Genel Haberler ve Makaleler

2015 Yılı için En Popüler Yeni İş Fikirleri

Girişim yapmak ve yeni bir iş fikriyle kendinize iş kurmak 2015 yılından daha önceki yıllarda eminiz bu kadar kolay olamazdı. Günümüzde teknoloji hiç olmadığı kadar gelişmiş durumda. Ödeme sistemlerinden tutunda ürün tedariki yapabileceğiniz firmalara kadar her şeye ulaşmak artık çok mümkün.

Yazımızda sizlere 2015 yılı içinde daha da popüler olmaya başlayacak yeni iş fikirleri konusunda tavsiyelerde bulunacağız.

Çocuklar için Uygulamalar

Çocuklar, bizlerin gelecekteki müşterileridir. Şimdiden onların sadakatini kazanmak hiçte kötü bir fikir olamasa gerek. Bir araştırmaya göre çocukların dörtte üçünün mobil cihazlara erişimlerinin olduğu belirtilmiştir. Yalnızca 2015 yılı için değil, gelecekti 10 yıl içinde uygulama geliştiricilerin eğiliminin bu yöne doğru artacağı beklenmektedir.

Çocuklar için geliştirilen uygulamalar herkes için büyük bir iş fırsatı haline geldi. Yeni nesil çocuklar sıradan oyuncakların yerine tabletleri ve bilgisayarları tercih ediyorlar. Çocuklar için bu yönde ürün ve hizmet geliştirmek oldukça mantıklı görünüyor. Örneğin, “Çocuklar için eğitici oyunlar” adlı uygulama şimdiye kadar 2 milyonun üzerinde indirilme rakamına ulaşmış. Uygulama marketlerinde bunun gibi birçok örneği görebilmeniz mümkün.

İlginizi çekebilir: Mobil uygulama yaparak para kazanmak mümkün mü?

Akıllı Telefon Onarımı

Akıllı telefonlar hem iş hemde kişisel yaşamlarımız için vazgeçilmez olmaya başladılar. Daha önce hiç akıllı telefonunuz bozulduğunda telefon tamircisine gittiniz mi? Ya da akıllı telefonunuzun dilinden anlayan iyi bir hizmet alabildiniz mi? İşte tam bu noktada düşündüğünüzde ülkemizde bulunan telefon onarım sektöründe de pazar açığı olduğunu göreceksiniz.

Size ABD’den bir örnek verelim, iDropped isimli bir mağaza henüz geçen yıl açıldı. Hizmet alanıysa yalnızca akıllı telefonların onarımı. Pensilvanya’da açılan bu mağaza şimdiden bayilik bile vermeye başlamış. iDropped, akıllı telefonu bozulan kişilerin ilk aklına gelen markalardan biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Otomat Ürünleri

Zaman sıkıntısı çeken insan sayısı günden güne artıyor. Ülkemizde üniversiteler dışında pek popüler olmayan fakat iyiden iyiye kolay bir iş kapısı haline gelen otomatların önemi de artıyor. Hızlı yiyecek-içecek bulmak için insanların tercih ettiği otomatları edinebileceğiniz bayilik sistemleri ülkemizde de mevcuttur. Bu tarz otomatları kamu binaları, üniversiteler, ofisler ve sokaklarda oluşturarak hizmet verebilirsiniz. Sermayenin de oldukça düşük olduğu bu iş fikrini uygulayan ve büyük başarılar elde eden girişimciler mevcut.

Çalışanları İzleme Hizmetleri

Çalışanlar için korkutucu gelebilir ama pazarda böyle bir açık olduğundan siz girişimcilere bahsetmek istiyoruz. Mesai saatlerinde çalışanların sosyal medya ve mobil kullanımı giderek artmaktadır. Çoğu işveren ise çalışma verimini düşürdüğü için işçilerin ne yaptığını kontrol etmek istemektedir. Ofiste ya da sahada çalışanlar ne iş yapıyor ya da gerçekten çalışıyorlar mı? Cevap, bu soruyla birlikte gelecek sayısız iş fikrinde saklı.

2015 yılının başlarına doğru iyiden iyiye işverenlerin dikkatini çekmeye başlayan bu iş fikriyle bir takip ofisi kurmak için kollarınızı sıvayın. Bu alanda büyük talep patlaması olabilir.

Çevirmenlik

Hala ve hala en büyük iş fırsatlarından biri. Küresel pazar büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin de sınırların ötesine geçmeye başladığını inkar edemeyiz. E-ticaretinde yaygınlaşmasıyla firmalar şirket ürünlerini bireysel tüketicilere ulaştırmaya çalışıyor ya da hizmetlerini küresel pazara taşımak istiyor.

Farklı fikirlerle hayata geçireceğiniz bir çevirmenlik ofisi ve hizmetleri için hala pazarda açık olduğunu belirtelim.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir