Altın Hesabı Açabileceğiniz 7 Banka Önerisi

Altının yükselişiyle birlikte, yine altının en karlı yatırım araçlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Ekonomistler altın ne olacak, altına yatırım yapılmalı ya da altın alınmalı gibi sorulara öneri niteleğinde altının yükselişinin devam edeceğini düşündüklerini belirtiyorlar.

Altınlarınızı eski usul yastık altında saklamak yerine bankaların cazip kampanyalarıyla, avantajlı bir şekilde altın hesapları açabilirsiniz. Böylece altınların çalınması gibi bir riskte ortadan kalmış olur. Yazımda sizlere güncel olarak altın hesabı açabileceğiniz en uygun 7 banka önerisinde bulunacağım.

1. Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası’nın sunduğu iki çeşit altın hesabı var. Bunlar Vadesiz Altın Mevduat Hesabı ve Vadeli Altın Mevduat Hesabı olarak belirtilebilir. Ziraat Bankası’nın en büyük avantajlarından biri altın hesaplarında yapılan işlemlerden herhangi bir komisyon ücreti almamasıdır.

2. Garanti Bankası Altın Hesabı

En çok tercih edilen bankalardan biri olan Garanti’nin sunduğu altın hesaplarıyla TL ya da USD karşılığında altın alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Garanti altın hesabının avantajları ise, eski tarihli altınlar, işçilik ücreti ve gramajı düşük altın gibi durumlarla karşılaşmıyor olmanız.

3. VakıfBank Altın Çağı Hesabı

Gram bazında alabileceğiniz altınlarla, VakıfBank’ın ‘Altın Çağı Hesabı’na sahip olabilirsiniz. Ayrıca, düzenli altın alım talimatı vererek birikim yapabilirsiniz. Aynı şekilde çoğu bankada olduğu gibi işçilik maliyeti gibi ücretler ödemek zorunda kalmazsınız. VakıfBankası’da altın hesabından işlem ücreti almamaktadır.

4. Şekerbank Altın Hesabı

Şekerbank’ın ‘Altın Hesap’ adını verdiği vadesiz hizmetiyle, döviz alıp satıyormuşsunuz gibi 0,01 gram ya da bankanın belirlediği oranlar tutarında altın alımı yapabiliyorsunuz. Herhangi bir bedeli olmayan bu hizmette, altın hesabınızda bulunan bakiyeyi aynı banka içersinde olan başka bir hesaba da aktarım yapabiliyorsunuz.

5. alBaraka Altın Katılma Hesabı

alBaraka altın hesabınızda bulunan bakiyeniz 1000/1000 saflıkta işlem görüyor ve siz işçilik ücreti ödemiyorsunuz. alBaraka’nın sunduğu özel Altın Toplama Günleri kapsamında altınlarınızı size en yakın şubeye götürerek anında bir hesap açıp birikim yapmaya başlayabiliyorsunuz.

6. Kuveyt Türk Altın Hesabı

Hesabınızda bulunan altınları bankanın belirlediği oranlarda külçeler halinde çekebiliyor olmanız Kuveyt Türk’ün en büyük avantajlarından biri. Diğer bir avantaj ise altın kuru sizin belirlediğiniz bir seviyeye geldiğinde bankanın sizin için altını bozup otomatik olarak TL hesabınıza aktarması olarak belirtilebilir.

7. YapıKredi (YKB) Altın Hesabı

YapıKredi Bankası’nın sunmuş olduğu altın hesaplarıyla yine hızlıca birikime başlayabilirsiniz. YKB’nin sunmuş olduğu Vadesiz Altın Hesabı ve Vadeli Altın Hesabı tercihlerinde bulunabilirsiniz.


5 Yorum

  1. Altın hesabı açmak istiyorum. Ben özellikle listede de yer alan kuveyt türk bankasından altın hesabı açacağım. Hesap işletim ücretinin olmaması büyük güzellik. Çok araştırdım en uygunu o gibi duruyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz