4 Alternatif Bloglama Yöntemiyle Trafiğinizi Artırın (BONUSLU)

Arama motorlarından organik bir trafik almanın yolu artık müthiş kaliteli ve ilgi çekici içerikten geçiyor, bunu artık hepimiz biliyoruz. Her zaman düzgün metin yazılarının içeriği de ne yazık ki SEO konusunda kurtarıcı bir işlev görmüyor.

Burada sizlere SEO dostu birkaç alternatif sunuyorum. Denediğinizde ne kadar tutarlı ve başarılı bir sonuç aldığınızı göreceksiniz.

1. Slayt Gösterisi Oluşturun
Slaytlar, arama motorları tarafından önemsen görsel türleri arasındadır. Hazırladığınız bir yazıya slayt eklemeniz sizi arama motorları dizininde popüler yapacaktır. Ayrıca, slayt hazırlamanız çok teferruatlı bir iş değildir. Slaytlar, görsellerden ve kısa yazılardan oluşur, çok yazmanız gerekmez. Bu okuyucularınızın hem hoşuna gidecek, hemde yayınlarınızın popülerliğini artıracaktır.

2. Youtube’da Video Üretin
Youtube, Google’dan sonra dünyadaki en büyük ikinci arama motorudur. Google, sahibi olduğu Youtube’un içeriklerini her zaman kendi dizinlerinde de üst sıralara çıkarıyor. Yayınlarınızla ilişkili ürettiğiniz bu video arama motorlarının gözünden kaçmayacaktır. Emin olun, arama motorları da, okuyucularda üreten öğreticiyi severler.

3. Bir İnfografik Oluşturun
İnfografik oluşturmakta sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Hatta küçük bir araştırmayla hazır birkaç infografik şablonunu kullanarak kolayca kendi infografiklerinizi hazırlayabilirsiniz.

4. Yorum Talep Edin
Kullanıcılar tarafından oluşturulan SEO eşsiz bir araçtır. Kullanıcılar sizin yayınlarınıza yorumlarda bulunarak, SEO açısından büyük katkı sağlayabilirler. Birçok yerde yorumlamanın önemi zaten bahsediliyor. Yapmanız gereken, okuyucunuzun içeriğinize yorum yapmasını sağlamak. Bu yöntem için yayınlarınızda kullanıcılarınıza soru sorabilirsiniz, hatta sosyal medyada hesaplarınızı da kullanarak okuyucularınızı daha da fazla yorum katılımına teşvik edebilirsiniz.

BONUS: SLAYT – 2014 YILINI SEO UZMANLARI YORUMLUYOR

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu