Apple Watch Almak için 4 Sebep

Akıllı saat furyasını başlatan Samsung’un ardından Apple’da geçtiğimiz aylarda akıllı saati Apple Watch’ı tanıtmıştı. Kendime Apple Watch mı Galaxy Gear mı? sorusunu sorarken, bir Apple sever olarak Apple Watch almak için 4 sebep olduğunu ortaya koydum.

Geçtiğimiz ay merakla beklenen Apple’ın yeni ürünü Apple Watch ilk açıklandığı zaman büyük eleştiriler almıştı. İlk izlenimde Samsung Galaxy Gear’a rakip olarak çıktığını düşündüğümüz Apple Watch, aslında Apple’ın yıllardır cevap verdiği taleplere yönelik olan tüm beklentileri karşılıyor. Bu beklentilere gelen cevapsa, Apple Watch’u almak için sebepleri karşımıza çıkarıyor.

1. Sağlık

Son çıkan iPhone 6 modelleriyle birlikte sağlık takibine önem veren Apple, saatlerinde bulunan fitness ve sağlık takibi özellikleriyle de rakibinden ayrılıyor.

2. Etkileşim

İlk olarak kullanıcılar arasında bağlantı sağlayan Apple Watch’un özellikle elle çizilebilen emolojilerinin çok popüler olacağını tahmin ediyorum.

3. Tasarım

Apple Watch almak için ikinci sebepse şahane tasarımları. Saat tasarımları konusunda kendine has bir çizgi oluşturan Apple Watch, neredeyse İsviçre saatleriyle bile kıyaslanabilecek durumda görünüyor.

Apple Watch, saatlerini üç farklı tasarımla satışa çıkaracak bu tasarımlar ise; klasik modeli Watch, sportifler için Watch Sport ve lükse düşkünler içinse Watch Edition.

4. Çeşitlilik

Apple Watch’un satın alabilmek için son sebepse çeşitliliği. Watch’un farklı kullanıcılara göre renk ve tasarımında ‘ayarlanabilir’ olması diğer akıllı saatlere göre ön plana çıkmasına yol açıyor.

Apple Watch Fiyatları

Önümüzdeki sene 2015 yılında çıkması beklenen Apple Watch’un olası fiyatları biraz yüksek bulunmuştu. Apple Watch’un en basit modelinin 350 dolara yaklaşık 800 TL’ye satılması beklenirken diğer modelleri içinse durum biraz daha farklı.

Altın kaplamalı olarak satışa sunulması beklenen model, Apple Watch Edition ise 4000 dolara satılacak. Bir diğer özel çelik ve siyah modelinin ise 5000 dolara satılması bekleniyor.

Aklınızda Yatırım Fikri Varsa Harekete Geçin!

Küresel yatırım piyasasındaki milyonlarca yatırımcıya katılın. Altından, hisse senetleri ve dövize kadar 50'den fazla ürüne erişin. 100.000 TL sanal para ile neler yapabileceğinizi görün.
ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN »

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu