1 Milyar Dolara Satın Alınabilecek 5 İlginç Şey

14.10.2021

Milyar dolar param olsaydı ne yapabilirdim diyerek düşündüm ve aklıma şunlar geldi: Tüm ailemi alarak dünya seyahatine çıkabilirim, en lüks otellerde kalıp, en lüks arabalara binebilirim, rüya gibi bir eve sahip olabilirim ve daha nicesi… Fakat baktım ki, milyar dolarları olan bir insan için küçük düşünüyorum. Bu sebeple hayal gücümü biraz daha öteye taşıyarak, sadece 1 milyar dolarla yapabileceğim en çılgın 5 şeyi düşündüm.

Basketbol takımı satın almak, uzaya seyahat etmek, ada satın almak bunlardan birkaçı. Devamı aşağıdaki listede.

1. Los Angeles Lakers – 1 Milyar Dolar

Los Angeles Lakers - Fotoğraf: wallpho.com

Los Angeles Lakers – Fotoğraf: wallpho.com

Los Angeles Lakers, ABD’nin Los Angeles merkezli NBA takımlarından biri. Forbes dergisine göre NBA’in pahallı takımlarından biri. 1 milyar dolara bu efsane basketbol takımını satın alınabilir.

2. Solomon Adaları – 1 Milyar Dolar

Papua Yeni Gine’nin doğusunda bulunan Solomon Adaları, 990’dan fazla adadan oluşan bir ülkedir. İkinci Dünya Savaşında zor zamanlar geçiren bu ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasına işaret ederek, diyorum ki 1 milyar dolarınız varsa düşünmeyin, alın.

3. AC Milan – 950 Milyon Dolar

AC Milan - Fotoğraf: soccerbible.com

AC Milan – Fotoğraf: soccerbible.com

Milano’da kurulan ve Seria A’da mücadele eden profesyonel futbol takımı AC Milan’ın değeri 950 milyon dolar. Üstü de size kalır.

4. Airbus-2 A380 – 820 Milyon Dolar

Airbus A380 - Fotoğraf: reuters.com

Airbus A380 – Fotoğraf: reuters.com

850 yolcu kapasiteli, lüks, sivil yolcu uçağı olan Airbus-2 A380’in değeri 820 milyon dolar. 1 milyon dolara çok rahat alınıyor. Bahçenizde bir köşede bulunsun, lazım olur.

5. Ay’a Seyahat – 750 Milyon Dolar

Ay - Fotoğraf: aaj.tv

Ay – Fotoğraf: aaj.tv

Ay’ı seyahat etmeniz için bir astronot olmanıza gerek yok, 1 milyon dolarınız olsun yeter. Ay’a seyahat etmenin ücreti 750 milyon dolar. Ay yüzeyinde dolaşmanın bedeliyse 1,5 milyon dolarmış. Düşünmek gerek…

YORUMLAR

  1. Melih dedi ki:

    Genelde yorum yapmam ama aklımdan geçen bir şeyi de belirtmek istedim. Yazıyı okuduktan sonra dedim ki herhalde yazacak başka bir şey bulamadılar :)