Ekonomide Neler Olup Bittiğini Anlamak İçin YouTube’da İzleyebileceğiniz Ekonomi Kanalları

Atilla Yeşilada, Evren Devrim Zelyut, Murat Muratoğlu… Ekonomide neler olup bittiğini anlamak için takibe almanız ve izlemeniz gereken YouTube kanalları.

Son yıllarda hiç olmadığı kadar hareketli dönemlerden geçen ülke ekonomisi hemen herkesin dikkatini çekiyor. Hemen her kesimden insan ekonomide neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor.

Eskisi gibi ekranlarda yer alamayan ya da genellikle yer almamayı tercih eden ünlü ekonomistler, değerlendirmelerini YouTube kanallarından yapıyor ve her biri de rekor izlenme seviyelerine ulaşıyor.

İşte ekonomi ve finans piyasalarında neler olup bittiğini ve daha fazlasını öğrenmenize yardımcı olacak YouTube kanalları.

Atilla Yeşilada

Atilla Yeşilada

Gazeteci ve Ekonomist Atilla Yeşilada son dönemlerde hakkında en çok arama yapılan isimlerin başında geliyor. Yaptığı yorumlarla dikkat çeken ünlü ekonomist, Türkiye ve dünya ekonomisini değerlendiriyor. Ayrıca Yeşilada, yatırımcılara tavsiyelerde de bulunuyor.

Murat Muratoğlu

Murat Muratoğlu

Sözcü Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Murat Muratoğlu, uzun yıllara dayanan ekonomi tecrübesi ile sade ve anlaşılır bir dille takipçilerine güncel ekonomi hakkında önerilerde bulunuyor ve yorumlarını paylaşıyor.

Mert Yılmaz

Mert Yılmaz

Yaptığı dolar kuru analizleri ile dikkat çeken ekonomist Mert Yılmaz, YouTube kanalında paylaştığı videolarda Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Ünlü ekonomist yatırımcılar için de önerilerini paylaşıyor.

Selçuk Geçer

Selçuk Geçer

Ekonomist Selçuk Geçer, düzenli olarak yayınladığı videolar ile Türkiye ekonomisini değerlendiriyor. Selçuk Geçer’in genel olarak dikkate değer değerlendirme ve öngörülerde bulunduğunu söylemek mümkün.

Avrasya Yatırım

Evren Devrim Zelyut

Avrasya Yatırım Stratejisti Evren Devrim Zelyut, Avrasya Yatırım isimli YouTube kanalında çok sade ve hemen herkesin anlayabileceği bir dille Türkiye ekonomisini ve finans piyasalarını yorumluyor.

Mesele Ekonomi

Murat Sağman

Mesele Ekonomi, önemli isimlerle gerçekleştirilen söyleşilere yer veriyor. Pek çok önemli isimle gerçekleştirilen kaliteli söyleşileri ve haftalık ekonomi ve piyasa yorumlarını Mesele Ekonomi kanalı üzerinden takip etmek mümkün oluyor.1 Yorum

  1. Ekonominin yanı sıra biraz da siyaset takip etmek isterseniz Memduh Bayraktaroğlu hocamız takip etmenizi tavsiye ederim. Hocamızın hem samimi hem de eğlenceli bir anlatımı var. Listede yoktu ben eklemiş olayım. Murat Muratoğlu’nun kanalından haberim yoktu açıkçası görüp takibe aldım. Atilla hoca zaten diyecek söz yok. Seviyoruz hepsini.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz