Apple, Mobil Ödemeler için American Express, Visa ve Mastercard ile Ortaklık Yaptı

Apple, güvenilir kaynakların servis ettiği haberlere göre mobil ödemeler konusunda American Express ile ortaklık anlaşması imzaladı.

iPhone 6 ile gelecek mobil ödeme özelliğiyle Apple kullanıcıları herhangi bir karta gerek duymadan mobil cihazları aracılığıyla kolayca ödeme yapabilecekler. American Express ile anlaşma sağlayan Apple’ın en büyük ikinci kredi kartı şirketi Visa ile ortaklık masasına oturduğu söylentilerinin ardından, WSJ muhabirlerinden Amir Efrati Temmuz sonunda Apple ile Visa’nın anlaşmaya vardığı bilgisini basına ulaştırmıştı.

Bu haberleri takiben, Bloomberg ise Apple’ın MasterCard ile de anlaşma sağladığını duyurdu. Yeni gelecek iWallet güncellemesi sayesinde iPhone kullanıcıları iPhone 5S telefonlarını da kullanarak ödemelerini cep telefonları üzerinden yapabilecekler.

Apple’ın getireceği ve önümüzdeki yıllarda yaygınlaşacağı beklenen mobil kredi kullanımının satışlar üzerindeki etkileri şimdiden merak edilen konular arasında.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu