A’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam Modelleri

2007 yılında Hürriyet bünyesinde kurulan ve blog yayıncılarını destekleyen Bumerang’ı ve yeni sponsorluk modellerini A’dan Z’ye tanıtalım istedik.

Kısaca Bumerang
Bumerang, ağına üye olan sitelere trafik, görünürlük, kazanç ve çeşitli ayrıcalıklar sunuyor. Bumerang’a katıldığınız andan itibaren ilk olarak Türkiye’nin en prestijli dizinlerinden biri olan Hürlist‘te yer alıyorsunuz. Hürlist’te yer almanız arama motorları tarafından sitenizin farkındalığını önemli ölçüde artıran bir etkendir. Daha sonra, yine Bumerang’ın sunduğu Yazarkafe hizmeti ile yayınlarınızı daha geniş bir kitleye ulaştırabiliryorsunuz.

Siteniz Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden olan Hurriyet.com.tr‘de belirli sayfalarda yayınlanmakla birlikte, günde onbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen Yazarkafe’ye yayınlarınızı göndererek yüksek trafik elde edebilirsiniz, aynı zamanda bu durum sitenizin okuyucular tarafından keşfini sağlayacak ve size yeni bir okuyucu kitlesi kazandıracaktır.

Bumerang Teklifleri ile Sitenizden Kazanç Elde Edin
Bumerang servsine katıldığınız zaman dünyaca ünlü markalardan reklam teklifleri alabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bumeran teklifleri ile sponsor markalara ait duyuru, tanıtım, haber tarzındaki içerikleri sitenizde yayınlayarak gelir elde edebiliyorsunuz.

Bumerang’ın En Yeni Reklam Modelleri ile Daha Fazla Kazanın
Bumerang, Mart ayında lansmanını gerçekleştirdiği yeni paketleriyle, site yayıncılarına iki yeni reklam modeli ile kazandırmaya devam edecek. Şimdiye kadar, “Seeding” ve “Content Paketleri” olmak üzere 2 farklı reklam alternernatifi sunarken geliştirdiği yeni altyapısı sayesinde iki yeni reklam modeli daha sunacak.

Bu reklam modellerinden ilki sosyal medya etkileşimi yüksek olan bloggerlar için olacak. Bumerang, bu yeni reklam modeli sayesinde Instagram veya Twitter üzerinden yayınlanmak üzere vereceği yeni reklam teklifleriyle blog yazarlarına daha fazla kazandıracak.

Bumerang’ın bir diğer yeni reklam modeli ise “Blog Sponsorluğu” olarak belirtiliyor. Bu modelde reklamverenler, hedef kitlelerine ulaşabilecekleri bloglara dönemsel olarak sponsor olabilecek ve advertorial’ın yanı sıra farklı reklam modelleriyle de bloglarda yer alabilecekler. Böylece, blog sahiplerinin gelirleri de artmış olacak. Sponsorluk paketi kapsamında; sayfa giydirme, banner, slider gibi ‘display’ yayınlar, düzenli advertorial yayını, röportaj ve dosya konusu gibi özel içerikler yer alabilecek.

Bloglarda yeni kazanç sistemi: Bumerang ile Video reklamlar geliyor!
Bumerang, video reklam uygulamasında blog yazarlarına farklı alternatifler de sunuyor. Site açıldığında ekranda beliren “Pop-up Video”, blog yazılarının içerisinde yayınlanan “Text Video” ve sitenin farklı bölümlerine yerleştirilebilecek “Widget Video” olmak üzere 3 farklı alternatif bulunuyor.

Bumerang Network’e üye blog yazarları bu yeni model sayesinde blog içeriklerine uygun çeşitli video içerikleri sitelerinde yayınlayarak, video görüntülendikçe kazanç elde edebilecekler.

Bumerang Deneyim Günleri
Bumerang neredeyse her ay düzenlediği “Deneyim Günleri” ile bloggerları Yılmaz Özdil, Ahmet Ümit gibi yazarlarla buluşturuyor. Deneyim Günleri yanızca bu kadarla sınırlı değil, birgün kendizi film analizi eden bir toplulukla bulurken, başka bir gün şeker hamurunun nasıl yapıldığını ya da ünlü bir şarkıcının albümünü ilk kez dinlerken bulabilirsiniz. Sizin anlayacağınız, Bumerang Deneyim Günleri’nde bir sınır yok, var olan tek şey yaratıcılık…

Bumerang Sosyal Medya Etkinlikleri
Bumerang’ın sosyal medya adreslerini (@bumerangnet) mutlaka takip etmenizi öneriyoruz. Sık sık düzenlediği etkinliklerle değerle saklayacağınız bir hediyeniz olabilir. Bumerang’ın sosyal medya etkinliklerinde en çok da kitap kurtlarını mutlu ettiği unutmamak lazım…

Bumerang Blog Ödülleri
Bir gelenek haline gelen ve en son 3.sü düzenlenen Blog Ödülleri ile Bumerang, bloggerları ödüllendirmeyi unutmuyor. En Tarz Blog, En Çalışkan Blog, En Sosyal Blog, En Bilge Forum, En İyi Yerel Site, En Uzman Blog ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam 7 kategoride ödül dağıtıyor.

Bumerang'ın Sosyal Medya Üzerinden Düzenlediği Bir Etkinlikten.
Babylon’da düzenlenen 3. Bumerang Blog Ödülleri’nden…

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu