Alphabet’in Ardından Google Hisseleri Yüzde 5 Değer Kazandı

Ülkemiz saatiyle dün gece yarısından sonra Google kurucularından Larry Page’in yaptığı açıklamayla öğrendiğimiz, Google’ın ve alt birimlerinin Alphabet isimli yeni şirket çatısı altından toplanacağı bilgisinin ardından Google hisseleri yüzde 5’e yakın değer kazandı.

Dün ABD Borsalarının kapanış saatine yakın Google’ın Alphabet adındaki holding çatısı altına alındığına ilişkin yapılan açıklamanın ardından Google hisse fiyatları adeta uçtu ve kapanış sonrası işlemlerde de yüzde 6’nın üzerinde değer kazandı. Gün içindeyse Google hisseleri yüzde 5 değeri muhafaza etti. Şu anda Google hisseleri yüzde 4 yükselişle 664 dolardan işlem görüyor.

GOOG Hisse Grafik - Kaynak: Yahoo Finance
GOOG Hisse Grafik – Kaynak: Yahoo Finance

Daha öncesinde 18 Temmuz 2015 tarihinde, ikinci çeyrekte reklam gelirlerinin beklentilerin üzerinde açıklanmasının ardından Google hisseleri sert bir yükselişle tarihi zirvesini görmüş, şirketin hisseleri yüzde 16,29 yükselişle 699,62 dolara kadar çıkmıştı.

Şirket bu yükselişin ardından piyasa değerini 468 milyar dolara kadar çıkarmıştı.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu