Yılbaşında İzleyebileceğiniz En İyi 5 Film

14.10.2021

2. Noel Gecesi Kabusu (The Nightmare Before Christmas)

Noel Gecesi Kabusu

Noel Gecesi Kabusu

Tüm dünyanın en büyük film-noir fenomenlerinden; deli-dahi Tim Burton’ın artık efsaneleşmiş sayılagelen yapımlarından biri ile karşı karşıyayız: “The Nightmare Before Christmas”… Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington’un hanedanlığı, Halloweentown’da geçen olaylar işlenmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan “dinamik” bir nüfusa sahiptir. Jack’in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı bu ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown’da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar. “Noel Gecesi Kabusu”, en iyi özel efekt dalında Oscar’a aday olmuş ancak ödülü Babe filmine kaptırmıştı.

YORUMLAR

  1. sema dedi ki:

    Çok güzel filmler var. Yılbaşı geçmiş olsa da ben bu konuda çekilen filmleri izlemeye seviyorum. Listede izlemediğim birkaç film var güzel bir kahve alıp izlemek istiyorum.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

    Güzel filmler. Özellikle evde tek başına benimde hiç sıkılmadan izleyebileceğim film arasında. Aklıma gelirse bende yazarım. Ayrıca evde tek başına’nın 2 devam filmi de var :)