Anasayfa Ekonomi Ekonomide Neler Olup Bittiğini Anlamak İçin YouTube’da İzleyebileceğiniz Ekonomi Kanalları

Ekonomide Neler Olup Bittiğini Anlamak İçin YouTube’da İzleyebileceğiniz Ekonomi Kanalları

Atilla Yeşilada, Evren Devrim Zelyut, Murat Muratoğlu… Ekonomide neler olup bittiğini anlamak için takibe almanız ve izlemeniz gereken YouTube kanalları.

Son yıllarda hiç olmadığı kadar hareketli dönemlerden geçen ülke ekonomisi hemen herkesin dikkatini çekiyor. Hemen her kesimden insan ekonomide neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor.

Eskisi gibi ekranlarda yer alamayan ya da genellikle yer almamayı tercih eden ünlü ekonomistler, değerlendirmelerini YouTube kanallarından yapıyor ve her biri de rekor izlenme seviyelerine ulaşıyor.

İşte ekonomi ve finans piyasalarında neler olup bittiğini ve daha fazlasını öğrenmenize yardımcı olacak YouTube kanalları.

Atilla Yeşilada

Atilla Yeşilada

Gazeteci ve Ekonomist Atilla Yeşilada son dönemlerde hakkında en çok arama yapılan isimlerin başında geliyor. Yaptığı yorumlarla dikkat çeken ünlü ekonomist, Türkiye ve dünya ekonomisini değerlendiriyor. Ayrıca Yeşilada, yatırımcılara tavsiyelerde de bulunuyor.

Murat Muratoğlu

Murat Muratoğlu

Sözcü Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Murat Muratoğlu, uzun yıllara dayanan ekonomi tecrübesi ile sade ve anlaşılır bir dille takipçilerine güncel ekonomi hakkında önerilerde bulunuyor ve yorumlarını paylaşıyor.

Mert Yılmaz

Mert Yılmaz

Yaptığı dolar kuru analizleri ile dikkat çeken ekonomist Mert Yılmaz, YouTube kanalında paylaştığı videolarda Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Ünlü ekonomist yatırımcılar için de önerilerini paylaşıyor.

Selçuk Geçer

Selçuk Geçer

Ekonomist Selçuk Geçer, düzenli olarak yayınladığı videolar ile Türkiye ekonomisini değerlendiriyor. Selçuk Geçer’in genel olarak dikkate değer değerlendirme ve öngörülerde bulunduğunu söylemek mümkün.

Avrasya Yatırım

Evren Devrim Zelyut

Avrasya Yatırım Stratejisti Evren Devrim Zelyut, Avrasya Yatırım isimli YouTube kanalında çok sade ve hemen herkesin anlayabileceği bir dille Türkiye ekonomisini ve finans piyasalarını yorumluyor.

Mesele Ekonomi

Murat Sağman

Mesele Ekonomi, önemli isimlerle gerçekleştirilen söyleşilere yer veriyor. Pek çok önemli isimle gerçekleştirilen kaliteli söyleşileri ve haftalık ekonomi ve piyasa yorumlarını Mesele Ekonomi kanalı üzerinden takip etmek mümkün oluyor.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile yerli veya yabancı hisse senetleri, altın, dolar ve endeks işlemleri gibi tüm seçeneklerde yatırım becerilerinizi test edin. Kendi paranızı riske atmaya başlamadan önce yatırım işlemlerinizi sanal bir ortamda gerçekleştirin, gerçek piyasada ihtiyaç duyacağınız pratiğe sahip olana dek tüm stratejileri uygulayın ve yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>


7 görüş var

  1. İnternete denetim adı altında dijital platformlar RTÜK’e bağlandı. En çok Netflix’i veya Blutv’yi konuşuyoruz ama Youtube’u unutuyoruz. Bu kanallara da bir el atacaklarını düşünüyorum. Bakın demedi demeyin.

  2. Selçuk Geçer birkaç bin izlenme fazla alayım derdinde. Attığı clickbait başlıkların başka bir anlamı olamaz. Ben o başlıklara takılıyorum. Nedir yani takip eden yine ediyor iki üç bin fazla tık alsanız ne olacak? Samimi olun lütfen.

    • Beğenmeyen izlemez geçer videolara zorla tıklatmıyor ki kimse bak yukarıda bir sürü alternatif sıralamışlar. Doğru söyleyeni neden tefe koyup çalışıyorsunuz, yapılan emeğe biraz saygı gösterin. Açıkçası ben Selçuk hocanın yorumlarını beğeniyorum haksız değil. Ayrıca videoları dikkat çekiyor ülke battı gitti bir kişi bile fazladan izlese ekonomi hakkında ekonominin ne kadar yanlış yönetildiği hakkında fikir sahibi olur.

  3. Emin Çapa’nın youtube sayfasını da takibe alabilirsiniz. Son haftalarda epey güncel tutuyor kanalı. Atilla Yeşilada, Murat Muratoğlu, Emin Çapa vallahi en sevdiğim dizileri izler gibi izliyorum çektikleri her videoyu. İyi ki youtube var, iyi ki bu insanlar var.

  4. İş Yatırım’ın Youtube kanalında da güzel değerlendirmeler ve bilgi içerikli videolar var. Aynı kanalda Şant Manukyan uluslararası piyasaları yorumluyor. Emin Çapa’nın kanalı da son zamanlarda çok aktif takip edebilirsiniz.

  5. Ekonominin yanı sıra biraz da siyaset takip etmek isterseniz Memduh Bayraktaroğlu hocamız takip etmenizi tavsiye ederim. Hocamızın hem samimi hem de eğlenceli bir anlatımı var. Listede yoktu ben eklemiş olayım. Murat Muratoğlu’nun kanalından haberim yoktu açıkçası görüp takibe aldım. Atilla hoca zaten diyecek söz yok. Seviyoruz hepsini.

Görüşlerinizi Yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here