Arman Kırım: Krizden Nasıl Çıkarız?

14.10.2021

Türkiye’nin en önemli ‘business’ düşünürlerinden Arman Kırım, Türk iş dünyasına entelektüel derinlik sağlayan çalışmalarına bir yenisini ekleyerek 2009 yılında ‘Krizden Nasıl Çıkarız?’ adlı kitabını kaleme almıştı.

Şirketlere durgunluk ve belirsizlik dönemlerinde yönetim tüyoları veren bu kitap mutlaka okunmalı. Prof. Dr. Arman Kırım, ülkemizde gastronom kimliğinin yanı sıra ‘farklılaşma’ ve ‘inovasyon’ gibi kavramları gündeme getiren bir bilim adamı olarak tanımlanıyor.

Arman Kırım’ın 2009 yılında çıkardığı Krizden Nasıl Çıkarız? adlı bu kitap, Türkiye’nin kriz algısındaki sorunlara ilişkin tespitlerde bulunuyor. Eylül 2008 yılından bu zamana tüm dünya uluslararası kredi ve talep daralmasının ülke ekonomilerini ve şirketleri nasıl etkileyeceğini ve bu etkilerin nasıl agari zarara indirilebileceğini tartışırken, Türkiye’nin hala yanlış ve sığ gündemlerin peşinde olduğu gözlemiyle devam ediyor.

Kitabın ilerleyen bölümlerinde Arman Kırım, öneminin altını defalarca çizdiği strateji oluşturma hususunun nasıl hayata geçirileceğini detaylı bir şekilde anlatıyor. İlk aşamada, strateji oluştururken bir şirketin tüm birimleri için ayrı ayrı öneriler sıralanıyor ve daha sonra söz konusu stratejilerin ne şekilde ve nasıl uygulanacağı, gerçek hayattan alınan örneklerle ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Yayının en başlarında belirttiğim gibi mutlaka sindire sindire belki de defalarca kez okunması gereken güzel bir kitap.

Bu arada konuyla ilişkili Olası Kriz Dönemlerinde Şirketler için 10 Önemli Tavsiye adlı yayını okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.