TV8’de Logo Değişti, Yeni Yayın Dönemi Hazır

14.10.2021

Mehmet Nazif Günal tarafından 1999 yılında kurulan ve 2013 yılında Acun Ilıcalı tarafından satın alınan TV8‘de değişimler başladı.

TV8’in yeni yayın döneminde değişmesi beklenen yeni kanal logosu ekranlarda yerini alırken, kanalda yeni yarışma ve programların tanıtımları da dönmeye başladı. Acun Medya‘nın reyting rekorları kıran Survivor, O Ses Türkiye ve Yetenek Sizsiniz gibi yarışmaların yanı sıra bu sezon Ütopya, Hülya Avşar Show, Ver Fırına gibi programlarda yeni yayın döneminde TV8 ekranlarında olacak.

Geçen yıl Acun Ilıcalı’ya satılan TV8’in yüzde 30 hissesi NTV, Star TV, Cnbc-e gibi kanalların sahibi Ferit Şahenk‘te bulunuyor. Kanalın büyük hissedarı ise Acun Ilıcalı.

Yurtdışında da büyük bir seyirci kitlesi bulunan Acun Medya izleyicileri ise kısa bir süre sonra açılacak olan TV8int kanalını yurtdışından izleyebilecekler.

Bu arada herkes Acun Ilıcalı’nın bir kanal aldığını düşünürken o, sessiz sedasız yeni bir kanal daha aldı. Digiturk 62. kanalda yayın yapan MNG Shopping kanalınında yüzde 40 hissesini alan Ilıcalı, Korelilere ortak oldu ve şu anda iki kanalın birden patronluğunu üstlenmiş durumda.

YORUMLAR

  1. murat dedi ki:

    Ben TV8’den çok umutluydum ama bana kalırsa TV8 beklentileri veremedi. Sürekli aynı yarışmalar ve 100 kişiye sorduk gibi programların tutundurulmaya çalışması süreçleri yaşanıyor. Survivor başlayınca toparlar umarım.

  2. Melek Yiğit dedi ki:

    TV8’de Fırına Ver yarışması çok güzel. Eğer başladıysa kim geçen hafta birinci oldu. Neyle birinci oldu.