Kripto para piyasası “Goldman Sachs” haberiyle sert düştü

Kripto para piyasasındaki en popüler para birimi Bitcoin, ABD’li yatırım bankası devi Goldman Sachs’ın kripto para işlemleri özelinde bir birim kurma yönündeki çalışmalarını geri plana aldığına dair habere bağlı olarak sert düştü.

Bu yönde çıkan haberlerin ardından Bitcoin, yaklaşık 10 dakika içerisinde yüzde 3’ün üzerinde düştü. Son 24 saatte ise kripto para birimindeki kayıp yüzde 9,14’ü buldu.

Bitcoin’in yanı sıra kripto para piyasasında işlem gören diğer dijital para birimlerinde de sert düşüşler gözlendi. Son 24 saatlik zaman diliminde Ethereum, Litecoin, Monero, EOS ve Bitcoin Cash’de kayıplar yaklaşık olarak yüzde 10 seviyesini geçti.

Business Insider’da yer alan bir haberde, Goldman Sachs’ın kripto para birimi işlem masası kurma çalışmalarını öncelik listesinde geri plana ittiği bilgisi bazı kaynaklara dayandırılarak paylaşıldı. Kaynaklarca, Goldman’ın kripto paralara ilişkin daha farklı hizmetlere yönelme kararı aldığı belirtildi.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu