‘Küçük Trump’ 8 Yaşında Milyoner Oldu

13.10.2021

Kanadalı Ryan Ross, evinin arka bahçesinde nispeten küçük bir çiftlik kurarak hayvancılık faaliyetlerine başlamış. O zamanlar bahçesinde 60 tavuktan elde ettiği yumurtaları yaklaşık üç dolardan satmaya başlamış. Yaptığı satışlardan günlük 15 dolar kazanıyormuş.

8 yaşındayken 4 farklı şirket kuran Ryan, 1 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş.

Elbette yalnızca yumurta satmamış. Bir süre çim biçme işine de giren genç girişimci, müşterilerinden saat başına 20 dolar ödeme alıyormuş. Çim biçme makinesini tek başına çalıştıramayacak kadar küçük olduğu için bu işi yapacak daha büyük çocuklara saatte 15 dolar ödeme yapıyor ve yaptığı işten de 5 dolar kâr elde ediyormuş.

Ryan Ross, yaptığı işlerle Kanada’nın Ontario ve Britanya Kolumbiyası’nda kısa sürede toplamda 6 bina satın almış. Gayrimenkul yatırımına ilgi duyan Ross, kendine ‘Küçük Trump’ diyor. Yıllar önce 900 bin dolarlık net serveti bulunan genç girişimci, ailesi için bir hokey pisti ve basketbol sahası da satın almış.

2009 yılında Kanada’da yayın yapan Metro Gazetesi’nde haberi çıkan Ross’un annesi Savannah, oğlunun tek tutkusunun gayrimenkul yatırımı yapmak olmadığını ve Lig’de oynayabilmek için iki hokey takımı satın almak gibi daha büyük planları olduğunu belirtmiş.

Farklı bir hikaye…

YORUMLAR

 1. AHMET dedi ki:

  adamın küçüklüğü mü kalmış 70 yaşında var

  1. iv dedi ki:

   o trump bahsedilen büyük trump değil çocuk kendine trump diyor :)

 2. Erhan dedi ki:

  Sayısalcı biri olarak ne kadar mışlı mişli yazmışsın a aklıselim kardeşim :)