Amazon’un küresel işgücü büyüyor

Amazon.de üzerinden Türkçe hizmet vermeye başlayan ve Prime Video hizmetini Türkiye dahil 200 farklı ülkeye genişleten Amazon‘un küresel çapta işgücü hızla büyüyor.

Bu hafta başlarında Amazon, 2018 yılının ortalarında tamamlanmak üzere ABD’de 100.000 ek tam zamanlı işe alım planları olduğunu açıklamıştı. Şu anda ABD’de 180.000 kişiyi istihdam eden dünyanın en popüler çevrimiçi perakendecisi, aynı zamanda ülkedeki en büyük işverenlerden biri konumunda yer alıyor.

Son birkaç yıldır Amazon’un küresel işgücü, 2007 yılında 17.000 kişi seviyelerinde iken zamanla artış gösterdi. 2016 yılının Eylül ayına kadar da faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde dahil olmak üzere şirket bünyesinde istihdam edenlerin sayısı 306.800 kişiye yükseldi.

Şirketin işe alımları artırmaya devam etmesi durumunda bu sene sonuna kadar 400.000’den fazla çalışanı olabilir.

Şirketin, sayısı hızla artan işgücünün ardında son birkaç yılda bazı hizmetlerini ve özellikle de Prime Video hizmetini ülkelere genişletmesi yatıyor.

Almanya edisyonu Amazon.de üzerinden Türkiye’ye nakliye hizmeti vermeye başlayan şirket, şu anda Almanya ofislerinde çalışmak üzere Türkçe çeviri yapacak çevirmenler ve Türkçe dille destek verecek müşteri hizmetleri temsilcileri arıyor. İlgileniyorsanız benzer ve aktif diğer pozisyonlara www.amazon.jobs sitesinden göz atabilirsiniz.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu