Offshore Kripto: Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsaları Malta’ya Taşınıyor

Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın kripto para birimlerine yönelik “paranın kaçınılmaz geleceği” yorumu ve ülkenin kripto varlık piyasasına karşı olumlu adımlarının ardından, kripto para borsaları Malta’ya yol almaya başladı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından olan Binance (günde 1.4 milyar dolarlık işlem hacmi bulunuyor), merkezinin bulunduğu Çin’den Malta’ya taşınma kararı alan ilk kripto para borsası oldu.

Bloomberg’e göre, Hong Kong merkezli şirket, yakın bir zamanda Malta’da ofis açmayı planlıyor. Buna ek olarak şirketin para çekme işlemlerine olanak sağlamak için ülkedeki yerel bankalarla yakın bir tarihte anlaşma yaptığı belirtiliyor.

Büyük Olmak Her Zaman Daha İyi Değildir

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, birçok açıdan gelecek vaat eden kripto para piyasasının nasıl düzenleneceğini anlamaya çalışırken, Çin daha farklı bir yolu tercih ederek ICO’ları yasaklama ve kripto para borsalarını kapatmayı tercih etti.

Offshore vergi cenneti ve Avrupa Birliği’nin en küçük ülkelerinden biri olan Malta ise, elindeki tüm imkânları kullanarak kripto para borsalarını ülkeye çekmekle uğraşıyor. İşte şu anda Binance’i ağırlamak için her kapıyı açmış durumda.

Malta Ekonomisinin Geleceği

Malta Başbakanı Joseph Muscat, kripto varlıkların hem geleceğin kaçınılmaz bir parçası olduğunu söylüyor hem de Malta ekonomisinin geleceğinin bunda olduğuna inandığını ifade ediyor.

Ülke, dünya genelindeki en kripto dostu yönetmelikleri benimsemek için büyük bir hızla çalışıyor ve büyük ölçüde düzenlenmemiş bir alanda kripto varlık borsası sahiplerine yasal kesinlik vaat ediyor.

Malta bu adımları atarak hiç kuşkusuz kripto sempatizanlarının ve bu alandaki yatırımcıların dikkati çekmeyi başardı. Burada sorulması gereken esas soru, yatırımcıların ve diğer borsaların Binance’in ayak izlerini takip edip etmeyeceği…

Her şey ülkenin planladığı gibi giderse Malta yakın gelecekte bir kripto cenneti olabilir.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu