalanmalara sahip olması sebebiyle kredi kartı ile bitcoin ya da farklı kripto para birimlerini satın almanın, borçluluk riski yaratacağını da kesinlikle farkında olmanız gerekmektedir.

Öte yandan, gecikmeye düşebilecek kredi kartı borçlarınızın ardından ortaya çıkabilecek faiz probleminin de finansal durumunuzu kötü bir noktaya getirebileceğini aklınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Son olarak, gerek kredi kartı ile bitcoin almak olsun, gerekse de farklı ödeme yöntemleri ile alım olsun, süreç benzer şekilde işlemektedir. Bu çerçevede bitcoin nasıl alınır makalemize de süreç ve dikkat edilmesi gerekenler hususunda detaylar için göz atmanızı tavsiye ederiz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu