Allianz Türkiye’den ‘Sosyal’ Hamleler

Dünyanın önde gelen sigorta şirketi Allianz, yeni iletişim stratejileri kapsamında sosyal medyayı daha etkin olarak kullanmaya başladı.

Kapalı sigorta sektörünü, klasik sigortacılık anlayışından uzaklaştırarak farklı bir diyalog tarzıyla sosyal medyada yer almaya başlayan Allianz Türkiye, en doğal haliyle karşımıza çıkıyor. Türkiye’de ilk kez bir şirketin tüm İcra Kurulu üyelerini en doğal halleriyle dijital dünya yansıtan Allianz, yalnızca kendi markasını değil, sektörde yer alan diğer markalarında şirket içi faaliyetlerinin daha iyi anlaşılabilmesini sağlıyor. Allianz Türkiye’nin sosyal medya çalışmaları kendi itibarının yanı sıra hiç kuşkusuz, sigorta sektörünün de itibarını yükseltiyor, aynı zamanda toplumun sektöre olan güvenini de kazandıklarını söylemek yanlış olmaz.

Allianz Türkiye’nin sosyal medyada yürütmeye başladığı yeni stratejileri ve kampanyaları incelediğimde, doğallık ve samimiyet gözüme ilk çarpan unsurlar oldu.

Allianz1

Ünlü Sanatçı Ayhan Sicimoğlu’nun Allianz Türkiye’ye yaptığı sürpriz baskın, sosyal medyada çok fazla konuşuldu. ‘Gerçek Sanatçı’ olarak tabir edebileceğimiz Ayhan Sicimoğlu, doğal davranışlarıyla Allianz’ın samimiyetini de bizlere olağan şekilde yansıtmış. Bu keyifli sürprizi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Allianz Türkiye, videonun temasını kullanarak sosyal medya hesaplarını da Ayhan Sicimoğlu’nun yönetimine bırakmış. Twitter’dan tanıdığımız ünlü fenomenlerde işin içine girince epey samimi ve esprili diyaloglar ortaya çıkmış.

Allianz2 Allianz3

Ayhan Sicimoğlu’nun da dediği gibi zamanın ruhunu yakalayan ve bunu yaratıcı şekilde kullanan yeni nesil şirketleri seviyoruz. Allianz Türkiye, yeni iletişim stratejisiyle sigortacılık sektörüne farklı bir bakış açısıyla bakmamızı sağladı, sosyal medyadaki tepkilere bakacak olursak çok da başarılı oldu. İşte biz, bize yakın samimi ve doğal olan böyle şirketlerin hastasıyız!

Bu arada, Allianz Türkiye’nin sürprizleri devam ediyor. Allianz ‘ın sosyal medya hesaplarını izlemenizi tavsiye derim.

http://twitter.com/AllianzTurkiye

http://www.facebook.com/AllianzTurkiye

http://www.youtube.com/AllianzTurkiye

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu