Almanya ve Fransa, Avrupa’nın İnternet Trafiğini Koruyacak

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) internet trafiğini izlediği ve verileri kaydettiği ortaya çıktıktan sonra Almanya ve Fransa ortak kararla Avrupa içinde bir iletişim ağı kurabileceklerini belirttiler.

Açıklama, Almanya Başbakanı Angela Merkel‘den geldi. Merkel, NSA’nın trafiği izlemesini ‘özel yaşam ve bireysel özgürlüklere ciddi tehdit oluşturduğu’ şeklinde yorumladı ve ‘Biz her şeyden önce vatandaşlarımızın güvenliğini korumak istiyoruz, Avrupa içinde bağımsız bir iletişim ağı kurmak seçenek olabilir’ şeklinde konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ise, Almanya ile çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Eski CIA ajanı Edward Snowden‘ın Guardian gazetesine sızdırdığı bilgilerle ortaya çıkan, bu iddia kısa zaman önce NSA tarafından doğrulanmış ve kurum tarafından BBC’ye ‘cep telefonu mesajlarının toplanmasının yasal olduğu’ açıklanmıştı. Şu ana kadar NSA’nın 200 milyon cep telefonu mesajına ulaşıp bilgi topladığı açıklanmıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu