Galatasaray hisseleri günü düşüşle tamamladı

13.10.2021

Güne düşüşle başlayan Galatasaray hisseleri gün içinde düşmeye devam etti. 14 Mayıs tarihinde Süper Lig’de şampiyonluk şansını arttırmasıyla başlayan süreçte yatırımcılarına 5 günde yüzde 100 kazandıran Galatasaray, 21 Mayıs tarihinden bu zamana kadar kazançlarını geri verdi.

Olağanüstü fiyat hareketleri sebebiyle Borsa İstanbul, Galatasaray Sportif AŞ hisseleri üzerinde brüt takas uygulaması başlattı ve bu sebepten dolayı Galatasaray hisseleri düşmeye devam ediyor. Borsa İstanbul’un hisseler üzerinden başlatmış olduğu brüt takas uygulamasıyla Galatasaray Sportif AŞ hissesi alım ve satımı yapan işlemciler incelemeye alınacak. Uygulama süresi boyunca hisseler üzerinde işlem yapmak isteyenler yalnızca aracı kurumlar üzerinden telefonla emir verebilecek ve internet üzerinden hisse alım satım emri verilemeyecek.

10 günlük hareketli ortalamanın altında seyir gösteren Galatasaray Sportif AŞ hisseleri 25,85 TL’den ve yüzde -14,69 değer kaybı ile günü tamamladı.

Brüt takas uygulaması sebebiyle Galatasaray hisseleri her ne kadar düşüş yaşıyor olsa da sezon başından bu zamana kadar hisseleri yüzde 31.17 prim yaptı. Böylece Galatasaray Sportif AŞ’nin piyasa değeri 500 milyon liradan 655.8 milyon liraya çıkmış oldu.

Fenerbahçe Hisseleri Düşüşte

Galatasaray her ne kadar şampiyonluğunu garantilemiş olsa da hisseleri bürüt takas uygulaması sebebiyle gün boyu düşüş yaşadı. Galatasaray hisselerinin fiyatı güne yüzde 10 düşüşle başlarken, İstanbul Başakşehir müsabakasında şampiyonluk şansını yitiren Fenerbahçe hisseleri yüzde 3,8’lik düşüşle 34,30 lirada kaldı.

Beşiktaş Hisseleri Yükselişte

Galatasaray ve Fenerbahçe hisseleri düşerken, Beşiktaş hisseleri gün içinde yüzde 2,53 yükselişle 2,02 liraya kadar çıktı.

YORUMLAR

  1. berhan dedi ki:

    bir aydan beri aynı haber sağ tarafta dönüp duruyor