Comcast, AT&T ve Verizon gibi büyük ISP’lerin son zamanlarda içerik ve medya şirketlerine yaptığı yatırımlar

Dijital darwinizm her şeyi çok hızlı değiştiriyor. Köklü bazı şirketler dijital darwinizm riskini şimdilik atlattı, bazıları da mücadele etmeye devam ediyor.

İnternetin elektrik veya su gibi bir kamu hizmeti ve buna erişimin insan hakkı olarak sınıflandırılması ve benzeri tartışmaların devam ettiği ülkelerde, dijital darwinizm en çok da internet servis sağlayıcılarını tehdit ediyor.

Önümüzde internet ekonomisinde yeni bir dönemin başladığı gerçeği apaçık duruyor. Bir zamanlar sadece erişim satışından gelir elde eden dünyanın en büyük genişbant sağlayıcıları yatırımlarının yönünü haklı olarak değiştirmeye devam ediyorlar.

Comcast, AT&T ve Verizon gibi büyük ISP’lerin son zamanlarda içerik ve medya şirketlerine yaptığı büyük yatırımları; ortaklıkları veya satın alımları şöyle:

Kısaca

Comcast

CNBC, Telemundo, Universal, USA Network, Hulu, NBCSN, DreamWorks, E! (E! Entertainment Television), CNBC, BuzzFeed, Vox Media.

AT&T

HBO, WarnerBros, CNN, DC, Hulu, The CW, Cartoon Network, TNT, b/r, Cinemax.

Verizon

The Huffington Post, TechCrunch, Engadget, ve Yahoo.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu