Türkiye’de 15 Bin Kişi Daha Milyoner Oldu

13.10.2021

Geçen sene sonundan itibaren bankalarda 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip olanların sayısı yükseldi. Türkiye’de milyoner sayısı hızla artıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2014 – 2015 yılları arasında Türkiye’de yaşayanların bankalardaki toplam mevduatları yüzde 17,2 arttı. Türkiye’de yaşayan toplam yerleşiklerin bankalarda bulunan toplam mevduat miktarı yüzde 17,2’lik artışla 1 trilyon 161 milyar liraya çıktı.

Geçen sonu itibariyle de banka hesaplarında 1 milyon lira ve üzerinde mevduata sahip, milyonerlerin sayısı yüzde 20,2 artış gösterdi.

Aynı dönem içinde yüzde 20,2’lik artışla milyonerlerin sayısı 93 bin 8’e çıktı. Geçen yıl sonu itibariyle 15 bin 798 kişi daha milyoner oldu. Milyonerlere ait mevduat hesaplarındaki toplam para miktarının tüm mevduatlar içindeki payı ise yüzde 51,2 olarak açıklandı.

YORUMLAR

  1. Vitullo dedi ki:

    Atlanılmaması gerken nokta var. Türkiye vatandaşları için geçerli değil bu. Türkiye’de yerleşik yaşayan yabancı uyruklularda dahil bildiğim kadarıyla. Suriyeli zenginler olabilir bi yandanda diyorum suriyeli zenginler çoktan abdya avrupaya kaçtılar. Bilemiyorum. kim bunlar?

  2. Volkan dedi ki:

    2 milyonda kredi kartı borçlusu var :)