Ekonomi

Bim’den ‘File’ Market Zinciri Geliyor

BİM (Birleşik Marketler Zinciri), namı diğer ucuzluk süpermarketi yeni bir market zinciri kurmaya hazırlanıyor. Bim, kuracağı yeni süpermarketlerine File adını verecek.

Ucuz ürün satışlarıyla Türkiye‘nin yanı sıra Ortadoğu‘da da milyonlarca müşteriye hizmet eden BİM için hard-discount pazarının lideri yorumunu yapabiliriz. BİM, File mağazalarıyla en az 1.000 metrekare alanda kurulmuş olacak. BİM’in bu kararıyla Migros, Tansaş ve CarrefourSA rakip olacağını söylemek yanlış olmaz. BİM mağazalarının önünde genelde otopark bulunmuyor, File mağazaları ise bu konuda müşterilere sıkıntı yaşatmayacak. Bildiğiniz gibi BİM mağazaları dar bir ürün yelpazesine sahip fakat File mağazalarında pastane, et reyonu ve daha geniş sebze reyonları bulunacak.

BİM, File ile Pazardan Büyük Pay Alacak

Hedef kitlesine ne ifade ettiği herkes tarafından bilinen BİM’in, File ile pazara girdiği andan itibaren büyük bir pazar payına sahip olabileği öngörülüyor.

Hizmete başladığı günden bu yana istikrarlı bir şekilde, mağaza sayısı ve cirosunu artırabilen BİM, Fortune 500 şirketlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca BİM, Perakendenin Küresel Güçleri 2014 sunumunda dünyanın en hızlı büyüyen 10 şirketi arasından 9. sırada yer alıyor. Bu listede Amazon, Apple gibi şirketlerin bulunduğunuda ekleyelim.

BİM’in ülkemizde hizmet verdiği mağaza sayısı 4 bin civarında. Yurtdışında ise en başarılı olduğu ülkeler arasında Fas ve Mısır yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu