American Horror Story: Coven Final Yaptı

American Horror Story‘nin merakla beklenen 3. sezonu Coven, dün final yaptı. Finalle ilgili biraz yorumum olacak ama neresinden tutarsak tutalım, ispiyonun önüne geçemeyeceğiz. Bu sebeple eğer dizinin finalini izlemediyseniz yazının devamını okumamanızı öneriyorum.

Yazının devamı diziyle ilgili SPOILER içermektedir.

American Horror Story-coven-fina

Ryan Murphy ve Brad Falchuk tarafından yaratılan American Horror Story‘nin Cadılar Meclisi sezonunu izlemeye başlarken aklımızda diğer sezonların muhteşemliği vardı. Ne yazık ki, Coven ile aynı olağanüstülüğü izleyenlerine veremediler. Aslında bir sezon boyunca katillerden başka hiçbir şey izlemediğimizi varsıyorum. Biraz aklınızı zorlayacak olursanız bu konuda bana hak verecekseniz, dizide sevdiğiniz ya da sevmediğiniz tüm karakter cinayet işledi. Şöyle ki;

american-horror-stroy-coven-finalFiona Goode; Madison Montgomery, Nan, Hank Foxx’un Babasını, Madison Montgomery; Kyle Spencer’ı Kyle Spencer; Annesi Alicia Spencer’i Zoe Benson; Spalding’i Myrtle Snow; diğer iki meclis üyesini Misty Day; tanımadığı iki erkeği Delphine; çoğu zenci olmak üzere sayısız kişiyi Queenie; Evsiz bir adamı öldürmüştü. Daha hatırlayamadığım cinayetler olabilir. Her neyse, kısacası tam bir klişe izledik. Hata karakterlerden bazılarının, özellikle Cordelia Foxx ve Kyle Spencer’ı hiç izlemeseydik dizinin konusunu eminim kaçırmazdık. Evan Peters (Kyle Spencer), diğer sezonlarda iyi bir oyunculuk sergilemiş olsada senaryo gereği bu sezon neredeyse yok gibiydi, Evan’ın bu sezon dizide Yapak Dökümü‘ndeki yatalak Ali Rıza Bey‘den pek bir farkı yoktu.

Dizinin finalinde aslında yalnızca birkaç karakterin supreme olacağı üzerinde duruluyordu. Cordelia Foxx, dizi boyunca izleyici karşısında öylesine küçültülmüş ve yerin dibine sokulmuştu ki hiçbir izleyici onun supreme olacağını tahmin edememişti. Sanırım ters köşe dedikleri bu olsa gerek, buradan uzun uzun yazmayacağım ama dizinin sezon finali mantık hatalarıyla doluydu. Mesela, istediği yere ışınlana bilen, telekinezi yeteneğini oldukça iyi kullanan, ölüleri diriltebilen Madison‘ın sıradan bir insan tarafından öldürülebilmesi eminim tüm izleyecilerin aklında soru işareti bırakmıştır.

Basit bir sezon ve final geride kaldı. Bu arada American Horror Story’nin gelecek sezonda işleyeceği konuyla ilgili son sezonun 11. bölümünde bir ipucu verildiği söylendi. Gelecek sezonu merakla bekliyoruz, umarım dizi yeni sezonunda Asylum havasına geri döner.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu