Emlak

Ev almak isteyenlere devletten yüzde 15 destek geliyor

Ev almak için uzunca süre para biriktiriyor olabilirsiniz, biriktirdiğiniz bu paralara %15 devlet desteği gelecek. Dün İnşaat Sektörü Zirvesi’nde bir konuşma yapan Davutoğlu, ev almak için para biriktirenlere yüzde 15 devlet desteği sunacaklarını dile getirdi.

Ev almak isteyenlere sunulacak olan bu desteğin bir tek bir kuralı bulunuyor. Bu kuralsa alınacak evin ticari değil, oturmak için alınması olacak.

Haber çok yeni olduğu için detaylı bir bilgiye sahip değiliz fakat gelişmeleri yakından takip ederek, sizlere bu konuda daha fazla bilgi ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz. Devlet desteği ile ilgili yeni bilgiler şöyle; yüzde 15 oranında katkıdan istifade etmek isteyen vatandaşların ticari faaliyetler için değil, oturmak için ev alıyor olması en önemli şartlar arasında. Bunun dışında bu %15’lik destek ilk kez ev alacak vatandaşlar için geçerli olacak.

Öneri: Kredi ile Ev Almak için Yapılması Gerekenler

Aşağıda bulunan videoyu izleyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun vatandaşa ev alabilmeleri için sağlanacak yüzde 15’lik devlet desteğine ilişkin konuşmalarını dinleyebilirsiniz.

Ev alacaklara devlet desteği hakkında sorularınız olursa bize iletebilirsiniz. Detayları öğrendikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Davutoğlu bahsi geçen videoda sözlerine “Türkiye coğrafyası dünyanın en iyi, en değerli mekanıdır. Bu aziz vatan her bir köşesiyle bir hazinedir; birçok kez vurgularım, yine vurguluyorum: körfezin tüm petrolleri bize verilse, İstanbul’un değerini karşılamaz. Bir tek İstanbul dahi bütün o petrol kaynaklarından değerlidir ve üzerine özenle titrememiz gereken büyük bir hazinedir. Türkiye’nin coğrafyası enerji hatları bakımından ve kültür tarihi bakımından bir hazinedir.” şeklinde başlıyor.

6.01.2016 Güncelleme: Ev alacaklara devlet desteği şartları netleşmeye başladı. Buna göre; devlet desteğinden yararlanmak için gerekli şartlar şu şekilde: Türk vatandaşı olmak, konut hesabı açmak, en az üç yıl süreyle konut hesabına azami ödemek yapmak ve diğer bazı şartlar. Detayları şuradaki yazıdan okuyabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Devletin vereceği yüzde 15 destek iyi olacak ama çok fazla bilgi verilmemiş bu konuda epey araştırdım resmi bir bilgi değil diyeceğim fakat başbakan söylüyor ne iş anlayamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu