Kripto Para

Son 18 ay içerisinde en az 800 ICO başarısız oldu

CNBC’ye göre 800 Bloomberg’e göre 1000’e yakın kripto para birimi, yaşadığı başarısızlık yüzünden şu an neredeyse sıfır değere sahip, fakat ICO’lar (yeni para birimleri oluşturmanın güncel ana metodu) yukarı tırmanmaya devam ediyor.

ICO’ların korkunç derecede yüksek başarısızlık oranlarına rağmen bu yılın Mayıs ayına doğru ICO arzlarında 12 milyar dolar civarında para toplandı. Bu rakam 2017 yılındaki ICO vurgununun iki katından fazla.

Diğer tahminler, ABD’nin totali 1.1 milyar dolar eden ve 56 farklı kayıtlı kripto para birimi arzını da hesaba katarsak, 13.7 milyar dolar seviyesini gösteriyor.

Fakat bu müthiş rakamların arasında bile kripto para birimi piyasasında hala birçok uçurum mevcut. Dolandırıcılıklar, hacklenmeler, regülasyon problemleri ve kötü uygulamalar nedeniyle “ölen” kripto para birimlerinin listesi de gülünç derecede uzun.

ICO satış danışmanı Satis Group‘a göre ICO’lardan yalnızca yüzde 8’i takas için kullanılabilecek statüye ulaşıyor ve yalnızca yüzde 2’lik kısmı 50-100 milyon dolar arası değerleriyle yatırımcılar için gelecek vaat ediyor.

Dijital altına hücum modasında başarılı olabilecek ICO’ları tahmin etmek de bir güç. Bu nedenle kripto paraya yatırım yapmanın tek bir gerçek püf noktası var: bu işin şimdilik kesinlikle bilinen bir püf noktası yok…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu