Yunanistan için İnternetten Bağış Toplayan İngiliz

13.10.2021

Yunanistan için internetten bağış toplamaya başlayan İngiliz Thom Feeney, şimdiye kadar 1,235,020 Euro para toplamayı başardı. Borçları yüzünden iflasın eşiğinde olan ve bugün 7. kez temerrüde düşen Yunanistan, zor günler geçirmeye devam ediyor.

Yunanistan’ın yaşadığı ekonomik kriz sebebiyle adım adım iflasa sürüklenmesine seyirci kalmak istemeyen Thom Feeney, kürsel bağış ve destek sitesi Indiegogo üzerinden “Greek Bailout Fund” adlı bir kampanya başlattı. Yaklaşık üç gün içinde 71 binden fazla bağışçı Yunanistan’a 1,235,020 Euro bağışladı.

Bağış kampanyasını başlatan Thom Feeney, Avrupa Birliği’nin 503 milyon kişiye ev sahipliği yaptığını ve Avrupalıların cömert olduğunu dile belirterek herkesin en azından 3 euro bagış yapabileceğini düşünüyor.

Bu arada en az 3 euro bağış yapılabilen kampanya sosyal medya ve Avrupa basınında yoğun ilgi görüyor. Kampanyada hedeflenen 1.6 milyar toplanamazsa Feeney toplanan paraları sahiplerine iade edeceğini belirtiyor.

Kampanyaya bağışta bulunacak kişilerin seçenekleriyse şöyle;

  • 3 euroya Kartpostal,
  • 6 euroya Yunan Beyaz peyniri ve Zeytinyağı,
  • 10 euroya küçük bir şişe Uzo (Yunan rakısı),
  • 25 euroya Yunan Şarabı.

Eğer kampanya başarılı olursa, internetten para toplanarak borçları ödenen ve kurtarılan ilk ülke Yunanistan, kurtarmaya katkı sağlamış ve muhtemelen Yunanların ‘kahramanı’ da Thom Feeney olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.