Yılbaşında İzleyebileceğiniz En İyi 5 Film

14.10.2021

3. Yeni Yıl Şarkısı (Disney’s A Christmas Carol)

Yeni Yıl Şarkısı

Yeni Yıl Şarkısı

Filmde, Ebenezer Scrooge, Noel tatiline son derece zalimce başlıyor, sadık hizmetkarına ve neşeli yeğenine bağırıp çağırırken, etrafına kötülük tohumları saçmakta bir beis görmüyor. Scrooge için kısa bir süre içinde bir sürpriz meydana gelecektir çünkü ansızın öbür dünyada vurdumduymazlığının bedelini ödeyen ölmüş iş ortağı Joseph Marley’nin hayaletiyle karşılaşır.

Marley aynı kaderi paylaşmaması için Scrooge’a yardım etmek ister ve ona üç ruhun onu ziyaret edeceğini söyler. Ancak Geçmiş, Bugün ve Gelecek Noellerinin hayaletleri, onu gözlerinin açılmasını sağlayacak bir yolculuğa çıkardığında, Yaşlı Scrooge görmek istemediği gerçeklerle karşı karşıya kalır ve kalbini açarak, çok geç olmadan iblislik dolu yıllarını telafi etmek zorunda kalır. Forest Gump filmiyle Oscar ödülü kazanan yönetmen Robert Zemeckis’in bu filmle ilgili düşünceleri, 1843 yılında A Christmas Carol adıyla ilk defa yayımlanan romanın birçok versiyonu çekilmiş filminin son yorumlanışını özetler nitelikte: “Sanki Charles Dickens bu hikayeyi filmi yapılsın diye yazmış!”

YORUMLAR

  1. sema dedi ki:

    Çok güzel filmler var. Yılbaşı geçmiş olsa da ben bu konuda çekilen filmleri izlemeye seviyorum. Listede izlemediğim birkaç film var güzel bir kahve alıp izlemek istiyorum.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

    Güzel filmler. Özellikle evde tek başına benimde hiç sıkılmadan izleyebileceğim film arasında. Aklıma gelirse bende yazarım. Ayrıca evde tek başına’nın 2 devam filmi de var :)