CNN International’dan Ivan Watson Açıklaması

14.10.2021

Gezi olaylarının yıldönümü neticesinde haksız yere ölen ve yaralanan insanları protesto eden ve başta Hükümetin ve polisin tahrikleri ile çıkan olaylar dünya basınında da yer bulmuştu.

Birçok dünya kanalı bu olayları canlı yayınlamıştı. Bunlardan biri de CNN International kanalıydı. CNN International muhabiri Ivan Watson‘ın canlı yayında haber yapmaya çalışırken polis tarafından önce tartaklandığı daha sonra da gözaltına alınmaya çalışıldığını tüm dünya canlı yayından izlemişti. Şu anda tüm dünya, Türkiye’de sosyal medya ve basının engellenmesine şahit olmuş durumda. Tüm bu yaşananların şoku altılamazken, Erdoğan’ın yaptığı açıklama Türkiye’nin demokrasiden ne kadar uzak ve paranoyaklaşmış bir hükümet tarafından yönetiliyor olduğunu gözler önüne seriyor.

CNN International muhabiri Ivan için Erdoğan şu sözleri söylemişti:

Bir tane o CNN’nin dalvakuğu oralarda bir şeyler yapmaya çalışıyor. CNN International yerlisi, geçen yıl 8 saat aralıksız yayın yaptı. Niye? Ülkemi karıştırmak için. Şimdi de suçüstü yakalandı. Bunların böyle hani özgür tarafsız bağımsız basın diye bir şeyleri yok. Bunlar görevli görevli, bunlar adeta ajan görevi icra ediyorlar.

Bugün ise CNN International tarafından bu sözlere bir açıklama geldi:

We stand unequivocally by our reporting from Turkey, which has been and continues to be fair, factual and impartial.

(Türkiye ile ilgili haberlerimizin net bir biçimde arkasındayız, ki bu haberler adil, somut verilere dayalı ve tarafsız olmuştur, olmaya devam etmektedir.)

YORUMLAR

  1. cenk dedi ki:

    Keşke gerçekten dünya nın en önde gelen haber ajanslarını, kurumlarını ve diğer siyasi yapılarını mantıksal olarak yorumlayıp eleştirebilecek kadar gelişmiş demokratik bir hükumet yapımız olsaydı da komik duruma düşmek yerine Atatürk ün yarattığı ülke saygınlığımızı daha yukarılara taşıyabilseydik

  2. serkan pek. dedi ki:

    Amerika da zaten herkes hergun yatiyor kalkiyor Turkiye ye ne yapalim onu nasil durduralim diye dusunuyor. TV lerde gazetelerde sabah aksam Turkiye konusuluyor. Baska hic dertleri yok. Ya gercekten bizde paranoya almis yurumus. Her seyin basi cehalet, oynanan oyun cok net.

  3. Lodi dedi ki:

    O yağmuru da iç ve dış miheaklar provokatif yağdırdı. İyiceeee paranoyak oldular. Korku ve paranoya birbirini besler :)