Eric Schmidt ve J. Rosenberg’den: Google Nasıl Çalışır

14.10.2021

Geçtiğimiz günlerde Google’ın eski başkan yardımcılarından Jonathan Rosenberg ve Google’ın şimdiki genel başkanı Eric Schmidt tarafından çıkaran Google Nasıl Çalışır adlı kitap, Google hakkında birçok merak edilen soruya ışık tutuyor.

Orijinal adı How Google Works olan kitap, Google’ın en merak edilen işi alım süreçlerinin nasıl işlediğiyle ilgili de bilgiler veriyor. Özellikle internet devi Google’ın mülakatları her zaman merak edilmiş ve tartışılmıştır. Kitapta şirket içinde işe alımlar ve mülakatlar sırasında da yapılan uygulamalar örneklenerek anlatılıyor.

Google nasıl işe alıyor? diye merak edenlerdenseniz, How Google Works adlı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. İşe alımlarda her zaman kendine has özgün mülakatlar gerçekleştiren Google‘ın mülakat sürelerinin yarım saati geçmediği, mülakatlar sırasında adayların sayısının beş kişiyle sınırlandırıldığı gibi bilgiler kitap üzerinde detaylıca anlatılmış.

Google’ı en yakından tanıyan isimlerden olan Eric Schmidt ve Jonathan Rosenberg şirketin nasıl çalıştığını ve süreçlerin nasıl işlediğini başarılı bir şekilde How Google Works kitabında anlatıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.