Ölüm Sonrası Hayat Konulu 5 Film

Nedense böyle ilginç filmleri izlemeyi ben seviyorum. Böylesine ilginç filmleri izledikten sonra yarı şaşkın, yarı duygusal modda kalıyorum.

Bu zamana kadar izlediğim birbirinden ilginç konusu bulunan filmler var, bunlardan biri de ölüm sonrası yaşam konusunu işlemiş olan filmler. Ben, böyle filmlerden etkilendiğimi sanırım kabul etmeliyim. İzledikten sonra çoğunu da hemen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum, mutlaka izleyin diye.

Ölüm sonrası hayat, yaşam konulu filmler kimi zaman korkutucu olsa da insana çeşitli noktalarda ilham verdiğini düşünüyorum. Bu tarz filmleri izlemeyi seviyorsanız, bu liste tam size göre.

1. Cennetimden Bakarken

Orijinal adı, “The Lovely Bones” olan bu filmin konusu şöyle, okuldan eve dönmek üzere yola çıkan küçük bir kız çocuğu seri katil olan komşusu tarafından berbat bir şekilde öldürülür. Cennete ya da ‘öteki dünya’ olarak tabir edebileceğimiz tarafa giden Susie Salmond isimli bu karakter, oradan ailesi ve sevdiklerini izleyebilmektedir.

Çok daha fazla derine girmeden filmin 2009 yılında vizyona girdiğini ve aynı zamanda Amerikalı yazar Alice Sebold tarafından yazıldığı yıl haftalarca bestseller listesinde kaldığını da ekleyeyim. Cennetimden Bakarken filmi listemde 1 numara.

2. Gerçek Cennet

Filmin orijinal adı “Heaven Is for Real”. Yine bir kitap uyarlaması olan Gerçek Cennet, Colton Burpo isimli çocuk karakterin geçirdiği ağır bir şok sonrası ameliyat masasında ölmesini ve kısa bir süre sonra dirilerek ailesine yaşadıklarını anlatmasını konu alıyor.

Henüz bu yıl vizyona giren filmi izlemenizi tavsiye ederim.

3. Hayalet

1990 yapımı Hayalet filminin orijinal adı “Ghost”, bir apartman dairesine yeni taşınan Sam ve Molly çifti sokakta sersiler tarafından saldırıya uğrarlar ve Sam kavga sırasında hayatını yitirir. Fakat daha sonra Sam hayalet olarak yaşamına devam eder. Bu özelliğin tüm inceliklerini öğrenerek çok sevdiği Molly’i tehlikelerden uzak tutmaya çalışır.

4. Altıncı His

Eminim izlemeyen yoktur bu filmi. Altıncı His, orijinal adıyla “The Sixth Sense” izledikten sonra etkisinden çıkamadığım ender filmlerden birisidir. 1999 yapımı psikolojik türde olan Altıncı His, ölüleri görebildiğini ve ölülerle konuşabildiğini iddia eden sorunlu bir küçük çocuğun hikayesini konu alıyor. İzleyenler bu filmin sonunun ne kadar etkileyici olduğunu hatırlayacaklardır fakat izlemeyenler için çok fazla detaya girmek istemiyorum.

5. Anestezi

Orijinal adı “Awake” olan bu filmde Hayden Christensen ve Jessica Alba başrolde yer alıyor. Clay isimli baş kahramanın geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında “anestezik farkındalık” adı verilen durumu yaşayan karakterin bedeni hareket edemiyor ama her şeyi hissediyor ve duyuyor. Olaylarda tam olarak bu şekilde başlıyor. İnanılmaz bir etkisi olan filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu