Anasayfa Blog Exchange Traded Fon Alımında Rekor Artış

Exchange Traded Fon Alımında Rekor Artış

Bloomberg tarafından yapılan haber ve derlemelerine göre yatırımcılar rekor sayıda exchange traded fonu (ETF) aldı. Borsa Yatırım Fonu alımı senenin en yüksek seviyede gerçekleşti. Fonlardaki artış yüzde 366.55 olarak gerçekleşti.

1

Gelişen piyasa hisse senedi ve tahvillerine yatırım yapan Exchange Traded Fon (ETF) ve ülkemizdeki ifade şekliyle Borsa Yatırım Fonu (BYF) alımları %366 artış gösterdi.

2.1 milyar dolar seviyesinde Exchange Traded Funds (ETF) alımı yapan yatırımcılar, son bir yılın en büyük alımını yapmış oldular. Gelişen piyasa hisse senedi ve tahvilleri önceki haftaya göre 561.5 milyon dolar artış gösterirken, geçen haftaki artış ise 2.1 milyar dolar olmuştu.

Fon alımlarının 1.8 milyar dolarının hisse senedi, geri kalan 253.9 milyon doların tahvil fonlarına gittiği belirtiliyor. Türk Menkul Kıymetlerine yatırım yapan fonlar 10 Nisan haftası 28.4 milyon dolar veya %366.55 artışı işaret etti. Mevcut alımların 14.7 milyon dolarlık bölümü hisse senetlerine giderken, 13.7 milyon doları ise tahvillere gitti.

Yatırım İşlemlerine Başlayın

Ücretsiz Yatırım Simülatörü ile VİOP'ta hisse senedi, altın ve döviz gibi tüm yatırımları risk almadan deneyin. 100.000 lira sanal para ile risk almadan yatırım yapmayı öğrenin. Yatırım Simülatörünü bugün deneyin >>

1 Yorum

Yorum ekle

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin