Genel Haberler ve Makaleler

İlk Apple Watch Uygulaması Akbank’tan Geldi

Ülkemizde yaz aylarında satışa sunulacağı belirtilen Apple Watch, dün Apple CEO’su Tim Cook tarafından tanıtıldı. Apple’ın akıllı saatinin yaklaşık olarak 18 saat şarj ile kullanılabildiği belirtildi. Üç farklı model ile satışa sunulacak olan akıllı saatler; Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition adı altında satılacak. En düşük fiyatla bu saatlerin 549 ile 599 dolardan satılacağı açıklandı.

Dün tanıtılan Apple Watch için ülkemizde ilk kez bir banka resmi uygulamasını yayınladı. Henüz ülkemizde satışa sunulması için epey bir zaman olsa da Akbank akıllı saatler için uygulamasını “Biz hazırız” diyerek duyurdu. Akbank tarafından hazırlanan uygulama Apple Watch sahibi olanlar tarafından şu anda kullanılabilir durumda.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması, Akbank müşterileri tarafından kullanılabiliyor. Bu uygulamayla zaten; hesaplar arası kontrol, havale, eft, fatura ödeme gibi tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirilebiliyordu, şimdiyse aynı işlemler Apple Watch kullanıcıları tarafından da gerçekleştirilebilecek.

Banka uygulamalarının akıllı saatleri desteklemesi konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Barış Şallı

Eksi bir Konupara yazarı olan Barış, ilgi duyduğu bireysel finans alanına dair para yönetimi, krediler, kredi kartları ve kredi notu hakkında onlarca yazı yazdı. Bütün bunları yaparken karmaşık olmaktan ziyade yazılarını kapsayıcı ve basit bir şekilde okuyuculara aktardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir