Genel Haberler ve Makaleler

Comcast, AT&T ve Verizon gibi büyük ISP’lerin son zamanlarda içerik ve medya şirketlerine yaptığı yatırımlar

Dijital darwinizm her şeyi çok hızlı değiştiriyor. Köklü bazı şirketler dijital darwinizm riskini şimdilik atlattı, bazıları da mücadele etmeye devam ediyor.

İnternetin elektrik veya su gibi bir kamu hizmeti ve buna erişimin insan hakkı olarak sınıflandırılması ve benzeri tartışmaların devam ettiği ülkelerde, dijital darwinizm en çok da internet servis sağlayıcılarını tehdit ediyor.

Önümüzde internet ekonomisinde yeni bir dönemin başladığı gerçeği apaçık duruyor. Bir zamanlar sadece erişim satışından gelir elde eden dünyanın en büyük genişbant sağlayıcıları yatırımlarının yönünü haklı olarak değiştirmeye devam ediyorlar.

Comcast, AT&T ve Verizon gibi büyük ISP’lerin son zamanlarda içerik ve medya şirketlerine yaptığı büyük yatırımları; ortaklıkları veya satın alımları şöyle:

Comcast

CNBC, Telemundo, Universal, USA Network, Hulu, NBCSN, DreamWorks, E! (E! Entertainment Television), CNBC, BuzzFeed, Vox Media.

AT&T

HBO, WarnerBros, CNN, DC, Hulu, The CW, Cartoon Network, TNT, b/r, Cinemax.

Verizon

The Huffington Post, TechCrunch, Engadget, ve Yahoo.

Burak Eroğlu

Burak, ekonomi başta olmak üzere küresel yatırım trendlerine yönelik yoğun araştırmalar yapıyor. Bütünleştirerek yazılara döktüğü araştırmalarını hem profesyonel hem de amatör yatırımcılar için karmaşıklıktan uzak bir tonda anlatıyor. Konupara için yazdığı 300’den fazla makalesi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir