Kripto Para

Shiba Coin Geleceği – Satın Almaya Değer mi?

Ekim ayının sonundan bu yana, en büyük şüpheciler bile Shiba Inu’nun (SHIB) yatırımcıların sermayesini büyütme ve artırma konusunda oldukça yetenekli olduğunu inkar etmiyor. Shiba Inu tüm zamanların en yüksek seviyesine ekim ayının sonunda ulaştı.

Daha önce Shiba coin, birçok kripto para yatırımcısı tarafından bir meme coin olarak görülüyordu. Sözgelimi, bu kripto para birimi orta veya uzun vadede herhangi bir yere varamayacaktı. Elbette, Shiba Inu’nun gelişimi sonrası yatırımcılar artık aynı fikirde değil.

Yine de Shiba coin geleceği hususunda birçok görüş söz konusu. Bu kripto para biriminin geleceğine dair paylaşılan görüş, yorum ve analizlerin önemli bir kısmı ise son derece olumlu gözüküyor. Bu makalede, Shiba coin nedir ve geleceği ne olacak inceleyeceğiz.

Shiba Inu (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB), yalnızca Ağustos 2020’den bu yana piyasada olan oldukça genç bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimi, meşhur logosuyla bilinir: bir Shiba Inu köpeği.

Birçok yatırımcı Shiba Inu benzeri Dogecoin’i biliyor. Bu anlamda Shiba Inu, her ne kadar büyük ölçüde Dogecoin’i anımsatıyor olsa da aslında tamamen farklı bir yapıya sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Öyle ki SHIB’in ardında farklı bir amaç bulunuyor. Çünkü SHIB, geleceğe yönelik özellikle de eğlence sektöründe güvenli ve basit bir ödeme aracı olarak faaliyet göstermeyi planlıyor. Bu çerçevede de bu amaca yönelik bir blok zinciri teknolojisi ile çalışıyor.

SHIB blok zincirinin temelinde gerek belirli bir amaç olduğundan gerekse bu kripto para cazip performansı ile yatırımcıları kendine çektiğinden, giderek daha fazla piyasa meraklısı onu satın almakla ilgileniyor. İşte bir yatırımcı olarak SHIB coin hakkında bilmeniz gerekenler:

Shiba Coin Fiyat Geçmişi

Piyasaya sürülüp ortaya çıkmasının ardından, SHIB coin fiyatı Mayıs 2021’deki boğa piyasası dışında, çoğu zaman aynı düşük seviyelerde hareket etti. Kripto para birimi yalnızca ilgili tarihteki boğa piyasasında yükseliş gördü.

Ekim 2021’in başlarında 1 SHIB fiyatı 0.00000606 dolardan 0.0002467 dolara seviyesine çıkarak cezbeden bir artış yaşadı. Bu, kripto paranın ondalık basamağı başarıyla sıfırlayabildiği anlamına geldi. Durum böyle olunca da birçok kripto para yatırımcısı SHIB’e ilgi göstermeye başladı.

Kısa bir süre önce ise ikinci bir sıçrayış ile SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 1 SHIB, 29 Ekim 2021’de birkaç gün öncesine kadar ortalama %400 daha yüksek seviyede işlem görmeye başladı.

Ancak tabii, o zamandan bu yana Shiba Inu trendi tekrar geriledi. Yine de bu gerilemenin Ekim ayındaki değerin altına düşmediğini belirtmek gerekiyor. Şu anda 2022 yılına doğru ilerken Shiba coin grafik incelemesi ışığında kripto para 0.0004425 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Shiba Coin Geleceği

Birçok yatırımcı bu kripto para biriminin yatırım yapmaya değer olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Kripto para yatırımcıları ise Shiba coin geleceği hakkında farklı görüşlerde bulunuyor.

Bazı yatırımcılar Shiba Inu blok zinciri teknolojisinin kullanışlı olmadığını savunuyor. Bundan şüphe eden yatırımcılar bu sebeple kripto para birimi için büyük bir gelecek görmüyor.

Piyasa değeri argümanı genellikle şüpheciler tarafından da kullanılıyor. SHIB coin geleceğinin parlak olması için, Bitcoin’in piyasa değerini takip etmesi gerektiğini belirtiyorlar. Fakat bunun pek de mantıklı temellerde olmadığını ifade etmek gerekiyor. Çünkü yakma eylemleri ve özellikle düzeltmeler bu anlamda büyük önem taşıyor.

Farklı açıdan ele alındığında, son birkaç aydır SHIB coin satın alarak bunları tutmaya başlayan yatırımcılar da bulunuyor. Bu yatırımcılar Shiba coin geleceği için olumlu görüşlere sahipler ve özellikle orta veya uzun vadede potansiyelini ortaya çıkaracağını düşünüyorlar.

Shiba Inu (SHIB) Avantajları ve Dezavantajları

Shiba coin için en büyük avantaj hiç kuşkusuz ki arkasında gerçek bir projenin var olmasıdır. Birtakım şüpheciler bu durumu göz ardı etseler de, AMC Entertainment bir ödeme aracı olarak SHIB kullanma kararı aldı. Büyük bir şirketin bu kararı, SHIB için gerçekten büyük bir adım.

Diğer yandan, düzeltmeler pek çok kez tekrarlandığından, gerçek bir para birimi deflasyon olayı gibi, para miktarını sınırlayan yapay bir deflasyon ortaya çıkıyor. Yani yüksek talep yaşanması ihtimali, iyi bir büyüme hamlesini tetiklemesini mümkün kılıyor.

Shiba coin satın almak isteyen her yatırımcının, bu kripto para birimine ait kült faktörünü de dikkate alması gerekiyor. Özetle aslında Shiba Inu uzunca bir süre daha yatırımcıların takip ettiği ve ilgi göstereceği bir dijital varlık olacak gibi duruyor.

Dezavantajlara bakıldığında, yatırımcılar için büyük bir sorun peydah etmiyor. Zira SHIB coin piyasadaki diğer kripto para birimlerin büyük çoğunluğundan daha riskli gözükmüyor. Elbette, burada yine kripto paranın ardındaki proje ve amaç önem taşıyor.

Shiba Coin Yorumlar

Shiba coin yorum paylaşımları da pek çok kripto para yatırımcısının odaklandığı olumlu ve olumsuz tavsiyeler arasında yer alıyor. Shiba coin hakkındaki yorumlar kripto para hakkında fikir alma açısından da fayda sağlıyor.

Makalenin Shiba coin yorumlar bölümünde her yatırımcının aklında olabilecek sorular üzerinden çeşitli görüşleri derleyerek paylaşımlarda bulunacağız. Bu yorumları başlıkları takip ederek incelemeniz mümkün olacak.

Shiba Coin Satın Almak Mantıklı mı?

Shiba Inu’nun halihazırda mevcut hareketlerine bakıldığında şu anda nispeten sakin bir seyir izlediğini belirtmek gerekiyor. Kripto para birimi SHIB aslında şu aşamada beklendiği gibi hareket ediyor. Shiba coin geleceği hakkındaki tahminler genel olarak olumlu.

Öte yandan, her ihtimale karşın bu kripto para birimine yapılan yatırımların yalnızca mevcut popülaritesinden kaynaklanmıyor olması gerektiğini ifade etmek önem taşıyor. Her halükarda, yatırımcıların uzun vadeli yatırım fırsatı sağlayıp sağlamadığını anlamaları gerekiyor.

Bu yorumların yayın tarihini göz önünde bulundurarak, yatırımcıların son birkaç ay içindeki fiyat hareketlerini incelemeleri önem teşkil ediyor. SHIB’in düşüşe geçmesi halinde, döviz kuru ile ilgili olarak para biriminin değerini dikkate almak da gerekiyor.

Bütün bunların akabinde, prensipte, kripto para piyasasında yeterli deneyime sahip yatırımcılar veya piyasaya yeni adım atanlar, büyük bir sıkıntı yaşamadan SHIB yatırımı yapabilirler. Çünkü piyasadaki diğer kripto paralar ile kıyaslandığında Shiba coin daha riskli gözükmüyor.

Beklenen yükselişin gerçekleşmesi durumda analistlerin 0,00001 dolarlık bir fiyat tahmini mümkün görünüyor. SHIB coin her ne kadar bir “meme” para birimi olsa da, tarihsel olarak yatırımcılarına kâr sağladığını belirtmek gerekiyor. Ancak elbette, gelişmelere bağlı olarak kripto paranın fiyat dalgalanmalarına maruz kalması da muhtemel gözüküyor.

Shiba Coin Geleceği Hakkında Uzman Yorumları Neler?

Shiba coin son birkaç ayda pek de iyi gitmedi. Sadece son birkaç aya odaklanmak gerekirse, negatif rakamlar, kötü tahminler ve yorumlar görmek mümkün olacaktır. Büyük resimde ise, uzmanlara göre popüler kripto para biriminin geleceği çok da kötü görünmüyor.

Tarihsel olarak bakıldığında, yaşanan son düşüşler sonrasında SHIB sabit bir seyir izlemeye devam etti. SHIB coin değeri kısa süre önce 0,00000588 dolara düştü ve şu ana kadar ortalama 0.0004425 dolar seviyesine geldi.

Buna ek olarak, 2021 yılında yaşanan bu düşüşün para biriminin sonunu mu getireceğini yoksa bunun aksine birçok gerilemeden sadece bir tanesinin daha mı olduğunu söylemek için henüz çok erken.

Uzmanlar, 2022 yılı SHIB coin tahminlerine yönelik, kripto para biriminin orijinal değerine geri döneceğini ve kendisini en iyi meme para birimleri arasında konumlandırmaya devam edeceğini düşünüyor.

Shiba Coin Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Shiba coin fiyatı, kripto para biriminin piyasaya sürülmesinden bu zamana kadar çeşitli iniş ve çıkışlar yaşadı. Örneğin, Nisan 2021 tarihinin başında fiyatı 0,0000188 dolar seviyesindeydi.

Genel olarak forumlarda, gruplarda ve sosyal ağlarda kripto para yatırımcılarının ilgisinin artması sonrasında 0,000035 dolara kadar yükseldi. Sonuç olarak 13.830.748.679.98 dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Şu anda, veriler SHIB için 2022’de pozitif bir büyüme oranına işaret ediyor. Tüm bunlar, bu kripto para biriminin büyümesi ve gelişmesi konusunda tarafsız ve iyimser kalan analistler tarafından dile getiriliyor.

Shiba Coin Uzun Vadede İyi Bir Yatırım mı?

Yatırımcıların piyasa seçimi her ne olursa olsun, sermaye yatırımları en iyi uzun vadeli yatırım araçları arasında kabul görüyor. Kripto para birimleri de artık bu tanımlamaya dahil ediliyor.

Herhangi bir yatırım aracına yatırım yaparken olduğu gibi, ilgili yatırımı takip etmek ve zarardan çok faydasına odaklanmak gerekiyor. Bunun için de başarılı bir muhakeme yeteneği ve öngörü ile hareket etmek önem teşkil ediyor.

Bu açıdan diğer kripto paralardan farklı olarak, Shiba coin birçok kişinin eğlence ya da süs olarak kategorize ettiği bir para birimi olarak görülüyor. Ancak elbette, bunun da farklı görüşlerden biri olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Shiba coin hakkında bu yorumları paylaşanlar, onun uzun vadeli bir yatırım olabileceğini düşünmüyor. Bu görüşü paylaşan ve buna katılanlar, SHIB için kısa vadeli alım satım fırsatları doğrultusunda yararlanılması gerektiğini ifade ediyor.

Bu arada, kripto para birimlerine uzun vadeli yatırım yapmayı tercih etmeyen trader’lar arasında yer alıyorsanız, kripto para günlük al sat taktikleri makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Shiba Coin Satın Almak İçin Doğru Bir Zaman mı?

Shiba coin henüz düşük fiyat ve değeri sebebiyle, kaybetme riskinin az olduğu bir noktada bulunuyor. Bu bağlamda kripto para birimine yatırım yapmak için şartlar anormal gözükmüyor.

Hatırlatmak gerekirse, SHIB kısa süre önce daha fazla gelişme için birtakım gelecek planları yayınladı. SHIB için bu yolculuk, meme para biriminden uzaklaşıyor gibi gözüküyor ama yatırımcıların buna nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

Ancak tekrar ifade etmek gerekiyor ki, Shiba coin geleceği her ne kadar olumlu gözüküyor olsa da, kripto para biriminin geçmişte olduğu gibi gelecekte de belirli zamanlarda fiyat dalgalanmaları yaşaması muhtemel görünüyor. Bu nedenle de yatırımcıların bu hususa dikkat etmeleri gerekiyor.

Can Çelik

Kripto para piyasaları ile ilgilen ve bu anlamda çeşitli eğitimlere de katılan Can Çelik, Bitcoin başta olmak üzere piyasalardaki en popüler dijital para birimleri üzerinde işlemler yapıyor. Üniversite eğitimi ile İşletme lisans derecesine de sahip olan Can Çelik, kripto para piyasasına yönelik araştırma ve deneyimlerini Konupara'da paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir